Paulo Sousa Polska Żródło: screen - youtube.com/łączy nas piłka

Znamy datę ostatecznego ogłoszenia kadry Paulo Sousy. Ogłosi ją już niebawem

12 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Wiadomo już dokładnie, kiedy Paulo Sousa poda ostateczny skład Polski na mecze z Węgrami, Andorą i Anglią. W ubiegły piątek selekcjoner przedstawił listę 35 piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na te spotkania. PZPN poinformował, że ostateczny kształt kadry na marcowe spotkania poznamy w poniedziałek o godzinie 12.

  • Paulo Sosua w poniedziałkowe południe przedstawi ostateczny skład reprezentacji na najbliższe mecze
  • Obecnie na liście znajduje się 35. zawodników, ale wiadomo, że ta grupa zostanie zwężona
  • Podczas marcowego zgrupowania reprezentacja Polski zagra z Węgrami, Andorą i Anglią

Paulo Sousa w miniony piątek ogłosił szeroką kadrę na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Lista liczyła 35 nazwisk i decyzja Portugalczyka o tak dużej liczbie powołanych graczy wywołała mieszane odczucia.

Zarzucano Sousie przede wszystkim to, że kadra jest zbyt liczna. Już w komunikacie informującym o powołanych zawodnikach PZPN tłumaczył, że tak duża liczba graczy wzięła się z tego, że w czasach pandemii selekcjoner chce uniknąć problemu, jaki by powstał, gdyby któryś z zawodników nie mógł się stawić.

Paulo Sousa w poniedziałek poda ostateczny skład kadry

Jednocześnie władze związku informowały, że ostateczny skład kadry zostanie przedstawiony osobiście przez selekcjonera na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. W piątek potwierdzono, że będzie miała ona miejsce w poniedziałek 15 marca o godzinie 12.

Potwierdzono, że tak jak pierwsza konferencja prasowa Sousy w roli selekcjonera, tak samo i ta poniedziałkowa odbędzie się w formie zdalnej. Dziennikarze będą się łączyć z trenerem reprezentacji Polski za pośrednictwem internetu.

Zmarł John Jarrin, były olimpijczyk. Miał wypadek w drodze do pracyZmarł John Jarrin, były olimpijczyk. Miał wypadek w drodze do pracyCzytaj dalej

Po pierwszych powołaniach widać, że Sousa będzie chciał uważniej przyjrzeć się młodym zawodnikom, którzy o sile kary będą stanowić w przyszłości. Wśród powołanych znaleźli się 17-letni Kacper Kozłowski, a także Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Sebastian Kowalczyk czy Bartosz Slisz.

Część z tych młodych zawodników nie znajdzie się ostatecznej kadrze na marcowe mecze. Lista 35. zawodników w poniedziałek ma się skrócić o ok. 10 nazwisk, a część powołanych debiutantów, jak Piątkowski czy Puchacz, są ważnymi elementami reprezentacji do lat 21.

Lewandowskiego zabraknie w meczu z Anglią?

Największe kontrowersje wywołało powołanie dla Dawida Kownackiego, który na co dzień występuje w Fortunie Düsseldorf na zapleczu Bundesligi. 23-latek wrócił dopiero po ciężkiej kontuzji i w tym sezonie rozegrał 18 spotkań i strzelił w nich zaledwie 3 gole.

Zgrupowanie rozpocznie się 22 marca. Zaledwie trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Węgrami w ramach eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata, które mają odbyć się w Katarze. 28 marca na stadionie Legii w Warszawie Polacy zagrają z Andorą, a na zakończenie zgrupowania pojadą do Londynu na mecz z Anglikami.

Ten ostatni mecz może sprawić sztabowi reprezentacji Polski wiele problemów. Nie chodzi tylko o kwestie sportowe. Zagrożony w tym meczu jest występ kapitana kadry Roberta Lewandowskiego. Wszystko dlatego, że wszystkie osoby przylatujące do Niemiec z Anglii są poddawane obowiązkowej dziesięciodniowej kwarantannie. W takim przypadku klub może nie wyrazić zgody na udział piłkarza w meczu reprezentacji. Podobny problem dotyczy Krzysztofa Piątka i wspominanego Kownackiego, którzy także na co dzień grają w Niemczech.

- Uważam, że dojdziemy do porozumienia. Jesteśmy w kontakcie w tej sprawie. Wysłaliśmy pismo do Anglików, Niemców, Włochów, UEFA i FIFA. Chcemy mieć jasną sytuację. Dyskutujemy. Przedstawiamy swoje racje, protokoły działania, i myślę, że wszystko zakończy się pomyślnie - skomentował sprawę prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z meczyki.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł