Swiatsportu.pl
Arkadiusz Milik

NICOLAS TUCAT/AFP/East News

Media ujawniły specjalny zapis w kontrakcie Milika

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Arkadiusz Milik zamienił zimą Neapol na Marsylię, ale według francuskich i włoskich mediów, Polak już tego lata ma dołączyć do Juventusu. O przejściu naszego napastnika do "Starej Damy" mówi się od kilku miesięcy, a blisko tego było, kiedy tur

  • Według francuskich i włoskich mediów Arkadiusz Milik niemal na pewno dołączy do Juventusu

  • Do transferu Polaka miałoby dojść już latem

  • Decyzję „Starej Damie” ma ułatwić specjalna klauzula w kontrakcie napastnika Olympique'u Marsylia

Perypetie transferowe Arkadiusza Milika miały swój koniec w styczniu, kiedy Polak zamienił trybuny w Neapolu na boisko w Marsylii. Nasz napastnik wreszcie zaczął grać regularnie, choć w lutym na kilkanaście dni wykluczyła go kontuzja, ale generalnie tyszanin znów regularnie trafia do siatki.

Po chwilowej ciszy właściwe znów mówi się o powiązaniach reprezentanta Polski z Juventusem. O ile dotychczasowe spekulacje mogły być zwykłymi plotkami, o tyle teraz pojawiły się konkretne szczegóły na temat specjalnego zapisu w umowie 27-latka, który ma mu umożliwić bezproblemową przeprowadzkę do Turynu.

Zaskakująca niska kwota odstępnego w kontrakcie Arkadiusza Milika

Francuski „L'Equpie” podaje, że Arkadiusz Milik tym razem na pewno zamieni tego lata Olympique Marsylia na Juventus, a będzie to możliwe, dzięki zaskakująco niskiej kwocie odstępnego wpisanej do umowy Polaka.

- Milik przeniesie się do Juventusu. Ten transfer mógł być już wcześniej przeprowadzony, ale z różnych względów do niego nie doszło. Teraz to się uda – przekonuje francuska gazeta.

Jak się okazuje, w kontrakcie reprezentanta Polski wpisano sumę zaledwie 12 milionów euro, która umożliwia wykupienie piłkarza z marsylskiego zespołu. Dla jeszcze aktualnego mistrza Włoch, cena nie powinna być większym problemem. Jeśli „Juve” wyłoży tyle na stół, Francuzi nie będą zmuszeni do sprzedaży swojego zawodnika.

Włosi również są pewni transferu polskiego napastnika

Równie mocno przekonane o dołączeniu Arkadiusza Milika do Juventusu, są włoskie media, o czym mówił ostatnio w wywiadzie dla radia „Kiss Kiss Napoli”, jeden w tamtejszych dziennikarzy.

- Milik w następnym sezonie przejdzie do Juventusu. Klub zabiegał o niego, gdy trenerem był Maurizio Sarri  - stwierdził niedawno Valter De Maggio.

Na rozwój wydarzeń będziemy musieli prawdopodobnie poczekać, ale na razie trzeba przyznać, że Polak dosyć dobrze odnajduje się w Olympique'u Marsylia. Nasz napastnik nie ma ułatwionej sprawy, gdyż w klubie dopiero teraz zaczyna się stabilizować sytuacja po przyjściu Jorge Sampaoliego. Do tej pory 27-letni tyszanin nie mógł liczyć na zbyt wiele podań od kolegów, a mimo to zdołał strzelić 4 bramki w 8 występach.

Arkadiusz Milik jest tylko wypożyczony do francuskiego zespołu do 30 czerwca 2022 roku. Jak do tej pory najwyższą kwotą wyłożoną za Polaka były 32 miliony euro, które SSC Napoli w 2016 roku zapłaciło Ajaxowi Amsterdam.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Większy limit zmian podczas Euro 2020

  • Daniel Andre Tande wkrótce opuści szpital

  • Niewiarygodna pomyłka Cristiano Ronaldo (WIDEO)

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski reprezentacja Polski mistrzostwa świata

Piłka nożna

Lewandowski o szansach Polaków na awans na mundial. "Musimy być czujni"

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Kuriozalny gol dał awans Legii Warszawa w Pucharze Polski (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski Kicker Leo Messi

Piłka nożna

Ujawniono zarobki gwiazd Bayernu Monachium. Lewandowski nie ma sobie równych

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Ogromne problemy Derby County. Znaleźli się na dnie

Czytaj więcej >
Arkadiusz Milik Marsylia

Piłka nożna

Wiadomo, kiedy Arkadiusz Milik może wrócić do gry

Czytaj więcej >
Autokar z piłkarzami

Piłka nożna

Autokar z zawodnikami Carabobo FC został ostrzelany przez "antyspołecznych osobników"

Czytaj więcej >