Swiatsportu.pl
Michal Doleżal

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na zawody w Planicy

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Michal Doleżal odsłonił karty przed wieńczącym ten sezon weekendem Pucharu Świata w Planicy. Szkoleniowiec polskiej kadry nie zaskoczył i postawił na zawodników, którzy w tym roku zebrali najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Konkursy na Letalnicy

  • Michal Doleżal ogłosił skład reprezentacji Polski na konkursy w Planicy

  • Na starcie zobaczymy: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę oraz Jakuba Wolnego i Klemensa Murańkę

  • Czeskiego szkoleniowca najwyraźniej nie przekonały niezły występy w Zakopanem Stefana Huli i Aleksandra Zniszczoła

Tegoroczny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich dobiega powoli końca. Nieco ponad tydzień dzieli nas od ostatnich zawodów, których gospodarzem będzie słoweńska Planica. Na starcie pojawią się oczywiście reprezentanci Polski, a niektórzy z nich mają wciąż wiele do ugrania.

Michal Doleżal ogłosił skład naszej kadry, która weźmie udział w zawodach na Letalnicy. Tak jak można było się spodziewać, szkoleniowiec postawił na najlepiej punktujących w tym roku zawodników. Czecha nie przekonały zatem dobre występy Stefana Huli i Aleksandra Zniszczoła podczas ostatniego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem.

Michal Doleżal postawił na pewniaków

Podczas weekendu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem z dosyć dobrej strony pokazali Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. Ten pierwszy był 6. i 14., a drugi 19. i 9. To nie przekonało Michala Doleżala, aby dać szansę w Planicy tym zawodnikom. Ostatecznie czeski szkoleniowiec wybrał tych, którzy na przestrzeni całego sezonu zawodzili go najrzadziej.

Opiekun naszej kadry postawił oczywiście na żelazną czwórkę, czyli Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Andrzeja Stękałę. Oprócz nich do Słowenii udadzą się Jakub Wolny i Klemens Murańka, czyli zawodnicy z największą ilością punktów w PŚ, poza wymienionymi wyżej reprezentantami Polski.

- Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich Michal Doležal powołał kadrę na ostatnie w sezonie 2020/2021 zawody PŚ w słoweńskiej Planicy (25-28.03.2021). Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny – poinformował portal Skaczemy.pl

Polacy mają o co walczyć, a zwłaszcza Kamil Stoch

Podopieczni Michala Doleżala nie udadzą się do Planicy tylko po to, aby odcinać kupony, ale jeszcze walczyć o konkretne cele. Najwięcej do wygrania ma Kamil Stoch. Nasz mistrz aktualnie plasuje się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale ma tylko 170 punktów przewagi nad czwartym Robertem Johanssonem, dlatego musi uważać, aby nie wypaść z czołowej trójki.

Z kolei Dawid Kubacki ma szansę na to, aby wyprzedzić Norwega i uplasować się tuż za plecami swojego kolegi z reprezentacji. Dawid traci do popularnego „wąsacza” tylko 16 punktów, ale należy pamiętać, że Johansson jest znakomitym lotnikiem.

Szansę na wysoki awans ma również Piotr Żyła, ponieważ z Robertem Johanssonem dzieli go raptem różnica 31 „oczek”, zatem widać, że w czołówce może się jeszcze wiele wydarzyć, ale wiślanin musi również uważać na będącego za jego plecami Ryoyu Kobayashiego. Szansę awansu co najmniej o trzy pozycje ma również Andrzej Stękała, która aktualnie plasuje się na 15. miejscu, podobnie jak 27. Jakub Wolny oraz 28. Klemens Murańka.

W Pucharze Narodów Polacy zajmują 2. miejsce i to niemal na pewno nie ulegnie zmianie. Prowadzący Norwegowie są zbyt daleko z przodu, a tak samo o swoich szansach z naszymi zawodnikami mogą wypowiedzieć się Niemcy. Przypomnijmy, że Planicy w dniach 25-28 marca zostaną rozegrane cztery konkursy: trzy indywidualne i jeden drużynowy.

Źródło: Skaczemy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Piotr Żyła nie trzyma medalu w domu. Wolał go oddać rodzicom

Czytaj więcej >
Trener Zbigniew Klimowkski

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Czytaj więcej >
Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Czytaj więcej >
Michal Doleżal

Skoki narciarskie

Michal Doleżal opowiedział o sytuacji polskiej kadry (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Zaskakująca prawda o siostrze Piotra Żyły

Czytaj więcej >