nie żyje zawodnik Żródło: pexels/rahul

Nie żyje Konrad Kornek, były bramkarz reprezentacji Polski

13 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Nie żyje były bramkarz odry Opole i Legii Warszawa Konrad Kornek. Piłkarz zmarł w ubiegłą sobotę, ale dopiero teraz informacja o tym dotarła do polskich mediów. Kornek na swoim koncie ma także 15 występów w reprezentacji Polski. Ostatnie lata swojego życia spędził w niemieckim Dormagen. Miał 84 lata.

  • Nie żyje były bramkarz reprezentacji Polski Konrad Kornek
  • W przeszłości reprezentował barwy Odry Opole, Legii Warszawa czy New York Cosmos
  • Po zakończeniu kariery osiadł w niemieckim Dormagen, w którym zmarł. Miał 84 lata

Odra Opole za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że nie żyje jej były bramkarz Konrad Kornek. Piłkarz zmarł 6 marca, ale dopiero informacja o jego śmierci przedostała się do mediów.

- Dziś dotarły do nas smutne wieści. W wieku 84 lat zmarł Konrad Kornek, były bramkarz Odry i reprezentacji Polski. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje - napisał klub w mediach społecznościowych.

Nie żyje były bramkarz reprezentacji Polski

Kornek urodził się w Luboszycach niedaleko Opola. Był wychowankiem LZS Krzanowice, ale to w Odrze stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki w poważnej karierze. Dzięki swoim umiejętnościom został dostrzeżony przez trenerów młodzieżowej reprezentacji Polski.

Z kolei bardzo dobre występy w młodzieżówce zwróciły na niego uwagę przedstawicieli Legii Warszawa. Do stolicy Polski trafił w 1959 roku i już w swoim debiucie z Cracovią (2:1) swoimi interwencjami uratował zespół przed startą punktów.

Scott Brown opuści Celtic po 14 latach?Scott Brown opuści Celtic po 14 latach?Czytaj dalej

Jednak w Legii Kornek nie dostawał zbyt wielu szans. Przez dwa lata gry rozegrał 12 spotkań na poziomie I Ligi (obecnie Ekstraklasa). Za to ma w kolekcji wicemistrzostwo kraju wywalczone z warszawską drużyną w 1960 roku.

Po nieudanej przygodzie w Legii wrócił do Opola, gdzie był jednym z najważniejszych zawodników zespołu. Do 1969 roku uzbierał łącznie 197 spotkań w I Lidze i postanowił wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Zmarł Konrad Kornek

Za Oceanem dołączył do Polonii New York, a później grał jeszcze w New York Cosmos. Po zakończeniu kariery na stałe osiadł w niemieckim Dormagen i tam też doczekał swoich ostatnich dni.

Kornek ma na koncie także 15 występów w reprezentacji Polski. Zadebiutował w meczu z Francją na Parc des Princes w 1962 roku. Biało-Czerwoni wygrali to spotkanie 3:1 po bramkach Ernesta Pohla, Romana Lentnera i Lucjana Brychczego.

Na swoim koncie ma zwycięstwo z Norwegią 9:0, które jest drugą najwyższą wygraną w historii reprezentacji Polski. Ostatni mecz w barwach narodowych rozegrał w lipcu 1967 roku w eliminacjach igrzysk olimpijskich przeciwko Związkowi Sowieckiemu (0:1).

Byłego reprezentanta Polski pożegnał także PZPN na swojej stronie internetowej. - Polski Związek Piłki Nożnej składa wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom oraz Bliskim Konrada Kornka - napisano.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł