Swiatsportu.pl
JONATHAN NACKSTRANDAFPEast News

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Nowe informacje ws. Christiana Eriksena. Badanie we Włoszech zadecyduje o jego przyszłości

11 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Christian Eriksen dochodzi do siebie po ataku serca, którego doznał w trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią. Włoskie media donoszą, że lada dzień piłkarz przejdzie badania, które zadecydują, czy będzie mógł kontynuować karierę w Interze Mediolan. Przepisy Serie A zabraniają bowiem grania zawodnikom, którzy mają wszczepiony rozrusznik serca.

  • Christian Eriksen doznał ataku serca podczas meczu Euro 2020 pomiędzy Danią a Finlandią

  • Na szczęście piłkarz wraca powoli do zdrowia i myśli także o powrocie do gry w piłkę

  • Włoski dziennik "Tuttosport" podaje, że dalsza kariera Duńczyka zależy od wyników badań, które ten przejdzie w przyszłym tygodniu w Mediolanie

Christian Eriksen lada dzień przejdzie badania, które zadecydują, czy wróci do profesjonalnej gry w piłkę. Dziennikarze włoskiego “Tuttosport” ujawnili  nowe informacje na temat sytuacji zawodnika, który kilka tygodni temu przeszedł atak serca na boisku w trakcie meczu Euro 2020.

MATT DUNHAMAFPEast News

Kłopoty Anglików przed finałem Euro 2020. Gwiazdor kontuzjowany

CZYTAJ DALEJ

Christian Eriksen wraca do zdrowia po ataku serca

Piłkarski świat wciąż ma świeżo w pamięci dramatyczne wydarzenia z fazy grupowej Euro 2020. Podczas meczu pomiędzy Danią a Finlandią Christian Eriksen miał atak serca. Zawodnik pod koniec pierwszej połowy nagle upadł na murawę i stracił przytomność (więcej TUTAJ).

Kibice na stadionie i przed telewizorami z przerażeniem obserwowali, jak lekarze walczą o życie piłkarza. Po kilku minutach udało im się przywrócić funkcje życiowe Duńczyka. Został on niezwłocznie przewieziony do szpitala w Kopenhadze, gdzie przeszedł szereg niezbędnych badań.
Christian Eriksen przeszedł operację wszczepienia rozrusznika serca, co postawiło pod znakiem zapytania jego dalszą karierę. Pomocnik jest obecnie graczem Interu Mediolan. We włoskiej Serie A panują bardzo surowe przepisy, jeśli chodzi o tego typu przypadki. Zawodnik, który ma wszczepiony rozrusznik, nie może występować na włoskich boiskach. 

Inter Mediolan zabezpieczył się już nawet na ewentualność, że Eriksen nie będzie mógł wrócić do gry. Do drużyny, którą od nowego sezonu poprowadzi Simone Inzaghi dołączył Hakan Calhanoglu. Turek ma być potencjalnym następcą reprezentanta Danii (więcej TUTAJ).

Przyszły tydzień decydujący dla Eriksena

Dziennik “Tuttosport” podał nowe informacje na temat sytuacji Christiana Eriksena. Jego przyszłość powinna wyjaśnić się już w przyszłym tygodniu. 29-latek ma wówczas właśnie we Włoszech przejść badania, które wykażą, czy można usunąć wszczepiony rozrusznik.

- Eriksen będzie w przyszłym tygodniu w Mediolanie, aby spotkać się ze swoimi kolegami z drużyny, nowym trenerem Interu Simone Inzaghim i przejść kolejne badania lekarskie - piszą dziennikarze. Od wyników zależy, czy Duńczyka jeszcze zobaczymy na włoskich boiskach.


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: