Swiatsportu.pl
Michal Doleżal

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michal Doleżal odejdzie z polskiej kadry? Apoloniusz Tajner zabrał głos

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Michal Doleżal na stanowisku selekcjonera reprezentacji skoczków w ciągu ostatnich dwóch lat wykonał fantastyczną pracę. Polacy osiągnęli pod jego wodzą wielkie sukcesy i są jedną z dominujących sił w Pucharze Świata. Świetna postawa naszych skoczków spra

  • Polscy skoczkowie pod okiem Michala Doleżala poczynili ogromny postęp

  • W ciągu dwóch lat pracy Doleżala nasi reprezentanci sięgnęli po wiele prestiżowych tytułów

  • Pojawiają się plotki, że inne federacje zechcą skusić czeskiego szkoleniowca swoimi ofertami pracy

  • Na doniesienia te stanowczo zareagował Apoloniusz Tajner, który udzielił komentarza dla WP SportoweFakty

Michal Doleżal dzięki wspaniałej pracy z reprezentacją Polski zdobył renomę na arenie międzynarodowej. Od pewnego czasu pojawiają się plotki, że Czech kuszony jest ofertami pracy z innych federacji. Do tych spekulacji odniósł się Apoloniusz Tajner. Prezes PZN opowiedział o sytuacji selekcjonera polskich skoczków.

Michal Doleżal kuszony przez inne reprezentacje?

Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja o ofercie pracy, jaką miał dostać Michal Doleżal, trener polskich skoczków od czeskiej federacji. Tamtejsze skoki przeżywają poważny kryzys, a utytułowany trener miałby odpowiadać za proces przywrócenia im lat świetności.

- Latem dwukrotnie rozmawiałem z Jakubem Jandą, który jest prezesem czeskich skoków narciarskich i Janem Baierem, wiceprezesem. W zeszłym roku otrzymałem od nich propozycję. Myślę, że mam u nich cały czas otwarte drzwi, ale obecnie pracuję w Polsce i teraz tylko to się dla mnie liczy - wyznał Doleżal w rozmowie z czeskim portalem lidovky.cz.

Po kolejnych sukcesach naszych reprezentantów na nowo odżyły spekulacje, że także federacje innych krajów będą starały się namówić Doleżala na zmianę otoczenia. Do plotek tych postanowił odnieść się prezes PZN Apoloniusz Tajner. 

- Dziennikarze niepotrzebnie podsycają te plotki. Nie ma po prostu takiego tematu. Nie dostajemy żadnych sygnałów z grupy. Takie dywagacje wprowadzają tylko zamęt, który tej kadrze nie jest w ogóle potrzebny - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty. 

Umowa Michala Doleżala z polską federacją obowiązuje do 2022 roku. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego wyznał, że wraz z Adamem Małyszem będą już w Planicy rozmawiać ze szkoleniowcem na temat dalszej współpracy. 

- Wszystko funkcjonuje dobrze i nie ma potrzeby, żeby po sezonie olimpijskim coś zmieniać. Będę w Planicy i na miejscu razem z Adamem Małyszem i Michalem Doleżalem porozmawiamy o jego dalszej pracy u nas w kolejnych latach i jak będą wyglądały przygotowania do olimpijskiego sezonu. Współpraca układa się doskonale. Michał jest bardzo zadowolony z warunków finansowych, jakie ma u nas - zdradził Tajner.

Apoloniusz Tajner ocenił pracę Michala Doleżala

- Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonał w tym i poprzednim sezonie cały sztab szkoleniowy, prowadzony przez Michała. Jest świetna atmosfera, każdy wie, za co odpowiada i swoją pracę wykonują doskonale. Trenerzy znakomicie dogadują się z zawodnikami. Nie ma powodów, żeby cokolwiek w tej kadrze zmieniać - skwitował.

Lista sukcesów Michala Doleżala na stanowisku trenera polskich skoczków jest naprawdę imponująca. Warto wspomnieć, że w ciągu dwóch lat udało mu się m.in. doprowadzić do triumfu Kamila Stocha i Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni, a także tytułu mistrza świata Piotra Żyły. 

Pod okiem czeskiego szkoleniowca ogromny postęp poczynili także pozostali Polacy, jak np. Andrzej Stękała, który w tym sezonie wskoczył do ścisłej światowej czołówki. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Znamy ostateczną listę powołanych do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie

  • Apoloniusz Tajner widzi następców Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. "Mają na to papiery"

  • Tragedia w rodzinie Ireneusza Jelenia. Stracił brata, grali razem w klubie

Podobne artykuły

Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu LGP w Wiśle

Czytaj więcej >
Tuomo Ylipulli

Skoki narciarskie

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Doleżal Letnie Grand Prix

Skoki narciarskie

Polscy skoczkowie wracają do rywalizacji. Znamy skład Biało-Czerwonych na konkursy w Wiśle

Czytaj więcej >
Kamil Stoch z trofeum Złotego Orła za wygranie Turnieju Czterech Skoczni

Skoki narciarskie

Kamil Stoch udostępnia swoje trofea kibicom. Wszystkie z nich będzie można zobaczyć na żywo

Czytaj więcej >
Adam Małysz

Skoki narciarskie

Adam Małysz mówi o szczepieniach skoczków. W kadrze był jeden sceptyk

Czytaj więcej >
Zbigniew Klimowski - trener reprezentacji polski juniorów w skokach narciarskich.

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski opowiedział o tym, jak ciężko przechodził koronawirusa

Czytaj więcej >