Swiatsportu.pl
Nie żyje Świeczka Alicja

Alicja/pixabay.com

Nie żyje Daria Ivakina. 14-letnia hokeista zginęła w wypadku

19 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Nie żyje 14-letnia Daria Ivakina. Nastoletnia hokeista zginęła w wypadku samochodowym. Niestety, dziewczyna kierowała pojazdem, wbrew obowiązującemu na terenie Rosji prawu. Szczegóły zdarzenia, do którego doszło we wtorek o 4:40 nad ranem, bada policja. W aucie znajdowała się jeszcze trójka innych nastolatków.

  • We wtorek nad ranem w wypadku samochodowym zginęła Daria Ivakina

  • 14-letnia hokeista kierowała autem, co w tym wieku na terenie Rosji jest niezgodne z prawem

  • Trójka nastoletnich pasażerów przeżyła, ale odniosła obrażenia różnego stopnia

Tragiczne wiadomości napłynęły do nas z Rosji. Nie żyje Daria Ivakina. Zaledwie 14-letnia hokeista kierowała samochodem, co jest równoznaczne ze złamaniem prawa.

Zawodniczka w pewnym momencie miała stracić panowanie nad pojazdem. Okoliczności tej tragedii bada już policja. Na szczęście trójka nastoletnich pasażerów przeżyła ten wypadek.

Projekt bez tytułu - 2021-08-19T132511.438

Była na igrzyskach, teraz chce zakończyć karierę. Dramatyczny wpis "Aniołka"

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Daria Ivakina

Do wypadku doszło we wtorek 17 sierpnia o godzinie 4:40. Daria Ivakina miała stracić panowanie nad autem i wypaść z drogi. Na miejsce natychmiast została wezwana karetka, niestety 14-latka zmarła jeszcze przed jej przyjazdem.

Z nastoletnią hokeistką podróżowała jeszcze trójka pasażerów, dwóch 16-latków oraz 15-latek. Z podanych informacji wynika, że udało im się przeżyć, ale mieli oni odnieść obrażenia różnego stopnia.

Daria występowała na pozycji napastniczki. Była bardzo utalentowana, o czym w pożegnaniu swojej koleżanki wspomniała Emilia Dmitrieva.

- Wydarzyła się straszna tragedia. Nasza utalentowana koleżanka, napastniczka kobiecej drużyny hokejowej Charas Daria Ivakina, zginęła w wypadku. Składam kondolencje całej rodzinie, bliskim i przyjaciłom - napisała na swoim Instagramie.

Policja bada, jak 14-latka prowadziła auto w nocy

Policja rozpoczęła już śledztwo mające dokładnie zbadać okoliczności wypadku oraz fakt, że 14-letnia Daria Ivakina prowadziła samochód.

- Policja bada okoliczności wypadu, w tym sposób, w jaki 14-letnia dziewczyna w nocy prowadziła samochód - poinformowała lokalna gazeta Gornyj Altaj News, cytowana przez portal Rt.com.

Warto pamiętać, że w Rosji prawny wiek uprawniający do prowadzenia samochodu to 18 lat. Można zatem domniemywać, że Ivakina kierowała autem bez wiedzy osób dorosłych.

Co wiesz o występach Polaków w Premier League?

Pytanie 1 z 5

Kto był pierwszym Polakiem, który zagrał w Premier League?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: