Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nie tylko PSG. Cała Francja zarobi ogromne pieniądze na transferze Leo Messiego
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:44

Nie tylko PSG. Cała Francja zarobi ogromne pieniądze na transferze Leo Messiego

Leo Messi w PSG
STEPHANE DE SAKUTIN/AFP/East News

Transferu Leo Messiego do PSG tego lata nie przebiją już żadne inne przenosiny. Argentyńczyk dalszą część swojej historii będzie pisał w Paryżu. Okazuje się, że nie tylko klub, dzięki marketingowi z jego udziałem, ale nawet cały kraj zarobi na przeprowadzce sześciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki. Poznaliśmy również wysokość pensji samego zainteresowanego.

  • Leo Messi w PSG będzie zarabiał krocie

  • Piłkarz ma zarabiać rocznie 64 mln euro brutto

  • Jego astronomiczne wynagrodzenie sprawia, iż Argentyńczyk będzie płacił równie wysokie podatki

  • To sprawia, że niemałe pieniądze na jego transferze zarobi cała Francja

Leo Messi jest bohaterem absolutnie największego transferu tego lata. Jego przejście z FC Barcelony do PSG za darmo, jest jednym z najważniejszych ruchów w historii futbolu. "Les Parisiens" w tym oknie transferowy generalnie zdobyli "mistrzostwo świata" sprowadzając do siebie kilka wielkich nazwisk (więcej m.in. tutaj i tutaj), nie wydając nawet jednego euro.

Przyjście sześciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki do stolicy Francji, to nie tylko ogromne korzyści pod względem sportowym i marketingowym dla samego klubu z Parc des Princes. Dzięki bardzo wysokiej pensji piłkarza francuski Skarb Państwa również poszerzy się o niemałą kwotę. Według wyliczeń "Le Point" Messi wzbogaci kraj znad Sekwany przynajmniej o 147 mln euro.

Ogromna pensja, ale i wielkie korzyści marketingowe PSG po transferze Leo Messiego

Jak podaje francuski tygodnik "Le Point" Leo Messi będzie zarabiał w PSG 64 mln euro brutto. Według wyliczeń dziennikarzy tej gazety 33-latek daje to pensję 40 mln euro netto.

Kwoty te są bardzo wysokie, ale to wszystko ze względu na system podatkowy we Francji. Ligue 1 jest prawdopodobnie najbardziej opodatkowaną ligą w Europy i to dlatego głównie tylko PSG stać na utrzymywanie tak wybitnych graczy jak właśnie Messi.

Klub już mocno zyskał marketingowo na przyjściu jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Liczba obserwujących konto PSG na Instagramie tylko 10 sierpnia wzrosła o 2,8 mln "followersów", a w ostatnich trzech dniach aż 7 mln.

Gazeta podobny wzrost zaobserwowała na Twitterze. Tam konto wicemistrzów Francji zyskało 97 825 obserwujących 10 sierpnia i 168 000 w ciągu ostatnich trzech dni, co w porównaniu do przeciętnej średniej 1 000 osób dziennie robi ogromne wrażenie.

Francja zarobi na transferze argentyńskiego gwiazdora

Wspominana bardzo wysoka pensja Leo Messiego sprawi, że do francuskiego Skarbu Państwa w ciągu najbliższych trzech lat trafi kilkaset milionów euro.

PSG będzie musiało odprowadzić rocznie aż 38 mln euro na ubezpieczenie zdrowotne zawodnika, dodatkowe 10 mln trafi bezpośrednio do SP. W sumie zwrot z trzech lat wyniesie właśnie kwotę 147 mln euro, o czym piszą dziennikarze "Le Point".

To samo źródło podało, że i tak jest to kwota niższa, w której wykorzystywano niższy próg podatkowy. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi: Leo Messi PSG
Powiązane