Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Marta Walczykiewicz jednak bez medalu, Polka na czwartym miejscu
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:59

Marta Walczykiewicz jednak bez medalu, Polka na czwartym miejscu

Pilne sport
AFP/EAST NEWS

Marta Walczykiewicz z czwartym miejscem igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka po dramatycznej końcówce wyścigu na 200 metrów K1 straciła brązowy medal, do którego zabrakło jej tysięcznych części sekund. Kwestię podium musiał rozstrzygać foto finisz.

• Marta Walczykiewicz bez medalu igrzysk olimpijskich w Tokio

• Polska kajakarka zajęła czwarte miejsce w finale K1 na 200 metrów

• Polka była o tysięczne części sekundy od medalu

Marta Walczykiewicz aż do poniedziałku czekała na swój pierwszy występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polska kajakarka pewnie przeszła przez eliminacje konkurencji K1 na 200 metrów, gdzie zajęła drugie miejsce i zapewniła sobie bezpośredni awans do półfinału.

Marta Walczykiewicz czwarta na igrzyskach w Tokio

Na półfinałowy wyścig nasza zawodniczka musiała czekać do wtorkowego poranka. A ten był niesamowicie obsadzony i bardzo trudno było o zajęcie miejsca w pierwszej czwórce, który dawał awans do finału.

Ostatecznie Polka zajęła w nim trzecie miejsce i zameldowała się w finale. Warto zaznaczyć, że w tym biegu aż pięć zawodniczek popłynęło poniżej rekordu świata. Na walkę o medale zawodniczki musiały czekać tylko niewiele ponad dwie godziny.

Poza konkurencją była Lisa Carrington, która jest niepokonana na tym dystansie od igrzysk olimpijskich w Londynie i pewnie płynęła po swoje kolejna po swoje kolejne złoto. Nowozelandka nawet przez chwilę nie była zagrożona i pewnie przypieczętowała swoje zwycięstwo.

Walczykiewicz niestety nieco została na starcie, ale od początku liczyła się w walce o srebrny i brązowy medal. Na metę Polka wpadła z dwiema innymi zawodniczkami. Początkowo sędziowie wskazali, że nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce, ale po weryfikacji i foto finiszu spadła na czwarte miejsce.

Największą wygraną zamieszania po wyścigu była Hiszpanka Teresa Portela, która początkowo była za podium, a ostatecznie po weryfikacji wyników przez sędziów została wicemistrzynią olimpijską. Podium uzupełniła Emma Aastrand Jorgensen z Danii, do której Walczykiewicz straciła jedynie tysięczne części sekundy.

1. Lisa Carrington (Nowa Zelandia) - 38.120 2. Teresa Portela (Hiszpania) - 38.883 3. Emma Aastrand Jorgensen (Dania) - 38.901 4. Marta Walczykiewicz (Polska) - 39.170 5. Linnea Stensils (Szwecja) - 39.287 6. Dora Lucz (Węgry) - 39.442 7. Francesca Genzo (Włochy) - 40.184 8. Deborah Kerr (Wielka Brytania) - 40.409 9. Andreanne Langlois (Kanada) - 40.473