Michal Doleżal Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na zawody w Planicy

17 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Michal Doleżal odsłonił karty przed wieńczącym ten sezon weekendem Pucharu Świata w Planicy. Szkoleniowiec polskiej kadry nie zaskoczył i postawił na zawodników, którzy w tym roku zebrali najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Konkursy na Letalnicy będą poniekąd nagrodą dla poszczególnych skoczków, którzy prezentowali dobry poziom na przestrzeni ostatnich miesięcy.

  • Michal Doleżal ogłosił skład reprezentacji Polski na konkursy w Planicy
  • Na starcie zobaczymy: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę oraz Jakuba Wolnego i Klemensa Murańkę
  • Czeskiego szkoleniowca najwyraźniej nie przekonały niezły występy w Zakopanem Stefana Huli i Aleksandra Zniszczoła

Tegoroczny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich dobiega powoli końca. Nieco ponad tydzień dzieli nas od ostatnich zawodów, których gospodarzem będzie słoweńska Planica. Na starcie pojawią się oczywiście reprezentanci Polski, a niektórzy z nich mają wciąż wiele do ugrania.

Michal Doleżal ogłosił skład naszej kadry, która weźmie udział w zawodach na Letalnicy. Tak jak można było się spodziewać, szkoleniowiec postawił na najlepiej punktujących w tym roku zawodników. Czecha nie przekonały zatem dobre występy Stefana Huli i Aleksandra Zniszczoła podczas ostatniego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem.

Michal Doleżal postawił na pewniaków

Podczas weekendu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem z dosyć dobrej strony pokazali Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. Ten pierwszy był 6. i 14., a drugi 19. i 9. To nie przekonało Michala Doleżala, aby dać szansę w Planicy tym zawodnikom. Ostatecznie czeski szkoleniowiec wybrał tych, którzy na przestrzeni całego sezonu zawodzili go najrzadziej.

Nie żyje Zbigniew Ludwichowski, trener wybitnych reprezentantów Polski w lekkiej atletyceNie żyje Zbigniew Ludwichowski, trener wybitnych reprezentantów Polski w lekkiej atletyceCzytaj dalej

Opiekun naszej kadry postawił oczywiście na żelazną czwórkę, czyli Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Andrzeja Stękałę. Oprócz nich do Słowenii udadzą się Jakub Wolny i Klemens Murańka, czyli zawodnicy z największą ilością punktów w PŚ, poza wymienionymi wyżej reprezentantami Polski.

- Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich Michal Doležal powołał kadrę na ostatnie w sezonie 2020/2021 zawody PŚ w słoweńskiej Planicy (25-28.03.2021). Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny – poinformował portal Skaczemy.pl

Polacy mają o co walczyć, a zwłaszcza Kamil Stoch

Podopieczni Michala Doleżala nie udadzą się do Planicy tylko po to, aby odcinać kupony, ale jeszcze walczyć o konkretne cele. Najwięcej do wygrania ma Kamil Stoch. Nasz mistrz aktualnie plasuje się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale ma tylko 170 punktów przewagi nad czwartym Robertem Johanssonem, dlatego musi uważać, aby nie wypaść z czołowej trójki.

Z kolei Dawid Kubacki ma szansę na to, aby wyprzedzić Norwega i uplasować się tuż za plecami swojego kolegi z reprezentacji. Dawid traci do popularnego „wąsacza” tylko 16 punktów, ale należy pamiętać, że Johansson jest znakomitym lotnikiem.

Szansę na wysoki awans ma również Piotr Żyła, ponieważ z Robertem Johanssonem dzieli go raptem różnica 31 „oczek”, zatem widać, że w czołówce może się jeszcze wiele wydarzyć, ale wiślanin musi również uważać na będącego za jego plecami Ryoyu Kobayashiego. Szansę awansu co najmniej o trzy pozycje ma również Andrzej Stękała, która aktualnie plasuje się na 15. miejscu, podobnie jak 27. Jakub Wolny oraz 28. Klemens Murańka.

W Pucharze Narodów Polacy zajmują 2. miejsce i to niemal na pewno nie ulegnie zmianie. Prowadzący Norwegowie są zbyt daleko z przodu, a tak samo o swoich szansach z naszymi zawodnikami mogą wypowiedzieć się Niemcy. Przypomnijmy, że Planicy w dniach 25-28 marca zostaną rozegrane cztery konkursy: trzy indywidualne i jeden drużynowy.

Źródło: Skaczemy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł