Swiatsportu.pl
Paulo Sousa Polska

screen - youtube.com/łączy nas piłka

Znamy datę ostatecznego ogłoszenia kadry Paulo Sousy. Ogłosi ją już niebawem

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Wiadomo już dokładnie, kiedy Paulo Sousa poda ostateczny skład Polski na mecze z Węgrami, Andorą i Anglią. W ubiegły piątek selekcjoner przedstawił listę 35 piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na te spotkania. PZPN poinformował, że ostateczny

  • Paulo Sosua w poniedziałkowe południe przedstawi ostateczny skład reprezentacji na najbliższe mecze

  • Obecnie na liście znajduje się 35. zawodników, ale wiadomo, że ta grupa zostanie zwężona

  • Podczas marcowego zgrupowania reprezentacja Polski zagra z Węgrami, Andorą i Anglią

Paulo Sousa w miniony piątek ogłosił szeroką kadrę na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Lista liczyła 35 nazwisk i decyzja Portugalczyka o tak dużej liczbie powołanych graczy wywołała mieszane odczucia.

Zarzucano Sousie przede wszystkim to, że kadra jest zbyt liczna. Już w komunikacie informującym o powołanych zawodnikach PZPN tłumaczył, że tak duża liczba graczy wzięła się z tego, że w czasach pandemii selekcjoner chce uniknąć problemu, jaki by powstał, gdyby któryś z zawodników nie mógł się stawić.

Paulo Sousa w poniedziałek poda ostateczny skład kadry

Jednocześnie władze związku informowały, że ostateczny skład kadry zostanie przedstawiony osobiście przez selekcjonera na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. W piątek potwierdzono, że będzie miała ona miejsce w poniedziałek 15 marca o godzinie 12.

Potwierdzono, że tak jak pierwsza konferencja prasowa Sousy w roli selekcjonera, tak samo i ta poniedziałkowa odbędzie się w formie zdalnej. Dziennikarze będą się łączyć z trenerem reprezentacji Polski za pośrednictwem internetu.

Po pierwszych powołaniach widać, że Sousa będzie chciał uważniej przyjrzeć się młodym zawodnikom, którzy o sile kary będą stanowić w przyszłości. Wśród powołanych znaleźli się 17-letni Kacper Kozłowski, a także Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Sebastian Kowalczyk czy Bartosz Slisz.

Część z tych młodych zawodników nie znajdzie się ostatecznej kadrze na marcowe mecze. Lista 35. zawodników w poniedziałek ma się skrócić o ok. 10 nazwisk, a część powołanych debiutantów, jak Piątkowski czy Puchacz, są ważnymi elementami reprezentacji do lat 21.

Lewandowskiego zabraknie w meczu z Anglią?

Największe kontrowersje wywołało powołanie dla Dawida Kownackiego, który na co dzień występuje w Fortunie Düsseldorf na zapleczu Bundesligi. 23-latek wrócił dopiero po ciężkiej kontuzji i w tym sezonie rozegrał 18 spotkań i strzelił w nich zaledwie 3 gole.

Zgrupowanie rozpocznie się 22 marca. Zaledwie trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Węgrami w ramach eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata, które mają odbyć się w Katarze. 28 marca na stadionie Legii w Warszawie Polacy zagrają z Andorą, a na zakończenie zgrupowania pojadą do Londynu na mecz z Anglikami.

Ten ostatni mecz może sprawić sztabowi reprezentacji Polski wiele problemów. Nie chodzi tylko o kwestie sportowe. Zagrożony w tym meczu jest występ kapitana kadry Roberta Lewandowskiego. Wszystko dlatego, że wszystkie osoby przylatujące do Niemiec z Anglii są poddawane obowiązkowej dziesięciodniowej kwarantannie. W takim przypadku klub może nie wyrazić zgody na udział piłkarza w meczu reprezentacji. Podobny problem dotyczy Krzysztofa Piątka i wspominanego Kownackiego, którzy także na co dzień grają w Niemczech.

- Uważam, że dojdziemy do porozumienia. Jesteśmy w kontakcie w tej sprawie. Wysłaliśmy pismo do Anglików, Niemców, Włochów, UEFA i FIFA. Chcemy mieć jasną sytuację. Dyskutujemy. Przedstawiamy swoje racje, protokoły działania, i myślę, że wszystko zakończy się pomyślnie - skomentował sprawę prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z meczyki.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Mecz eliminacji MŚ w piłce nożnej Hiszpania - Kosowo zostanie odwołany?

  • Mało znana prawda o siostrze Piotra Żyły. Mogła zrobić karierę w sporcie

  • Krzysztof Piątek mógł być piłkarzem Tottenhamu. Polak opowiedział o niedoszłym transferze

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >