Swiatsportu.pl > Sporty walki > Nie żyje 16-letnia gwiazda boksu. Legendy żegnają Franka Vareya
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:42

Nie żyje 16-letnia gwiazda boksu. Legendy żegnają Franka Vareya

Projekt bez tytułu (85)
screen youtube.com/VIPBoxingPromotions

Nie żyje jeden z najbardziej utalentowanych młodych bokserów USA Frank Varey. W czwartek światowe media obiegła informacja o tragicznej śmierci młodego zawodnika. Varey'owi hołd oddali już m.in. Tyson Fury czy Hopey Price. Nieoficjalnie media podają, że przyczyną śmierci było utonięcie. Varey miał 16 lat.

  • Nie żyje jedna z największych młodych gwiazd brytyjskiego boksu Frank Varey

  • Młody zawodnik był jednym z najlepszych w swoich kategoriach wiekowych i wróżono mu wielki talent

  • Zmarłego 16-latka pożegnały takie gwiazdy boksu jak Tyson Fury czy Hopey Price

Nie żyje Frank Varey, jeden z najzdolniejszych brytyjskich bokserów młodego pokolenia. Zawodnik miał zaledwie 16 lat, ale już teraz odnosił wielkie sukcesy i wróżono mu wielką międzynarodową karierę.

Varey regularnie zdobywał kolejne tytuły. W latach 2014-2019 całkowicie zdominował międzynarodowe mistrzostwa juniorów w swoich kategoriach. Boks był jego pasją, a ten sport uprawiał od małego.

Nie żyje 16-letnia gwiazda boksu

Nie podano do publicznej wiadomości przyczyny śmierci młodego piłkarza, ale klub, w którym trenował, w mediach społecznościowych napisał o kolejnym tragicznym wypadku pływackim.

- Zmarł bardzo obiecujący młody bokser. Wiele razy oglądaliśmy go w turniejach i mistrzostwach. Był przyszłą gwiazdą tego sportu - napisał Priory PARK na swoim profilu na Facebooku.

Zawodnik mimo młodego wieku był już rozpoznawany w środowisku bokserskim. Hołd 16-latkowi za pomocą Instagramie oddał Tyson Fury, aktualny mistrz świata wagi ciężkiej, a także Hopey Prince.

Legendy pożegnały młodego boksera

Brytyjczyk zamieścił na swoim Instastories zdjęcie młodego zawodnika wraz z kondolencjami dla rodziny. - Spoczywaj w pokoju Frank. Byłbyś przyszłym mistrzem świata - napisał bokserski mistrz świata.

Zdjęcie na swoim Instastories zamieścił także Prince. - Żegnaj dzieciaku, nigdy nie zostaniesz zapomniany, legendy nigdy nie umierają. Świat jest okrutny. Modlę się za całą twoją rodzinę - przekazał Brytyjczyk.

Brytyjskie media zgodnie przyznają, że wraz ze swoim bratem miał szansę stworzyć niesamowity duet bokserski. Thomasem Varey został międzynarodowym mistrzem juniorów w 2020 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi: nie żyje Boks
Powiązane