Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nie żyje były piłkarz Wisły Karków. Zmarł nagle
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 12.06.2022 02:01

Nie żyje były piłkarz Wisły Karków. Zmarł nagle

Nie żyje Marcin Pater Wisła Kraków
swiatsportu.pl

Nie żyje Marcin Pater, były piłkarz związany z Wisłą Kraków, a później także m.in. Wawelu Kraków, Słomniczanki, czy Juvenii Prandocin. Był bratem legendarnego zawodnika "Białej Gwiazdy" Grzegorza Patera. Zawodnik miał tylko 46 lat.

Nie żyje były piłkarz Marcin Pater, który przez lata swojej kariery związany był głównie z klubami z Krakowa i okolic. Jako pierwsza o śmierci zawodnika poinformowała "Gazeta Krakowska", która przekazała, że zawodnik zmarł w poniedziałek 15 listopada.

Nie żyje Marcin Pater

Gazeta nie podała żadnych szczegółów dotyczących śmierci zawodnika. Wiadomo jedynie, że Pater zmarł nagle. Miał zaledwie 46 lat i jeszcze nie tak dawno można go było zobaczyć grającego na niższych szczeblach rozgrywkowych.

Urodzony w 1975 roku zawodnik w 1993 roku trafił do seniorskiego zespołu Wisły Kraków. W zespole "Białej Gwiazdy" jednak się nie przebił i rozegrał jedynie jedenaście spotkań. Dwa zaliczył na poziomie I Ligi (obecnej Ekstraklasy), osiem na drugim poziomie rozgrywkowym i jedno w Pucharze Polski.

Po dwóch latach spędzonych krakowskiej Wiśle odszedł do lokalnego rywala Wawelu Kraków, który grał na niższych poziomach rozgrywkowych. W tym klubie spędził aż pięć lat swojej kariery, aż w 200 roku przeniósł się do Słomniczanki.

Zmarł brat legendy "Białej Gwiazdy"

Tam z drobnymi przerwami występował do 2008 roku. W 2009 roku dołączył do Juvenii Prandocin, która występowała w A-klasie. Karierę zakończył w 2013 roku i od tamtego czasu nie był już związany z futbolem.

Kibice mogą bardziej kojarzyć jego rok starszego brata Grzegorza Patera, który także reprezentował barwy Wisły Kraków. W barwach "Białej Gwiazdy" rozegrał 336 spotkań we wszystkich rozgrywkach i uważany jest za jedną z legend klubu. Do tego zaliczył jeden występ w reprezentacji Polski.

Grzegorz Pater z krakowskim zespołem aż cztery razy sięgał po mistrzostwo Polski, a do tego zdobył dwa Puchary Polski i raz cieszył się z Pucharu Ligi. W 2001 roku strzelił dwie bramki FC Barcelonie w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów (3:4).

Pogrzeb Marcina Patera odbędzie się w środę 24 listopada o godzinie 12:20. Były piłkarz zostanie pochowany na cmentarzu Batowickim w Krakowie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane