Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Papszun coraz bliżej Legii. Raków wybrał już następcę
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:57

Media: Papszun coraz bliżej Legii. Raków wybrał już następcę

Legia Warszawa Marek Papszun Raków Częstochowa
Beata Zawadzka/East News

Legia Warszawa od dłuższego czasu otwarcie mówi, że z otwartymi ramionami przyjęłaby Marka Papuszna na stanowisku trenera zespołu. Coraz więcej wskazuje na to, że do transferu może dojść jeszcze zimą po zakończeniu rundy jesiennej. Media podają, że Raków Częstochowa znalazł już potencjalnego następcę trenera Papusza.

Legia Warszawa od początku sezonu jest w głębokim kryzysie sportowym, co przekłada się na przedostatnie miejsce w Ekstraklasie. Lepiej sprawy wyglądają w Lidze Europy, gdzie po dwóch zwycięstwach w pierwszych meczach, mistrzowie Polski wciąż mają szansę na wyjście z grupy. O wszystkim zdecyduje przyszłotygodniowy domowy mecz ze Spartakiem Moskwa.

Legia Warszawa coraz bliżej Marka Papszuna?

Remedium na słabą postawę zespołu nie okazała się zmiana szkoleniowca. Pod koniec października władze klubu pożegnały Czesława Michniewicza i zatrudniała Marka Gołębiewskiego, który jednak w siedmiu meczach zaliczył aż pięć porażek i dopiero w ostatni weekend wygrał pierwszy mecz w Ekstraklasie.

Władze Legii w osobie Dariusza Mioduskiego nie ukrywają, że chętnie na stanowisku trenera zespołu widzieliby Marka Papszuna, ale ten obecnie prowadzi Raków Częstochowa. To jednak nie zniechęca mistrzów Polski i prezes klubu w ubiegłym tygodniu otwarcie zapowiedział, że będzie starał się sprowadzić 47-letniego szkoleniowca już zimą, a jeżeli to się nie uda, poczeka do końca sezonu.

Na te słowa stanowczo zareagowały władze Rakowa, które stwierdziły, że takie deklaracje są brakiem szacunku dla klubu. Jednak coraz więcej wskazuje na to, że Legia będzie chciała, aby trener Papszun jak najszybciej trafił na Łazienkowską.

Raków wybrał już nowego trenera

W środę mistrzowie Polski ogłosili, że nowym wicedyrektorem sportowym będzie Paweł Tomczyk, który do niedawna pracował w Częstochowie. W mediach pojawia się narracja, że to dowód na to, że Papszun w najbliższych miesiącach na pewno obejmie drużynę Legii.

Przy okazji portal WP SportoweFakty przekazał, że na odejście trenera Papszuna zaczyna przygotowywać się sam Raków. Zdaniem dziennikarza Marka Wawrzynowskiego wicemistrzowie Polski wybrali już następcę szkoleniowca, a ma nim zostać Dawid Szwarga, który obecnie jest asystentem Papszuna.

31-letni Szwarga trafił do Częstochowy w lipcu tego roku, a wcześniej pracował w GKS-ie Katowice. Jeżeli miałby objąć Raków, to pracowałby tymczasowo. Obecnie posiada licencję UEFA A, a do prowadzenia klubu w Ekstraklasie wymagana jest licencja UEFA Pro.

Przy okazji Wawrzynowski przekazał, że Mioduski już ustalił wszystkie szczegóły indywidualnej umowy z Papszunem i obie strony chcą, aby do transferu doszło jeszcze zimą. Jednak trenera do końca sezonu wiąże jeszcze kontrakt z Rakowem, a to oznacza, że ostatnie słowo należy do właściciela Rakowa Michała Świerczewskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane