Arkadiusz Milik Żródło: NICOLAS TUCAT/AFP/East News

Media ujawniły specjalny zapis w kontrakcie Milika

2 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Arkadiusz Milik zamienił zimą Neapol na Marsylię, ale według francuskich i włoskich mediów, Polak już tego lata ma dołączyć do Juventusu. O przejściu naszego napastnika do „Starej Damy” mówi się od kilku miesięcy, a blisko tego było, kiedy turyński zespół prowadził jeszcze Mauricio Sarri. Teraz jednak pojawiły się konkrety, które mają oznaczać gotowość reprezentanta Polski do kolejnej przeprowadzki.

  • Według francuskich i włoskich mediów Arkadiusz Milik niemal na pewno dołączy do Juventusu
  • Do transferu Polaka miałoby dojść już latem
  • Decyzję „Starej Damie” ma ułatwić specjalna klauzula w kontrakcie napastnika Olympique'u Marsylia

Perypetie transferowe Arkadiusza Milika miały swój koniec w styczniu, kiedy Polak zamienił trybuny w Neapolu na boisko w Marsylii. Nasz napastnik wreszcie zaczął grać regularnie, choć w lutym na kilkanaście dni wykluczyła go kontuzja, ale generalnie tyszanin znów regularnie trafia do siatki.

Po chwilowej ciszy właściwe znów mówi się o powiązaniach reprezentanta Polski z Juventusem. O ile dotychczasowe spekulacje mogły być zwykłymi plotkami, o tyle teraz pojawiły się konkretne szczegóły na temat specjalnego zapisu w umowie 27-latka, który ma mu umożliwić bezproblemową przeprowadzkę do Turynu.

Zaskakująca niska kwota odstępnego w kontrakcie Arkadiusza Milika

Francuski „L'Equpie” podaje, że Arkadiusz Milik tym razem na pewno zamieni tego lata Olympique Marsylia na Juventus, a będzie to możliwe, dzięki zaskakująco niskiej kwocie odstępnego wpisanej do umowy Polaka.

Żart Piotra Żyły rozbawił kibiców do łezŻart Piotra Żyły rozbawił kibiców do łezCzytaj dalej

- Milik przeniesie się do Juventusu. Ten transfer mógł być już wcześniej przeprowadzony, ale z różnych względów do niego nie doszło. Teraz to się uda – przekonuje francuska gazeta.

Jak się okazuje, w kontrakcie reprezentanta Polski wpisano sumę zaledwie 12 milionów euro, która umożliwia wykupienie piłkarza z marsylskiego zespołu. Dla jeszcze aktualnego mistrza Włoch, cena nie powinna być większym problemem. Jeśli „Juve” wyłoży tyle na stół, Francuzi nie będą zmuszeni do sprzedaży swojego zawodnika.

Włosi również są pewni transferu polskiego napastnika

Równie mocno przekonane o dołączeniu Arkadiusza Milika do Juventusu, są włoskie media, o czym mówił ostatnio w wywiadzie dla radia „Kiss Kiss Napoli”, jeden w tamtejszych dziennikarzy.

- Milik w następnym sezonie przejdzie do Juventusu. Klub zabiegał o niego, gdy trenerem był Maurizio Sarri - stwierdził niedawno Valter De Maggio.

Na rozwój wydarzeń będziemy musieli prawdopodobnie poczekać, ale na razie trzeba przyznać, że Polak dosyć dobrze odnajduje się w Olympique'u Marsylia. Nasz napastnik nie ma ułatwionej sprawy, gdyż w klubie dopiero teraz zaczyna się stabilizować sytuacja po przyjściu Jorge Sampaoliego. Do tej pory 27-letni tyszanin nie mógł liczyć na zbyt wiele podań od kolegów, a mimo to zdołał strzelić 4 bramki w 8 występach.

Arkadiusz Milik jest tylko wypożyczony do francuskiego zespołu do 30 czerwca 2022 roku. Jak do tej pory najwyższą kwotą wyłożoną za Polaka były 32 miliony euro, które SSC Napoli w 2016 roku zapłaciło Ajaxowi Amsterdam.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł