Arkadiusz Milik Żródło: AlexPress via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Media: Arkadiusz Milik latem zmieni klub

6 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Arkadiusz Milik w styczniu zamienił SSC Napoli na Olympique Marsylia. Polakowi ta zmiana wyszła na dobre, gdyż zaczął regularnie grać i strzelać gole. Francuskie media już jednak mają pewność, że 27-latek długo nie zabawi w Ligue 1. Pojawiły się kolejne doniesienia o transferze reprezentanta Polski, do którego ma dojść już latem. Wygląda na to, że europejscy giganci stoczą walkę o naszego rodaka.

Arkadiusz Milik już latem może ponownie zmienić klub. Francuskie media są przekonane, że Polak odejdzie do jednego z gigantów europejskiego futbolu. W tej chwili wymieniane są cztery zespoły z absolutnego topu, które interesują się grą reprezentanta Polski.

Arkadiusz Milik odejdzie z Olympique Marsylia?

W styczniu zakończyła się wielomiesięczna saga transferowa z udziałem Arkadiusza Milika. Polak opuścił Napoli i przeniósł się do Olympique Marsylia. Milik do francuskiej drużyny trafił na zasadzie 18-miesięcznego wypożyczenia z opcją wykupu za około 10 mln euro.

Polak bardzo dobrze wkomponował się w grę drużyny, która przechodzi w tym sezonie wyraźny kryzys. Milik do tej pory rozegrał 9 spotkań, w których zdobył już cztery gole. Dorobek Polaka mógł być jeszcze bardziej okazały, gdyby nie kontuzja, która wyeliminowała go z gry w lutym.

Robert Lewandowski może wrócić szybciej, niż zakładanoRobert Lewandowski może wrócić szybciej, niż zakładanoCzytaj dalej

Mimo dobrej passy w Marsylii ciągle pojawiają się kolejne doniesienia o możliwym transferze Arkadiusza Milika. Wszystko z powodu niskiej klauzuli wykupu, która znajduje się w umowie zawodnika. Dziennik “L’Equipe” ujawnił, że wynosi ona tylko 12 mln euro.

Jest to wielka okazja dla najlepszych klubów Europy, by wzmocnić swoją ofensywę kasowym graczem. Arkadiusz Milik cieszy się wielkim uznaniem wśród europejskich potęg. Już minionego lata zabiegały o niego m.in. Atletico Madryt, Juventus, AS Roma, RB Lipsk czy Tottenham.

Giganci chcą sprowadzić Milika

Teraz temat powraca. Francuskie media są wręcz przekonane, ze Arkadiusz Milik już latem zmieni klub. "Arkadiusz Milik opuści Olympique Marsylia już w najbliższym okienku transferowym" - taki komunikat pojawił się w radiu RMC Sport, którego słowa cytują TUTTOmercatoWEB oraz WP SportoweFakty.

Dziennikarze ujawniają, że Polaka do pozostania w Marsylii mogłoby skłonić jedynie wywalczenie awansu do Ligi Mistrzów. Problem w tym, że Olympique do miejsca gwarantującego udział w eliminacjach prestiżowych rozgrywkach traci aż 14 punktów.

Zdaniem francuskich dziennikarzy w grze o Polaka w tej chwili są trzy kluby. Mowa o Juventusie, AC Milan i Sevilli. Jak informowaliśmy jednak wcześniej, także Atletico Madryt ponownie zastanawia się nad transferem reprezentanta Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł