Swiatsportu.pl
Paulo Sousa powołania

DMITRY LOVETSKY/AFP/East News

Media: Paulo Sousa skreślił Piątkowskiego

29 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Paulo Sousa już powoli planuje powołania na wrześniowe mecze eliminacji mistrzostw świata. Media przewidują, że z kadrą przynajmniej na jakiś czas ma pożegnać się Kamil Piątkowski, który był z kadrą na mistrzostwach Europy. Obrońca ma zagrać w meczach reprezentacji U-21.

  • Paulo Sousa przy kolejnych powołaniach ma skreślić jednego z zawodników

  • Media podają, że szkoleniowiec ma pominąć Kamila Piątkowskiego

  • Młody obrońca niedawno zadebiutował w Red Bull Salzburg i był z kadrą na Euro 2020

Paulo Sousa 16 sierpnia wyśle pierwsze powołania po nieudanych mistrzostwach Europy. Polacy we wrześniu będą starali się odrobić straty w marcowych meczów, w których przegrali 1:2 z Anglią, zremisowali 3:3 z Węgrami i wygrali 3:0 z Andorą.

Do tego Biało-Czerwoni będą chcieli, choć częściowo zmazać plamę po nieudanych mistrzostwach Europy. Kadra na Euro 2020 przegrała ze Słowacją (1:2) i Szwecją (2:3) oraz zremisowała z Hiszpanią (1:1), co zaowocowało jednym punktem i szybkim pożegnaniem z turniejem.

Projekt bez tytułu - 2021-07-29T114024.383

Mateusz Borek w Viaplay

CZYTAJ DALEJ

Paulo Sousa skreśli kadrowicza?

Zaraz po turnieju selekcjoner wziął się do pracy. Był widziany na trybunach polskich klubów, które obserwował w Ekstraklasie i eliminacjach europejskich pucharów. To może zwiastować, że we wrześniu na zgrupowaniu reprezentacji pojawią się nowe twarze z polskich boisk.

Za to zdaniem Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl na liście powołanych ma zabraknąć Kamila Piątkowskiego, który ma za sobą najlepszy sezon w karierze, ukoronowany wyjazdem na Euro 2020.

21-latek zaliczył bardzo dobry sezon w barwach Rakowa Częstochowa, z którym sięgnął po Puchar i wicemistrzostwo Polski. To wszystko zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski i transferem do Red Bull Salzburg, w którym zdążył już zadebiutować.

Włodarczyk informuje, że jeżeli wszyscy wybrani przez selekcjonera piłkarze będą zdrowi, to Piątkowski nie otrzyma powołania na wrześniowe mecze. Zdaniem dziennikarze portugalski szkoleniowiec wyżej ceni Jana Bednarka, Kamila Glika, Pawła Dawidowicza czy Michała Helika.

Piątkowski ma zagrać w "młodzieżówce"

Przy braku powołania do seniorskiej kadry, Piątkowski ma być do dyspozycji selekcjonera reprezentacji U21 Macieja Stolarczyka. "Młodzieżówka" we wrześniu rozpocznie walkę w eliminacjach mistrzostw Europy i obrońca Salzburga ma pomóc w zdobyciu jak największej liczby punktów.

Polacy w eliminacjach mistrzostw świata zagrają z Albanią (2.09), San Marino (5.09) a zgrupowanie zakończą rewanżowym spotkaniem z Anglikami (08.09). W podobnych terminach kadra U21 zagra pierwsze mecze eliminacji mistrzostw Europy.

Brak powołania dla Piątkowskiego ma nie być jedyną niespodzianką w powołaniach Sousy. W środę Włodarczyk poinformował, że portugalski szkoleniowiec rozważa wysłanie zaproszenia do kadry do Nicoli Zalewskiego, młodego zawodnika AS Romy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Niemiecki trener szarpał i spoliczkował zawodniczkę polskiego pochodzenia. Szokujące nagranie (WIDEO)

  • Świetne wiadomości dla polskich siatkarzy. Jest szansa na wygranie grupy, rywale zagrali dla nas

  • Jest pierwszy medal dla Polski! Srebro kobiecej czwórki podwójnej