Swiatsportu.pl > Żużel > Nie żyje Mariusz Rygiel, były żużlowiec. Miał zaledwie 45 lat
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:31

Nie żyje Mariusz Rygiel, były żużlowiec. Miał zaledwie 45 lat

Zmarł - świeczka żałobna
facebook.com/gtmstartgniezno
  • Zmarł Mariusz Rygiel

  • Żużlowiec podczas swej kariery jeździł w barwach KKŻ-u/ŻKS-u Krosno i LKŻ-tu Lublin

  • Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się 30 kwietnia

Bardzo przykre wiadomości napłynęły do nas z województwa podkarpackiego. W bardzo młodym wieku zmarł Mariusz Rygiel, były żużlowiec i ceniona postać tego regionu.

Były zawodnik odszedł zdecydowanie za wcześnie. Był osobą całkowicie oddaną sportowi, nawet po zakończeniu kariery i prawdziwym pasjonatem. Na stadionach ligi polskiej pojawiał się na przestrzeni lat 90'.

Był wielkim pasjonatem motoryzacji

Mariusz Rygiel w trakcie swojej kariery zawodniczej jeździł w barwach KKŻ-u/ŻKS-u Krosno i LKŻ-tu Lublin. Startował głównie w latach 90'. W Krośnie i okolicach był znaną i cenioną postacią tej dyscypliny.

Były żużlowiec nawet po zakończeniu startów chętnie angażował się w inicjatywy związane z krośnieńskim żużlem. W 2016 roku dzięki udostępnionym przez niego eksponatom i materiałom archiwalnym, kibice "czarnego sportu" w Krośnie mieli okazję podziwiać wystawę pt. "Z wilkiem na plastronie" w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

Rygiel był wielkim pasjonatem motoryzacji, zwłaszcza tej zabytkowej. Uczestniczył w wielu imprezach organizowanych przez Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej, którego był przyjacielem. Niestety, ale kolejnej okazji do ponownej jego wizyty w muzeum nie będzie, gdyż przekazano, że zawodnik ściśle związany z Krosnem zmarł.

Zmarł Mariusz Rygiel

Mariusz Rygiel odszedł przedwcześnie, bo zmarł w wieku zaledwie 45 lat. Doszło do tego 24 kwietnia. Do informacji publicznej nie podano, co było przyczyną jego śmierci.

Wspomniane Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej, pożegnało byłego żużlowca w specjalnym wpisie.

- W dniu wczorajszym przedwcześnie odszedł od nas nasz kolega i przyjaciel Mariusz Rygiel. Pasjonat zabytkowej motoryzacji, były żużlowiec i uczestnik wielu organizowanych przez nas wydarzeń. Zapamiętamy go jako wspaniałego człowieka, niezwykle uczynnego i kontaktowego, na którym zawsze można było polegać – można przeczytać na facebookowym fanepage'u muzeum.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w Kościele Zabytkowym w Lutczy 30 kwietnia, o godzinie 15:00. Rodzinie i najbliższym przekazujemy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: Zmarł
Powiązane