Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wiadomo już, kiedy Paulo Sousa wyśle pierwsze powołania. Podano dokładną datę
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:35

Wiadomo już, kiedy Paulo Sousa wyśle pierwsze powołania. Podano dokładną datę

Paulo Sousa wysyła powołania
NICOLAS TUCAT/AFP/East News

Paulo Sousa zjawił się w Polsce kilka dni temu. Już wcześniej kibice mogli spotkać go w Warszawie, gdzie przebywał podczas konferencji w Polskim Związku Piłki Nożnej, jednak po niej udał się w podróż na spotkania z naszymi kadrowiczami. Dopiero teraz zagości w naszym kraju na dłużej, a już niebawem mają pojawić się również jego pierwsze powołania. Selekcjoner miał już okazję do przemyślenia swojego wyboru.

W ostatnich tygodniach Paulo Sousa miał okazję do rozmowy z wieloma zawodnikami, którzy najprawdopodobniej znajdą się w jego kadrze na najbliższe mecze w el. MŚ 2022. Portugalski selekcjoner ruszył do Anglii, ale również do Włoch, gdzie gra bardzo wielu reprezentantów Polski. Jak donoszą media, po rozmowach z piłkarzami miał on podjąć już decyzję na temat tego, którzy z nich znajdą się na zgrupowaniu i zagrają z Węgrami, Andorą i Anglią.

Paulo Sousa pojawił się w Polsce

Nasz nowy selekcjoner pojawił się w Polsce kilka dni po tym, jak Zbigniew Boniek ogłosił, że to właśnie Portugalczyk zostanie następcą Jerzego Brzęczka. Dziennikarze mieli do niego wiele pytań, na które Sousa cierpliwie odpowiadał, pojawił się także na stadionie Legii Warszawa, na którym jego drużyna najprawdopodobniej zmierzy się z Andorą. To jedyny mecz naszej drużyny narodowej na marcowym zgrupowaniu, który zostanie rozegrany w naszym kraju.

Następnie ruszył do Londynu, a pierwsze doniesienia twierdziły, że porozmawiał między innymi z Łukaszem Fabiańskim, jednym z kandydatów do gry w pierwszym składzie naszej drużyny narodowej. Na konferencji wyjaśnił także, że wybrał już pierwszego bramkarza w swojej kadrze, lecz nie zamierza ogłaszać swojej decyzji kibicom tak szybko.

Już dziś Paulo Sousa obejrzy pierwszy mecz w roli selekcjonera na polskiej ziemi - obejrzy spotkanie Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa, a jutro przeniesie się do Warszawy, gdzie pojawi się na stadionie przy okazji starcia Legii z Piastem Gliwice. Oba mecze Pucharu Polski będą jego ostatnimi spotkaniami przed wysłaniem powołań na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami eliminacji mistrzostw świata.

Jak donosi Sport.pl, już w piątek Paulo Sousa poda do wiadomości publicznej kadrę, jaką powoła na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Kto się w niej znajdzie? Oczywiście liczyć możemy na etatowych kadrowiczów, którzy stanowią trzon drużyny. Zabraknie natomiast Jacka Góralskiego i Krystiana Bielika, którzy nabawili się poważnych kontuzji podczas ostatnich meczów swoich zespołów i czeka ich wielomiesięczna pauza.

Niewykluczone natomiast, że doczekamy się powołania dla Bartosza Kapustki. Zawodnik Legii Warszawa gra wprost rewelacyjnie po wznowieniu rozgrywek i widać, że wraca lub wrócił już do swojej najlepszej dyspozycji. Możliwe, że pojawi się w kadrze w miejsce Kamila Grosickiego, który nie gra w West Bromwich Albion i najprawdopodobniej nie dostanie powołania od nowego trenera reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski wraca do gry

Nie podano dokładnej daty rozpoczęcia zgrupowania, lecz można zakładać, że dojdzie do tego 22 marca. Już trzy dni później odbędzie się nasze spotkanie z Węgrami w Budapeszcie i to w tym tygodniu drużyna po raz pierwszy spotka się w pełnym składzie z nowym sztabem. Potem zespół wróci do Warszawy, by na stadionie Legii podjąć Andorę, a zgrupowanie zakończy się spotkaniem z Anglią w Londynie. 

W piątek możemy spodziewać się komunikatu na portalu Polskiego Związku Piłki Nożnej. To właśnie tam w ostatnich miesiącach publikowane były komunikaty dotyczące reprezentacji Polski, ale również indywidualne decyzje kolejnych selekcjonerów. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane