Swiatsportu.pl
EN 01491421 0084

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nowy prezes PZPN odbył rozmowę z Paulo Sousą po meczu z Albanią. Znamy szczegóły

3 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Reprezentacja Polski pokonała wczoraj Albanię 4:1 w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Styl gry naszej drużyny pozostawiał jednak wiele do życzenia. Cezary Kulesza, nowy prezes PZPN po meczu spotkał się z selekcjonerem Paulo Sousą. W rozmowie ze sport.pl wyjawił, co powiedział Portugalczykowi.

  • Reprezentacja Polski pokonała wczoraj Albanię 4:1 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata 2022

  • Spotkaniu z trybun przyglądał się nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza

  • Szef polskiej piłki spotkał się następnie z drużyną oraz Paulo Sousą. Wiemy, co przekazał selekcjonerowi naszej kadry

Reprezentacja Polski odniosła wczoraj okazałe zwycięstwo nad Albanią. Biało-Czerwoni wygrali 4:1 i wciąż walczą o awans do przyszłorocznego mundialu. Grę naszej drużyny ocenił niedawno wybrany prezes PZPN Cezary Kulesza.

ronaldo mu fb

Wiadomo, z jakim numerem Cristiano Ronaldo zagra w Manchesterze United

CZYTAJ DALEJ

Prezes PZPN ocenił wystąp Polaków w meczu z Albanią

W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski zmierzyła się na Stadionie Narodowym z Albanią. Biało-Czerwoni nie zachwycili grą, ale zdołali pokonać rywali 4:1 (więcej TUTAJ). Tym samym nasi piłkarze zanotowali drugie zwycięstwo pod wodzą selekcjonera Paulo Sousy, który do tej pory mógł pochwalić się mizernym bilansem (jedna wygrana w ośmiu meczach).

Grę naszej drużyny z wysokości trybun śledził nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cezary Kulesza zdecydował się na ocenę występu Polaków w rozmowie z portalem sport.pl. Dostrzega mankamenty, jednak cieszy go okazałe zwycięstwo.

- Cieniem, pod kątem jakości gry, czy liczby przeprowadzanych ataków, może kłaść się szczególnie pierwsza połowa. Od samego początku jednak przestrzegałem przed lekceważeniem Albańczyków. To drużyna z piłkarzami grającymi na co dzień w Serie A, z dobrym włoskim trenerem, która przyjechała do Warszawy grać odważny futbol - stwierdził Kulesza.

- My natomiast w drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę, a nasi najlepsi zawodnicy, jak Robert Lewandowski, pokazali swoją wartość dla tej drużyny. Koniec końców, zwycięstwo, które odnieśliśmy, jest naprawdę okazałe i pokazuje nasze ambicje w eliminacyjnej grupie - dodał prezes PZPN.

Cezary Kulesza odbył rozmowę z Paulo Sousą

Cezary Kulesza przyznał także, że po meczu udał się do szatni reprezentacji Polski. Prezes PZPN pogratulował piłkarzom, a także odbył rozmowę z Paulo Sousą. W rozmowie z dziennikarzami sport.pl Kulesza wyznał, co powiedział Portugalczykowi.

- Pogratulowałem drużynie i trenerowi dobrego wyniku oraz podziękowałem za wysiłek włożony w tym meczu. Wierzę w tę drużynę i chciałem pokazać, że wszyscy jej piłkarze i cały sztab mają moje pełne poparcie - wyjawił nowy szef polskiej piłki. 

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: