Swiatsportu.pl
Zmarł - świeczka żałobna

facebook.com/gtmstartgniezno

Nie żyje Mariusz Rygiel, były żużlowiec. Miał zaledwie 45 lat

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zmarł Mariusz Rygiel, znany żużlowiec, który w trakcie swej kariery KKŻ-u/ŻKS-u Krosno oraz LKŻ-tu Lublin. Dla Krosna, gdzie zawodnik jest wyjątkową postacią oraz całego środowiska żużlowego do wielka strata. Najbliżsi zapamiętają go jako człowieka niezwy

  • Zmarł Mariusz Rygiel

  • Żużlowiec podczas swej kariery jeździł w barwach KKŻ-u/ŻKS-u Krosno i LKŻ-tu Lublin

  • Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się 30 kwietnia

Bardzo przykre wiadomości napłynęły do nas z województwa podkarpackiego. W bardzo młodym wieku zmarł Mariusz Rygiel, były żużlowiec i ceniona postać tego regionu.

Były zawodnik odszedł zdecydowanie za wcześnie. Był osobą całkowicie oddaną sportowi, nawet po zakończeniu kariery i prawdziwym pasjonatem. Na stadionach ligi polskiej pojawiał się na przestrzeni lat 90'.

Był wielkim pasjonatem motoryzacji

Mariusz Rygiel w trakcie swojej kariery zawodniczej jeździł w barwach KKŻ-u/ŻKS-u Krosno i LKŻ-tu Lublin. Startował głównie w latach 90'. W Krośnie i okolicach był znaną i cenioną postacią tej dyscypliny.

Były żużlowiec nawet po zakończeniu startów chętnie angażował się w inicjatywy związane z krośnieńskim żużlem. W 2016 roku dzięki udostępnionym przez niego eksponatom i materiałom archiwalnym, kibice "czarnego sportu" w Krośnie mieli okazję podziwiać wystawę pt. "Z wilkiem na plastronie" w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

Rygiel był wielkim pasjonatem motoryzacji, zwłaszcza tej zabytkowej. Uczestniczył w wielu imprezach organizowanych przez Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej, którego był przyjacielem. Niestety, ale kolejnej okazji do ponownej jego wizyty w muzeum nie będzie, gdyż przekazano, że zawodnik ściśle związany z Krosnem zmarł.

Zmarł Mariusz Rygiel

Mariusz Rygiel odszedł przedwcześnie, bo zmarł w wieku zaledwie 45 lat. Doszło do tego 24 kwietnia. Do informacji publicznej nie podano, co było przyczyną jego śmierci.

Wspomniane Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej, pożegnało byłego żużlowca w specjalnym wpisie.

- W dniu wczorajszym przedwcześnie odszedł od nas nasz kolega i przyjaciel Mariusz Rygiel. Pasjonat zabytkowej motoryzacji, były żużlowiec i uczestnik wielu organizowanych przez nas wydarzeń. Zapamiętamy go jako wspaniałego człowieka, niezwykle uczynnego i kontaktowego, na którym zawsze można było polegać – można przeczytać na facebookowym fanepage'u muzeum.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w Kościele Zabytkowym w Lutczy 30 kwietnia, o godzinie 15:00. Rodzinie i najbliższym przekazujemy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Osobliwe wyznanie Piotra Żyły. Skoczek oddał swoje wszystkie złote medale, aby się nie „rozleniwić”

  • Łukasz Piszczek wyznał, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Wróci do Polski, zaskakujący wybór

  • Arkadiusz Milik mieszka w Marsylii jak król. O takich widokach trudno nawet śnić, oszałamiające (FOTO)

Tagi:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Nie żyje

Żużel

Nie żyje Jon Cook, który znacząco przyczynił się do rozwoju żużla

Czytaj więcej >
nie żyje zawodnik

Żużel

Nie żyje Włodzimierz Heliński

Czytaj więcej >
Tomasz Gollob urodziny

Żużel

Tomasz Gollob obchodzi 50. urodziny

Czytaj więcej >
Tomasz Dryła koronawirus

Żużel

Tomasz Dryła zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >
nie żyje zawodnik

Żużel

Zmarł Jacek Gomólski, były reprezentant Polski w żużlu

Czytaj więcej >
Żużel

Żużel

Dlaczego żużlowcy jeżdżą w lewo?

Czytaj więcej >