Swiatsportu.pl
nie żyje

pixabay.com/webandi

Nie żyje Tony Esposito, jeden z najlepszych hokeistów w historii NHL

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Nie żyje jeden z najlepszych bramkarzy i hokeistów w historii słynnej ligi NHL Tony Esposito. Legendarny gracz zmarł wczoraj po ciężkiej chorobie. Smutną informację o śmierci byłego bramkarza Chicago Blackhawks przekazała za pomocą klubu jego rodzina.

  • Nie żyje jeden z najlepszych zawodników w historii ligi NHL Tony Esposito

  • Legendarny bramkarz Chicago Blackhawks odszedł w wieku 78 lat po walce z rakiem trzustki

  • Informację o śmierci ikonicznego gracza przekazała jego rodzina. Esposito zmarł we wtorek 10 sierpnia

Nie żyje jeden z najwybitniejszych hokeistów w historii Tony Esposito. Były bramkarz chorował na raka trzustki. Niestety 10 sierpnia Esposito ostatecznie przegrał najważniejszy mecz w życiu.

Projekt bez tytułu - 2021-08-05T120413.163

Aleksiej Spiridonow znów obraża Polaków i śmieje się z naszych siatkarzy

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Tony Esposito, legenda NHL

Niezwykle smutne informacje dotarły do nas ze Stanów Zjednoczonych. W wieku 78 lat zmarł jeden z najlepszych hokeistów w historii Tony Esposito. Legendarny bramkarz Chicago Blackhawks zmarł po ciężkiej chorobie. 

Tony Esposito walczył z rakiem trzustki. Walka ta zakończyła się niestety jego śmiercią 10 sierpnia. Informację o odejściu Esposito przekazała za pośrednictwem Chicago Blackhawks jego rodzina.

- Dla nas był mężem, ojcem i dziadkiem. Czuł się tutaj jak w domu. Fani traktowali go jak rodzinę. Opłakując jego odejście, pielęgnujemy wspomnienia i uczucie, kiedy był zawodnikiem. Jesteśmy wdzięczni za wasze wsparcie - przekazano w specjalnym oświadczeniu.

- Blackhawks i NHL straciły legendę, która zmarła po krótkiej walce z rakiem trzustki. Tony był jedną z najważniejszych i najpopularniejszych postaci w historii hokeja. Trafił do Galerii Sław. Docenialiśmy jego etykę pracy, ale też i to, jaką wytwarzał atmosferę w zespole i klubie" - powiedział dodatkowo szef Chicago Blackhawks Rocky Wirtz.

Esposito to jeden z najlepszych bramkarzy w historii NHL

Tony Esposito do NHL i zespołu Chicago Blackhawks trafił w 1969 roku. Wcześniej grał jeszcze w barwach Montreal Canadiens. W zespole ze stanu Illinois spędził aż piętnaście lat. Rozegrał dla “Jastrzębi” ponad 950 spotkań. Odszedł dopiero w 1984 roku. 

Esposito trzykrotnie był wybierany najlepszym bramkarzem ligi NHL. W 1970 roku otrzymał natomiast nagrodę dla debiutanta roku. Z Chicago Blackhawks dziewięć razy zwyciężył w dywizji tej drużyny w NHL. Klub zastrzegł numer 35, z którym występował Esposito.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: