Swiatsportu.pl > Apoloniusz Tajner

Apoloniusz Tajner

Apoloniusz Tajner

Zakopane
19.03.2022 07:35 Zakopane walczy o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym

Apoloniusz Tajner udzielił wywiadu dla portalu WP SportoweFakty, w którym zdradził, że Zakopane chce zorganizować mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznymPrezes PZN wyznał, że stolica polskich Tatr będzie walczyć oprawo organizacji imprezy w 2027 rokuZdaniem Tajnera, Zakopane jest doskonale przygotowane do przyjęcia sportowców z całego świata, o czym doskonale wie także FISZakopane zamierza w 2027 roku zorganizować mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Informację tę potwierdził prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Wcześniej stolica polskich Tatr trzykrotnie była gospodarzem tej imprezy.

Apoloniusz Tajner
19.03.2022 07:34 Apoloniusz Tajner widzi następców Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. "Mają na to papiery"

Apoloniusz Tajner stwierdził, że Polacy nie muszą martwić się o przyszłość naszej kadryWedług prezesa PZPN wśród juniorów znajdują się godni następy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.To prawda, mamy kilku młodych skoczków z dużym potencjałem, ale postawa juniorów nie napawa optymizmemSkoki narciarskie to jeden ze sportów uwielbianych przez Polaków. Mamy szczęście, że po zakończeniu kariery przez Adama Małysza w 2011 roku, od niemal dekady możemy zachwycać się znakomitymi występami innego mistrza, czyli Kamila Stocha. Z biegiem czasu poziomem zaczęli dorównywać mu Dawid Kubacki i Piotr Żyła i bez wątpienia należy stwierdzić, że są to czasy złotej ery tej dyscypliny w naszym kraju.Nasi liderzy robią się jednak coraz starsi, dlatego eksperci i kibice coraz częściej zastanawiają się, czy na horyzoncie pojawiają się młodzi zawodnicy, którzy będą w stanie przynajmniej dorównać swoimi osiągnięciami naszym liderom. Apoloniusz Tajner jest zdania, że możemy być spokojni o dalsze losy polskich skoków, ale ostatnie wyniki w Pucharze Kontynentalnym naszych juniorów nie napawają optymizmem.

Michal Doleżal
19.03.2022 07:34 Michal Doleżal odejdzie z polskiej kadry? Apoloniusz Tajner zabrał głos

Polscy skoczkowie pod okiem Michala Doleżala poczynili ogromny postępW ciągu dwóch lat pracy Doleżala nasi reprezentanci sięgnęli po wiele prestiżowych tytułówPojawiają się plotki, że inne federacje zechcą skusić czeskiego szkoleniowca swoimi ofertami pracyNa doniesienia te stanowczo zareagował Apoloniusz Tajner, który udzielił komentarza dla WP SportoweFaktyMichal Doleżal dzięki wspaniałej pracy z reprezentacją Polski zdobył renomę na arenie międzynarodowej. Od pewnego czasu pojawiają się plotki, że Czech kuszony jest ofertami pracy z innych federacji. Do tych spekulacji odniósł się Apoloniusz Tajner. Prezes PZN opowiedział o sytuacji selekcjonera polskich skoczków.

Adam Małysz Apoloniusz Tajner
19.03.2022 07:31 Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Adam Małysz po jednym ze skoków przeraził swojego trenera Apoloniusza TajneraPrezes Polskiego Związku Narciarskiego opowiedział o dramatycznej sytuacjiTajner wyznał co czuł po jednym z legendarnych skoków MałyszaAdam Małysz wszedł na szczyt światowych skoków narciarskich na początku XXI wieku. Wszystko zbiegło się z rozpoczęciem pracy "Orła z Wisły" z trenerem Apoloniuszem Tajnerem.Ich współpraca przez lata przyniosła polskim skokom wiele sukcesów. Małysz regularnie wygrywał konkursy Pucharu Świata, zdobywał Kryształowe Kule, sięgał po medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, a także bił rekordy skoczni.