Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Paulo Sousa może odejść z reprezentacji Polski. Chce go znany klub Premier League
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

Media: Paulo Sousa może odejść z reprezentacji Polski. Chce go znany klub Premier League

Paulo Sousa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Paulo Sousa odejdzie z reprezentacji Polski? To niewykluczone. Zagraniczne media donoszą, że zatrudnieniem Portugalczyka poważnie zainteresowane jest Aston Villa. Włodarzom "Lwów" miała zaimponować praca szkoleniowca z naszą kadrą oraz rezultaty osiągane przez Biało-Czerwonych w meczach z silniejszymi rywalami.

  • Paulo Sousa wzbudził zainteresowanie Aston Villi

  • Klub kilka dni temu klub zwolnił dotychczasowego trenera, Deana Smitha

  • Anglicy rozważają również zatrudnienie m.in. Stevena Gerrarda

Reprezentacja Polski przygotowuje się aktualnie do kolejnych meczów eliminacji mistrzostw świata w Katarze. W trakcie najbliższych dni Biało-Czerwoni zmierzą się z Andorą i Węgrami. Udział w barażach naszego zespoły wydaje się być niemal pewny, ale okazuje się, że PZPN może niedługo mieć problem. Aston Villa jest ponoć zainteresowane zatrudnieniem Paulo Sousy.

Aston Villa rozważa złożenie oferty Paulo Sousie

"Lwy" postanowiły zwolnić dotychczasowego trenera zespołu Deana Smitha. Anglik pracował w klubie od 2018 roku i poprowadził drużynę w 138 meczach. W ostatnich 13 spotkaniach jego podopieczni doznali jednak aż ośmiu porażek, co wpłynęło na utratę przez niego posady.

Gianluigi Longari ze Sportitalia TV jako pierwszy podał, że Paulo Sousa znalazł się na celowniku Aston Villi, a te doniesienia potwierdził również portugalski portal Maisfutebol.

- Klub pozytywnie ocenia pracę, jaką Sousa wykonuje z reprezentacją Polski, a przede wszystkim dobre występy Polaków w meczach przeciwko lepszym zespołom. Uwagę władz The Villans zwrócił również fakt, że pod jego wodzą Robert Lewandowski gra w kadrze na miarę potencjału - można przeczytać na getfootballnewsitaly.com.

Jak wygląda selekcjonera reprezentacji Polski z PZPN?

Zagraniczne media podaję, że poza Paulo Sousą Aston Villa rozważa dwie głośne kandydatury. Jedną z nich jest osoba Stevena Gerrarda, który z powodzeniem od kilku lat prowadzi Glasgow Rangers. To właśnie za sprawą legendy Liverpoolu "Rangersi" wrócili na szczyt, zdobywając mistrzostwo Szkocji.

Druga to John Terry, czyli wielka postać w historii Chelsea. Były reprezentant Anglii od 2018 roku do tego lata był asystentem Deana Smitha w Aston Villi, ale od kilku tygodni pozostaje bez pracy. Nie wiadomo, czy ekipa z Birmingham postanowi zatrudnić tak mało doświadczonego szkoleniowca.

Paulo Sousa ma już za to epizody w Anglii. Portugalczyk latach 2008-2010 Portugalczyk prowadził Leicester, Queens Park Rangers oraz Swansea, ale bez większych sukcesów.

Jego kontrakt z PZPN zależy od tego, jakie wyniki osiągnie reprezentacja Polski. W przypadku braku awansu na MŚ 2022 umowa Sousy może zostać automatycznie rozwiązana, ale nie musi. To będzie zależało od władz naszej federacji z prezesem Cezarym Kuleszą na czele.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane