Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oficjalnie: Leo Messi po 20 latach przestał być piłkarzem FC Barcelony
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:40

Oficjalnie: Leo Messi po 20 latach przestał być piłkarzem FC Barcelony

Leo Messi
JOSEP LAGO/AFP/East News

Leo Messi po 20 latach nie jest już zawodnikiem FC Barcelony. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu dziś przestał być graczem "Dumy Katalonii", bowiem wygasła jego umowa. To może skusić największe kluby świata do tego, aby wykorzystać fakt, że Argentyńczyk jest wolnym zawodnikiem. Może jednak także się zdarzyć, iż 34-latek po prostu podpisze nowy kontrakt z "Barcą".

  • Leo Messi nie jest już piłkarzem FC Barcelony

  • Dziś wygasła jego umowa z katalońskim klubem

  • Niewykluczone, iż to jest prawdziwy koniec Argentyńczyka w barwach "Barcy"

Ten dzień może okazać się historyczny dla futbolowych dziejów. 1 lipca 2021 roku Leo Messi przestał być piłkarzem FC Barcelony, ze względu na koniec jego umowy z katalońskim zespołem. Jeśli 34-latek faktycznie opuści szeregi "Blaugrany" wówczas ta data faktycznie zapisze się w annałach piłki nożnej.

Jaką decyzję podejmie sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki? Trudno powiedzieć, skoro kwestia jego nowego kontraktu nie została rozwiązana przed wygaśnięciem poprzedniego. W klubie mają nadzieję, że Messi po prostu złoży podpis na nowym kontrakcie, ale wiele światowych potęg bardzo chętnie widziałaby jednego z najlepszych piłkarzy w dziejach u siebie.

Leo Messi nie jest piłkarzem FC Barcelony

Joan Laporta prowadząc swoją kampanię, która dała mu stanowisko prezydenta FC Barcelony, za cel nadrzędny przyjął sobie przedłużenie kontraktu z Leo Messim, o czym Katalończyk zapewniał kibiców klubu.

Tak się do tej pory jednak nie stało. Dziś, czyli 1 lipca 2021 roku wygasła umowa Argentyńczyka z "Barcą". Oznacza to, że od prawie 7500 dni, czyli 20 lata Messi nie jest związany z barcelońskim zespołem, pozostaje wolnym zawodnikiem i może podpisać kontrakt z dowolnym klubem. Co ciekawe, jeśli sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki dozna teraz urazu, to sam musiałby pokryć koszty leczenia.

To z pewnością nie jest komfortowa sytuacja dla ekipy prowadzonej przez Ronalda Koemana oraz samego piłkarza, choć 34-latek na brak ofert z pewnością nie będzie mógł narzekać. Aktualnie Messi wraz z reprezentacją Argentyny uczestniczy w Copa America, gdzie dotarł już z kolegami do ćwierćfinału.

Odejście Messiego katastrofą dla katalońskiego klubu?

Od wielu miesięcy krążą plotki na temat przejścia Leo Messiego do Manchesteru City. Wydaje się jednak, że jego transfer "The Citizens" jest już znacznie mniej realny. Włodarze mistrzów Anglii mają inne plany transferowy, o który pisaliśmy dla Was tutaj.

Bardziej prawdopodobne wydaje się jego przejście do Paris Saint-Germian. Tym bardziej że Real Madryt wciąż kusi Kyliana Mbappe, który również ma być coraz bardziej skory do tego, aby zmienić otoczenie.

Odejście Messiego z "Barcy" jest możliwe, a to może oznaczać dla klubu potężny problemy. Na ten moment została wstrzymana sprzedaż koszulek z nazwiskiem piłkarza w klubowych sklepach, a już kilka miesięcy temu sponsorzy przestrzegali Joana Laportę, że jeśli odejdzie Messi, to mogą oni odejść razem z nim.

Laporta zapowiedział, że jednym z celów, które mają poprawić sytuację finansową "Dumy Katalonii" ma być dwukrotna obniżka pensji Leo Messiego. Czy Argentyńczyk na to przystanie? Trudno powiedzieć, ale według hiszpańskich mediów nowa umowa ma być dla niego gotowa i brakuje tylko podpisu samego zainteresowanego, choć na razie nie zostało to nigdzie oficjalnie potwierdzone. Trudno jednak wierzyć w doniesienia tamtejszych dziennikarze, bowiem jeszcze kilkanaście dni temu twierdzili, że Barcelona doszła do porozumienia z Messim w kwestii jego odejścia. Oficjalny werdykt w tej sprawie poznamy zapewne w nadchodzących tygodniach.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane