Nie żyje świeczka Żródło: _Alicja_/pixabay.com

Nie żyje 17-letni Luke Bennett. Tragiczny wypadek w trakcie meczu

8 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Nie żyje 17-letni piłkarz. Te tragiczne wieści napłynęły do nas z Anglii. Okoliczności śmierci młodego gracza były przerażające. Zawodnik VI-ligowego AFC Fylde Luke Bennett zginął w sobotę od porażenia prądem na oczach swoich kolegów. Natychmiast wezwano służby ratunkowe, jednak te stwierdziły zgon na miejscu.

  • Nie żyje 17-letni Luke Bennett
  • Piłkarz zginął we wstrząsających okolicznościach na oczach kolegów
  • Młody Brytyjczyk zahaczył o kabel, który raził go śmiertelnie prądem

Na jednym z brytyjskich boisk doszło do tragicznego zdarzenia. W trakcie rozgrywki 17-letni Luke Bennett poszedł po piłkę, która opuściła plac gry. Sięgając po nią, młodziutki piłkarz zahaczył o kabel, który raził go śmiertelnie prądem.

Niestety służby medyczne, które błyskawicznie pojawiły się na miejscu, nie mogły nic zrobić. Stwierdzono zgon nastoletniego zawodnika VI-ligowego AFC Fylde. Rozpoczęto już śledztwo w sprawie okoliczności śmierci zmarłego w sobotę wieczorem Luke’a.

Nie żyje 17-letni Luke Bennet. Zmarł sięgając piłkę wykopaną poza boisko

Brytyjskie "Daily Star" poinformowało o zdarzeniu, do którego doszło w sobotę 6 marca około godziny 18:00. Luke Bennett chciał ściągnąć piłkę, która opuściła murawę i kopnięta wylądowała między zwisającymi tuż obok boiska kablami. 17-latek nie dał rady sięgnąć futbolówki, więc próbował sobie poradzić, wykorzystując długi metalowy pręt. Ten zahaczył o jeden z kabli i doszło do porażenia prądem.

Robert Lewandowski nie zagra z Anglią? Bayern Monachium może przeszkodzićRobert Lewandowski nie zagra z Anglią? Bayern Monachium może przeszkodzićCzytaj dalej

Służby, które w ekspresowym tempie dotarły na miejsce, stwierdziły, że młody piłkarz nie żyje i zginął na miejscu, na oczach swoich kolegów. Zdarzenie będzie szczegółowo badane, bowiem w tej sprawie ruszyło natychmiast dochodzenie.

- Ten przerażający incydent doprowadził do tragicznej śmierci młodego mężczyzny, a teraz myślę przede wszystkim o jego rodzinie i bliskich. Rodzina jest wspierana przez specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy – powiedział jeden z funkcjonariuszy policji w Lancashire i zaapelował o kontakt osoby, które mogą wiedzieć więcej na temat okoliczności i miejsca zdarzenia.

Wzruszające pożegnanie młodego piłkarza

Zespół AFC Fylde występujący w szóstej lidze angielskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraził głębokie ubolewanie nad stratą swojego zawodnika, który ku rozpaczy rodziny i bliskich już nie żyje.

"Luke był miłym młodym człowiekiem, którego lubili koledzy z drużyny i trenerzy. Był kimś, kto potrafił oświetlić pokój swoją żywą osobowością. Na boisku był utalentowanym piłkarzem, który dawał z siebie wszystko, gdy reprezentował AFC Fylde. Ból związany z nagłym i przedwczesnym odejściem Luke'a odczuwają nasz klub, kibice i wszyscy, którzy mieli okazję go poznać. Spoczywaj w pokoju. Pamięć o tobie będzie zawsze w naszych sercach" – czytamy w ostatnim pożegnaniu 17-latka przez klub.

W bieżących rozgrywkach ligowych AFC Fylde zajmuje 2. miejsce, ze stratą pięciu punktów do liderującego Gloucester City.

Apelujemy o to, aby zwracać uwagę, gdzie nasze dzieci uprawiają sport i czy w tych miejscach nie czyhają na nie podobne niebezpieczeństwa, po to, aby zapobiec podobnym tragediom.

Źródła: Daily Star, lancs.live

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł