Swiatsportu.pl
Wisła Kraków

Beata Zawadzka/East News

Oficjalnie: Peter Hyballa nie jest już trenerem Wisły Kraków

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Wisła Kraków poinformowała w piątek, że Peter Hyballa przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny. Niemiec tym samym został zwolniony po niespełna pół roku. Jak przekazano w komunikacie, umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Zwolnienie Hyballi to efekt tragicznych wyników Wisły, a także jego konfliktu z drużyną.

  • Wisła Kraków w piątek wydała komunikat, w którym poinformowano o zwolnieniu trenera Petera Hyballi

  • Klub oraz niemiecki szkoleniowiec rozwiązali umowę za porozumieniem stron

  • Hyballa pracował w Krakowie od grudnia ubiegłego roku, jednak drużyna pod jego wodzą notowała w ostatnim czasie katastrofalne wyniki

  • Na domiar złego Niemiec popadł w konflikt z klubowymi legendami

Wisła Kraków została bez trenera. W piątek klub przekazał informację o zwolnieniu za porozumieniem stron Petera Hyballi. Niemiec nie poprawił wyników zespołu, a do tego popadł w konflikt z kilkoma piłkarzami oraz ikoną klubu i członkiem sztabu szkoleniowego Kazimierzem Kmiecikiem. 

Wisła Kraków zwolniła Petera Hyballę

W piątek stało się to, na co zanosiło się już od jakiegoś czasu. Wisła Kraków poinformowała o zwolnieniu trenera Petera Hyballi. Niemiec, który przejął prowadzenie drużyny w grudniu ubiegłego roku, nie zdołał poprawić jej wyników, a do tego popadł w konflikt z piłkarzami.

- Peter Hyballa nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny Wisły Kraków. Rozpoczęty w grudniu 2020 roku projekt nie zostanie kontynuowany, a obie strony podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy. Zawarte zostało porozumienie pozwalające na zakończenie współpracy na warunkach satysfakcjonujących zarówno klub, jak i szkoleniowca - czytamy na oficjalnej stronie Wisły Kraków.

Hyballa przejął prowadzenie Wisły na początku grudnia 2020 roku. Na początku drużynie pod jego wodzą szło nieźle. Z biegiem czasu przyszło jednak tragiczne wręcz załamanie formy. 

Wisła Kraków ostatni mecz wygrała 21 marca! Później odnotowała serię siedmiu kolejnych meczów bez zwycięstwa. W aż pięciu z nich “Biała Gwiazda” przegrała i wywalczyła zaledwie dwa punkty.

Na szczęście kibiców krakowski klub jest już pewny utrzymania w Ekstraklasie. Dopiero 14. miejsce i tylko pięć punktów przewagi na ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała, nie napawają jednak optymizmem. Atmofera w klubie pogorszyła się jeszcze dodatkowo przez działania, a jakże, Petera Hyballi.

Tragiczny sytuacja w Ekstraklasie i konflikt z legendami. Koniec Hyballi w Wiśle

Niemiec popadł w konflikt z kilkoma ważnymi członkami drużyny z Jakubem Błaszczykowskim i Rafałem Boguskim na czele. Do tego chciał pozbyć się ze sztabu szkoleniowego Kazimierza Kmiecika, żywej legendy Wisły. 

Hyballa miał podczas jednego z treningów obrażać Rafałą Boguskiego, co nie spodobało się właśnie Kmiecikowi. Gdy Hyballa zażądał usunięcia go ze sztabu szkoleniowego, usłyszał od klubowych działaczy zdecydowaną odmowę. To, że Niemiec nie ma przyszłości w Krakowie, pokazał najlepiej gest Jakuba Błaszczykowskiego z meczu z Lechem Poznań.

Pomocnik i współwłaściciel Wisły Kraków zdobył gola z rzutu wolnego. Ciesząc się z trafienia, podbiegł do Kazimierza Kmiecika i Rafała Boguskiego. Był to jasny sygnał, że dni Hyballi w Wiśle są policzone.

Spekulowano, że Niemiec odejdzie już po zakończeniu sezonu. Wisła Kraków nie czekała tak długo i zwolniła trenera już teraz. Kto zostanie jego następcą? Tego dowiemy się zapewne już w ciągu najbliższych tygodni. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski przerwał milczenie po upokorzeniu Bayernu

Czytaj więcej >

Polacy przed ciężkim meczem z Holandią!

Czytaj więcej >

Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1

Czytaj więcej >
Kamil Glik Polska Anglia FIFA

FIFA zdecydowała. Kamil Glik nie zostanie ukarany

Czytaj więcej >