Swiatsportu.pl
Zmarł

webandi/pixabay.com

Nie żyje Tadeusz Bożek, jedna z najważniejszych postaci Górnika Zabrze

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zmarł Tadeusz Bożek. Był wielką postacią Górnika Zabrze wśród kibiców. Mówiono o nim, jak o legendzie. Był jednym z założycieli stowarzyszenia fanów z klubu z Zabrza, "Socios Górnik" i zasiadał w jego zarządzie. Ponadto w swoim posiadaniu miał

  • Zmarł Tadeusz Bożek

  • Mężczyzna w ostatnich latach zmagał się z poważną chorobą

  • To wielka strata dla środowiska kibicowskiego „Górników”

Zmarł jeden z najważniejszych kibiców Górnika Zabrze, a przez wielu osoba uznawana za legendę tego środowiska. Odszedł Tadeusz Bożek, który przegrał swój mecz z poważną chorobą.

Pierwsze doniesienia o jego śmierci pojawiły się w czwartek. Mężczyzna był fundamentalną postacią stowarzyszenia kibicowskiego „Socios Górnik”, bowiem walnie przyczynił się do jego powstania.

Zmarł Tadeusz Bożek

Strona Górnika Zabrze podaje, że Tadeusz Bożek należał do grona założycieli "Socios Górnik", a także zasiadał w jego zarządzie. Ponadto był dumnym akcjonariuszem 14-krotnych mistrzów Polski.

Górnik od kilkudziesięciu lat był jego wielką miłością. Bożek był obecny na wszystkich meczach domowych, nierzadko również tych nieoficjalnych i sparingowych. Często brał udział w wyjazdowych meczach „Górników”, nawet w tych oddalonych o kilkaset kilometrów. Górnik po prostu był dla niego wszystkim.

Niestety w czwartek klubowa strona, a także witryna stowarzyszenia „Socios Górnik” poinformowały, że Tadeusz Bożek zmarł.

Był człowiek o wielkim i złotym sercu

Stowarzyszenie „Socios Górnik” pożegnała jednego ze swoich założycieli wzruszającym wpisem.

- To jest smutny dzień dla rodziny Socios. Odszedł od nas człowiek o wielkim sercu, jeden z założycieli naszego Stowarzyszenia a przede wszystkim członek zarządu Socios Górnik i akcjonariusz klubu Tadeusz Bożek - czytamy na wstępie.

- Kochał Górnika od lat i udowadniał nam to na każdym kroku podczas wspólnej pracy w Stowarzyszeniu. Obecny na każdym meczu domowym, wielokrotnie pojawiał się na spotkaniach wyjazdowych czy sparingowych...Tadziu, będzie nam Ciebie bardzo brakować... - można przeczytać na stronie organizacji - brzmią ostatnie słowa pożegnania.

Bliscy i przyjaciele podkreślają, że był człowiekiem o wielkim i złotym sercu, ale to niestety nie wystarczyło, aby wyjść zwycięsko z walki z poważną chorobą... Rodzinie, bliskim oraz społeczności Górnika Zabrze przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >