Swiatsportu.pl
Daniel Andre Tande

Świat Sportu

Nowe fakty ws. stanu Tandego. Jest w śpiączce

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Daniel Andre Tande doznał bardzo groźnego upadku podczas treningu przed dzisiejszym konkursem w Planicy. Skoczek został przetransportowany do szpitala, a kibice czekali na najnowsze wiadomości dotyczące słynnego zawodnika. Te zostały przekazane przez leka

Daniel Andre Tande przygotowywał się do dzisiejszego konkursu i był jednym z faworytów do tego, by zająć miejsce w czołówce zawodów. Norweg dobrze radzi sobie w tym sezonie Pucharu Świata i wiele wskazywało na to, że uda mu się osiągnąć dobry rezultat na skoczni mamuciej i poprawić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tego jednak nie doszło, bowiem skoczek doznał katastrofalnego upadku.

Na skoczni natychmiast zjawiły się służby medyczne, które przetransportowały zawodnika do szpitala. Już po kilku minutach od upadku Tande trafił do helikoptera, który natychmiastowo przeniósł go do szpitala w Lublanie. Tam zajęli się nim najlepsi specjaliści pracujący przy złamaniach. Nie dało się ukryć, że już po krótkiej chwili było widać, że mowa tu o bardzo poważnym urazie, który wymaga natychmiastowej interwencji specjalistów.

Po kilku godzinach od zakończenia konkursu pojawiają się kolejne fakty dotyczące upadku Daniela Andre Tande. Przekazują je na bieżąco lekarze, którzy zajmują się Norwegiem po jego przetransportowaniu do szpitala. Okazuje się, że na szczęście nie może być mowy o spełnieniu najgorszego scenariusza.

Daniel Andre Tande przebywa w szpitalu

W przypadku Tandego nie może być mowy o niesprzyjających warunkach, które uniemożliwiłyby mu oddanie dobrego skoka. W grę wchodzi prawdopodobnie jedynie błąd Norwega. Jeszcze podczas lotu starał się on zminimalizować swoje obrażenia, jednak przy takiej prędkości nie mogło być mowy o całkowitej ochronie. Skoczek runął na zeskok i stracił przytomność.

Tande był natychmiastowo reanimowany i być może to właśnie to uratowało mu życie. Skoczek został zniesiony na noszach i po chwili wniesiono go do helikoptera, który zabrał go do Lublany. Tam zajęli się nim specjaliści. Wszyscy obecni na skoczni byli bardzo zaniepokojeni o zdrowie lubianego zawodnika. Podobnie zresztą zareagowali także widzowie, którzy mieli okazję śledzić doniesienia z treningu przed konkursem.

Pierwsze, najczarniejsze plotki nie potwierdziły się. Daniel Andre Tande oddycha samodzielnie, co jest znakomitą wiadomością. Póki co wiemy także o tym, że skoczek pozostaje w śpiączce, jednak już jutro ma zostać z niej wybudzony. Pierwsze informacje mówią również o złamanym obojczyku. W przypadku takiego upadku możemy mimo wszystko mówić, że póki co Tande miał sporo szczęścia, bo upadek mógł zakończyć się dużo gorzej.

Informacje na temat upadku Tandego i jego następstw przekazał Mateuszowi Leleniowi z redakcji TVP Sport Clas Brathen, dyrektor norweskiej kadry. Potwierdził on wieści o złamanym obojczyku i o tym, że zawodnik pozostaje w śpiączce.

Daniel Andre Tande pozostaje w szpitalu

Lekarze na bieżąco zajmują się skoczkiem z Norwegii i zapewne dopiero później poznamy informacje na temat następstw jego upadku. Nie wiadomo, kiedy skoczek mógłby wrócić do uprawiania sportu, jednak można spodziewać się, że jego rehabilitacja zajmie długie miesiące.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że już niebawem znów zobaczymy Daniela Andre Tande na skoczni.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Mariusz P. oskarżony o przestępstwo. Usłyszał zarzuty

  • Mateusz Klich zakażony COVID-19

  • Polacy mogą zarobić w Planicy fortunę

Piotr BernaciakAutor

Redaktor portalu Swiatsportu.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Czytaj więcej >
Gregor Schlierenzauer i reprezentanci Austrii w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

Gregor Schilerenzauer zakończy karierę? Legenda zastanawia się nad swoją przyszłością

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >