Robert Lewandowski Żródło: Susanne H/East News

Oficjalnie: Hansi Flick odejdzie z Bayernu Monachium

17 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Robert Lewandowski w przyszłym sezonie będzie miał nowego trenera! W sobotnie popołudnie Hansi Flick, aktualny opiekun piłkarz Bayernu Monachium ogłosił oficjalnie, że zamierza odejść z klubu. O przyszłości Niemca spekulowano od tygodni, jednak nikt nie przypuszczał, że faktycznie pożegna się on z bawarskim klubem. Flick ogłosił swoją decyzję po meczu Bundesligi, w którym Bayern pokonał Wolfsburg 3:2.

Robert Lewandowski musi przygotować się na wielkie zmiany. Trener Hansi Flick ogłosił w rozmowie z telewizją Sky Sports, że po sezonie zamierza odejść z Bayernu Monachium. Tym samym zakończył wszelkie spekulacje na temat swojej przyszłości.

Robert Lewandowski będzie miał nowego trenera. Flick rezygnuje!

W sobotę Bayern Monachium rozegrał kolejny mecz ligowy pod nieobecność Roberta Lewandowskiego, który nadal dochodzi do siebie po urazie kolana. Tym razem przeciwnikami “Die Roten” byli piłkarze VfL Wolfsburg. Po zaciętym meczu drużyna Polaka wygrała 3:2.

Po meczu zdecydowanie więcej mówi się nie o boiskowych wydarzeniach, a tym, co miało miejsce po końcowym gwizdku. Trener Hansi Flick zszokował wszystkich komunikatem, który wygłosił w rozmowie z telewizją Sky Sports. Flick oznajmił, że po sezonie zamierza odejść z Bayernu Monachium!

Anna Lewandowska pokazała urocze zdjęcie swoich córek. Robert może być dumnyAnna Lewandowska pokazała urocze zdjęcie swoich córek. Robert może być dumnyCzytaj dalej

- Po zakończeniu sezonu chcę odejść z Bayernu Monachium. Przekazałem dzisiaj tę informację drużynie. Zapytałem również szefów klubu o możliwość rozwiązania mojej umowy. - wyznał Hansi Flick w rozmowie z dziennikarzami.

- Pojawiało się wiele plotek w związku z moją przyszłością. Chciałem rozwiać wszelkie wątpliwości i przekazać decyzję moim piłkarzom osobiście- dodał niemiecki szkoleniowiec.

Komunikat Hansiego Flicka to zaskoczenie dla wszystkich. Poczynając od piłkarzy, poprzez szefostwo klubu, na dziennikarzach i kibicach kończąc. O przyszłości Niemca faktycznie spekulowano już od jakiegoś czasu. Głównie z uwagi na jego zatarg z Hasanem Salihamidżiciem.

Hansi Flick zaskoczył wszystkich. Przesądził konflikt z Salihamidżiciem?

Dyrektor sportowy klubu z Monachium i Hansi Flick nie mogli znaleźć wspólnego języka. Panowie różnili się m.in. w kwestii transferów. Doszło między nimi nawet do wielkiej kłótni. W jej trakcie Flick miał rzucić do Salihamidżicia “Zamknij już mordę!".

Konflikt starali się opanować szefowie Bayernu Monachium. O chęci zakopania topora wojennego mówił również sam Hansi Flick. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, a trener cieszył się pełnym poparciem szefostwa klubu.

Wygląda jednak na to, że Hansi Flick ma inny pomysł na swoją dalszą karierę. Być może zostanie on nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Kilka tygodni ogłoszono bowiem, że po mistrzostwach Europy ze stanowiskiem pożegna się Joachim Loew. Umowa Flicka z Bayernem Monachium miała obowiązywać do czerwca 2023 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł