Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nowe informacje o stanie zdrowia Paulo Sousy
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Nowe informacje o stanie zdrowia Paulo Sousy

EN 01497366 0005
Rex Features/East News

Paulo Sousa zaraził się koronawirusem i musi pozostać w kwarantannie w swoim domu w Portugalii. Z tego powodu selekcjoner Biało-Czerwonych  był zmuszony zmienić plany i w najbliższych dniach nie będzie mógł śledzić na żywo poczynań swoich piłkarzy. Rzecznik PZPN i reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Portugalczyka. 

  • Paulo Sousa zaraził się koronawirusem, co potwierdził w środę Polski Związek Piłki Nożnej

  • Selekcjoner odbywa kwarantannę w swoim domu w Portugalii i musiał chwilowo zrezygnować z przyjazdu do Polski

  • Rzecznik PZPN i reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia selekcjonera

Paulo Sousa zaraził się koronawirusem. Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN i reprezentacji Polski podał nowe informacje na temat stanu zdrowia naszego selekcjonera. Portugalczyk nie najlepiej znosi infekcję.

Paulo Sousa zakażony koronawirusem

Paulo Sousa zaraził się koronawirusem. Taka informacja pojawiła się w środę w mediach. Szybko potwierdził ją także Polski Związek Piłki Nożnej (więcej TUTAJ). 

Selekcjoner reprezentacji Polski zaraził się i z tego powodu musi pozostać na kwarantannie w swoim domu w Portugalii. Sousa zmuszony był zmienić plany zawodowe, które uwzględniały obejrzenie w akcji kilku jego podopiecznych. Miał pojawić się m.in. na kilku meczach Ekstraklasy. 

Najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Paulo Sousy przekazał w rozmowie z Radiem Zet Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN i reprezentacji Polski. Z relacji team managera naszej kadry wynika, że koronawirus mocno daje się we znaki naszemu selekcjonerowi.

- Miałem kontakt z trenerem wczoraj około 21:00. Symptomy choroby były u niego bardzo mocne, w tym wysoka gorączka, blisko 40 stopni - powiedział Kwiatkowski. 

Sousa ciężko znosi chorobę

Paulo Sousa poczuł się źle po powrocie do Portugalii z Anglii. W ostatnich dniach 51-latek przebywał na Wyspach Brytyjskich, gdyż spotkał się z kandydatem do gry w reprezentacji Mattym Cashem. Piłkarz został niezwłocznie poinformowany, że mógł mieć kontakt z osobą zarażoną.

- Wszystkie osoby, które miały kontakt z selekcjonerem, dostały informację o jego zakażeniu. Cash jest testowany w klubie praktycznie codziennie i wszystkie jego wyniki - jak do tej pory - były negatywne - wyjaśnił rzecznik PZPN.

Na ten moment nie ma żadnych podstawy, by sądzić, że choroba uniemożliwi Paulo Sousie pracę podczas listopadowego zgrupowania reprezentacji Polski. W PZPN liczą, że selekcjoner szybko wróci do zdrowia i zakończy kwarantannę w ciągu dziesięciu dni. 

 

Źródło: Radio Zet, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane