Swiatsportu.pl > Inne sporty > Nie żyje Daria Ivakina. 14-letnia hokeista zginęła w wypadku
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:44

Nie żyje Daria Ivakina. 14-letnia hokeista zginęła w wypadku

Nie żyje Świeczka Alicja
Alicja/pixabay.com

Nie żyje 14-letnia Daria Ivakina. Nastoletnia hokeista zginęła w wypadku samochodowym. Niestety, dziewczyna kierowała pojazdem, wbrew obowiązującemu na terenie Rosji prawu. Szczegóły zdarzenia, do którego doszło we wtorek o 4:40 nad ranem, bada policja. W aucie znajdowała się jeszcze trójka innych nastolatków.

  • We wtorek nad ranem w wypadku samochodowym zginęła Daria Ivakina

  • 14-letnia hokeista kierowała autem, co w tym wieku na terenie Rosji jest niezgodne z prawem

  • Trójka nastoletnich pasażerów przeżyła, ale odniosła obrażenia różnego stopnia

Tragiczne wiadomości napłynęły do nas z Rosji. Nie żyje Daria Ivakina. Zaledwie 14-letnia hokeista kierowała samochodem, co jest równoznaczne ze złamaniem prawa.

Zawodniczka w pewnym momencie miała stracić panowanie nad pojazdem. Okoliczności tej tragedii bada już policja. Na szczęście trójka nastoletnich pasażerów przeżyła ten wypadek.

Nie żyje Daria Ivakina

Do wypadku doszło we wtorek 17 sierpnia o godzinie 4:40. Daria Ivakina miała stracić panowanie nad autem i wypaść z drogi. Na miejsce natychmiast została wezwana karetka, niestety 14-latka zmarła jeszcze przed jej przyjazdem.

Z nastoletnią hokeistką podróżowała jeszcze trójka pasażerów, dwóch 16-latków oraz 15-latek. Z podanych informacji wynika, że udało im się przeżyć, ale mieli oni odnieść obrażenia różnego stopnia.

Daria występowała na pozycji napastniczki. Była bardzo utalentowana, o czym w pożegnaniu swojej koleżanki wspomniała Emilia Dmitrieva.

- Wydarzyła się straszna tragedia. Nasza utalentowana koleżanka, napastniczka kobiecej drużyny hokejowej Charas Daria Ivakina, zginęła w wypadku. Składam kondolencje całej rodzinie, bliskim i przyjaciłom - napisała na swoim Instagramie.

Policja bada, jak 14-latka prowadziła auto w nocy

Policja rozpoczęła już śledztwo mające dokładnie zbadać okoliczności wypadku oraz fakt, że 14-letnia Daria Ivakina prowadziła samochód.

- Policja bada okoliczności wypadu, w tym sposób, w jaki 14-letnia dziewczyna w nocy prowadziła samochód - poinformowała lokalna gazeta Gornyj Altaj News, cytowana przez portal Rt.com.

Warto pamiętać, że w Rosji prawny wiek uprawniający do prowadzenia samochodu to 18 lat. Można zatem domniemywać, że Ivakina kierowała autem bez wiedzy osób dorosłych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane