Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski w siatkówce

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ME w siatkówce: znamy terminarz meczów reprezentacji Polski

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski już we wrześniu powalczy o medal na mistrzostwach Europy. Polska jest jednym ze współorganizatorów turnieju, dlatego wszystkie swoje mecze grupowe nasi siatkarze rozegrają w kraju. CEV potwierdziła już terminarz na tę imprezę, dzięki czemu wiemy, o której i w jakiej kolejności rozegrają spotkania w grupie podopieczni Vitala Heynena.

  • 1 września rozpoczną się mistrzostwa Europy w siatkówce

  • Współorganizatorem turnieju jest Polska, która będzie także gospodarzem fazy finałowej

  • CEV potwierdziła terminarz imprezy, a "Biało-Czerwoni" zagrają swój pierwszy mecz 2 września

Reprezentacja Polski w siatkówce na drugim miejscu zakończyła niedawne zmagania w Lidze Narodów, a teraz przygotowuje się do startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio, które wystartują za nieco ponad dwa tygodnie.

W tym sezonie reprezentacyjnym podopiecznych Vitala Heynena czeka jeszcze jedna ważna impreza, którą będą mistrzostwa Europy. Polska obok Czech, Estonii oraz Finlandii jest jednym ze współorganizatorów tego turnieju, dlatego nasi siatkarze rozegrają wszystkie mecze w kraju. CEV potwierdziła właśnie terminarz jego terminarz.

Zbigniew Boniek prezes PZPN

Zbigniew Boniek wypłacił sobie ponad milion złotych premii

CZYTAJ DALEJ

Z kim i o której Polacy zagrają na mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski w siatkówce swój pierwszy mecz na startujących 1 września mistrzostwach Europy rozegra dzień później. Pierwszym rywalem "Biało-Czerwonych" będzie Portugalia, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30, tak, jak wszystkie potyczki grupowe naszych mistrzów świata.

Kolejne spotkanie zawodnicy Vitala Heynena zagrają 4 września również, a ich przeciwnikiem będzie nie byle kto, bo reprezentacja Serbii. Polacy w grupie 5 września zmierzą się jeszcze z Grecją, 6 września z Belgią, a w ostatnim meczu naprzeciw nich stanie reprezentacja Ukrainy.

Wszystkie mecze tej fazy polscy siatkarze rozegrają na Tauron Arenie w Krakowie, czyli największej hali widowiskowo-sportowej w kraju. To jednak nie koniec dobry wiadomości dla polskich kibiców.

Reprezentacja Polski w siatkówce ma szansę na wielki finał w kraju

Fani naszych siatkarzy po raz kolejny będą mieli szansę na przeżycie meczu wielkiego finału z udziałem naszej reprezentacji, o ile ta do niego się zakwalifikuje. Doskonale pamiętamy jakim świętem był finał mistrzostw świata w 2014 roku w Katowickim "Spodku". Teraz może być podobnie.

Faza finałowa mistrzostw Europy również odbędzie się w Polsce. Mecze 1/8 i 1/4 finału wspólnie zorganizują Gdańsk oraz czeska Ostrava. Za to półfinały, a także wielki finał odbędą się już wyłącznie w naszym kraju, a ich gospodarzem będzie właśnie legendarny "Spodek".

Na turnieju wystąpię 24 najlepsze zespoły Starego Kontynentu. Tytułu sprzed roku będą bronili Serbowie, którzy w meczu o złoto pokonali, Słoweńców, a ci z kolei stanęli na drodze do finału podopiecznym Vitala Heynena.

Składy grup na mistrzostwa Europy w siatkówce 2021:
Grupa A: Polska, Serbia, Belgia, Ukraina, Portugalia, Grecja
Grupa B: Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra, Czechy
Grupa C: Rosja, Holandia, Turcja, Hiszpania, Finlandia, Macedonia
Grupa D: Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Chorwacja, Słowacja

Ze szczegółową rozpiską całego turnieju możecie zapoznać się poniżej:Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: