Swiatsportu.pl
Michal Doleżal Polacy

screen - youtube.com/ Eurosport Polska

Michal Doleżal podał skład konkursu drużynowego

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Michal Doleżal po piątkowym konkursie indywidualnym zdecydował, że nie dokona żadnych zmian w składzie przed rywalizacją drużynową. Zatem w sobotę Polskę będą reprezentować Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Żeby walczyć o medal Bia

  • Michal Dożela podał skład Polaków na sobotni konkurs drużynowy

  • O medal Biało-Czerwoni będą walczyć w zestawieniu Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki

  • Polacy są jednymi z kandydatów do medalu, ale muszą się zaprezentować lepiej niż w piątek

Michal Doleżal miał o czym myśleć po piątkowym konkursie indywidualnym. Z bardzo dobrej strony zaprezentował Piotr Żyłą, który zajął czwarte miejsce. Zdecydowanie gorzej poradzili sobie pozostali Polacy, którzy uplasowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce.

Najsłabiej spisał się Andrzej Stękała, który zajął 21. miejsce. Dwie lokaty wyżej piątkowy konkurs zakończył Kamil Stoch. Po pierwszej serii wydawało się, że do walki o medal włączy się ósmy Dawid Kubacki. W drugim skoku padł jednak ofiarą trudnych warunków, skoczył 119 metrów i spadł na 15. lokatę.

Michal Doleżal podał skład na konkurs drużynowy

Mimo tego czeski szkoleniowiec nie traci wiary w swoich podopiecznych. Po piątkowym konkursie trener potwierdził, że cała czwórka wystartuje w sobotnim konkursie drużynowym. W tym zestawieniu reprezentacja Polski zdobyła w grudniu brązowy medal mistrzostw świata w lotach narciarskich.

Ponownie konkurs dla Biało-Czerwonych będzie rozpoczynał Żyła. Doleżal liczy na mocne otwarcie 34-latka, który jest najlepszym z jego podopiecznych na niemieckiej skoczni. Później będą skakać Stękała, Stoch, a kończył będzie Kubacki.

Polacy po czterech latach przerwy będą chcieli wrócić na podium mistrzostw świata. W 2017 roku w Lahti Biało-Czerwoni zdobyli pierwsze w historii złoto w konkursie drużynowym. Dwa lata później w Seefeld zajęli czwarte miejsce.

Jeżeli podopieczni trenera Doleżala chcą się liczyć w walce o medal, to muszą się spisać zdecydowanie lepiej niż podczas piątkowego konkursu. Nasi zawodnicy w sumie zdobyli 949,4 punktu.

Polacy w sobotę powalczą o medal w konkursie drużynowym

Zdecydowanie najlepiej pod tym względem spisali się Austriacy. Nie dość, że Stefan Kraft zdobył złoty medal, to jeszcze drużynowo także okazali się najlepsi z łączną notą 1020,8 punktu. Drudzy pod tym względem byli Norwegowie z wynikiem 1002,6 punktu.

Ostatnie miejsce na podium zajęliby Słoweńcy, ale w ich przypadku trzeba doliczyć notę zdyskwalifikowanego Bora Pavlovcicia. Gdyby osiągnął taką samą ocenę w drugiej serii, to Słowenia miałaby 973,6 punktu.

Patrząc na te wyliczenia, Polacy uplasowali się na czwartym miejscu. W walce powinni liczyć się także Niemcy, którzy drużynowo w piątkowym konkursie otrzymali w sumie 948,6 punktu. Nie wolno skreślać także Japończyków, którzy na poprzednich mistrzostwach zajęli trzecie miejsce.

W obecnym sezonie Pucharu Świata Polacy w czterech konkursach drużynowych trzy razy stawali na podium, jednak jeszcze ani razu na jego najwyższym stopniu. Na zwycięstwo w rywalizacji drużynowej Biało-Czerwoni czekają od grudnia 2019 roku. Sobotni konkurs drużynowy planowo ma wystartować o godzinie 17.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Tadeusz Huciński nie żyje. Były trener kobiecej reprezentacji Polski w koszykówkę miał 72 lata

  • Piotr Żyła czwarty w trakcie kwalifikacji do konkursu w Oberstdorfie

  • Słabe skoki przed kwalifikacjami w Oberstdorfie. Zawinił wiatr, wśród Polaków najlepszy Żyła

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Czytaj więcej >
Gregor Schlierenzauer i reprezentanci Austrii w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

Gregor Schilerenzauer zakończy karierę? Legenda zastanawia się nad swoją przyszłością

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >