Swiatsportu.pl
Wiadomości

pixabay.com/kyasarin

Nagła śmierć słynnego kierowcy. Nie żyje 42-letni Eric McClure

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Wiadomości, które pojawiły się w niedzielny wieczór w światowych mediach, zasmuciły niejednego kibica sportów motorowych. Okazało się, że w wieku zaledwie 42 lat zmarł Eric McClure, doświadczony kierowca popularnej serii NASCAR. McClure wziął udział w bli

  • W wieku 42-lat zmarł nagle były kierowca wyścigowy Eric McClure

  • Amerykanin wziął udział w blisko 300 wyścigach popularnej serii NASCAR

  • O śmierci sportowca poinformowała jego rodzina. McClure osierocił siedmioro córek

Wiadomości o nagłej śmierci amerykańskiego kierowcy serii NASCAR zaskoczyły kibiców. Nie żyje Eric McClure, doświadczony kierowca miał tylko 42 lata. Informację o śmierci sportowca podała do wiadomości publicznej jego rodzina.

Wiadomości o śmierci 42-letniego kierowcy wyścigowego zaskoczyły kibiców

W niedzielny wieczór w światowych mediach pojawiła się zaskakująca informacja o nagłej śmierci Erica McClure. Amerykanin przez kilkanaście lat ściągał się zawodowo w wielce popularnej serii NASCAR. Choć nie udało mu się wygrać, to stał się postacią bardzo rozpoznawalną.

Przez lata McClure wziął udział aż w 288 wyścigach. Kibice mogą kojarzyć go z Jerrym McClurem, współwłaścicielem zespołu Morgan-McClureMotorsports. Eric był jego synem.

Informację o śmierci byłego kierowcy wyścigowego przekazała jego rodzina. Bliscy zmarłego wydali specjalny komunikat. Jest on dość zdawkowy i nie podaje przyczyn śmierci 42-letniego mężczyzny.

- Rodzina Erica Wayne'a McClure'a, byłego kierowcy NASCAR, z wielkim smutkiem ogłasza jego śmierć w niedzielę, 2 maja 2021 roku. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za modlitwę i wsparcie w tym trudnym okresie - brzmi oświadczenie, które cytuje portal WP SportoweFakty.

O Ericu McClure stało się w przeszłości głośno za sprawą nie tylko sportowych wyników, ale także licznych kontrowersji. W 2012 roku doznał poważnego wypadku i urazu głowy, który wykluczył go na jakiś czas ze startów. Zawodnik później uskarżał się na szereg dolegliwości.

Nie żyje Eric McClure, były kierowca serii NASCAR

McClure wyznał później w wywiadzie, że cierpiał m.in. na napady depresji, światłowstręt, bóle głowy, zawroty głowy, czy nudności. W 2019 roku trafił do szpitala z powodu ostrej niewydolności nerek. 

Pod koniec ubiegłego roku raz jeszcze zrobiło się o nim głośno z powodu procesu, jaki wytoczyła mu jego żona, Miranda. Partnerka życiowa kierowcy oskarżyła go o przemoc domową. Eric MacClure nie wniósł sprzeciwu i para zdecydowała się na separację.

Wyrokiem sądu Eric MacClure został zobowiązany do udania się na terapię dla osób uzależnionych od stosowania leków, a także do poradni zdrowia psychicznego. McClure ostatni raz w wyścigu NASCAR wziął udział w 2016 roku na torze Daytona. 42-latek osierocił siedmioro córek. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Anita Włodarczyk lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem.

Inne sporty

Anita Włodarczyk bez formy po powrocie. Będzie jej trudno o medal w Tokio

Czytaj więcej >
Nie żyje - świeczka żałobna

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Håkon Brusveen, dwukrotny medalista olimpijski

Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczny wypadek. Nie żyje 24-letni bramkarz Columbus Blue Jackets

Czytaj więcej >

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Kornelia Lesiewicz

Inne sporty

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami

Czytaj więcej >