Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański Żródło: Beata Zawadzka/East News

Paulo Sousa podjął decyzję. Wojciech Szczęsny pierwszym bramkarzem kadry

15 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Paulo Sousa nie tylko ogłosił dzisiaj ostateczną kadrę na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski, ale wskazał również, kto będzie jego numerem jeden w bramce. Portugalczyk dokonał wyboru, którego można było się spodziewać i jego podstawowym goalkeeperem będzie Wojciech Szczęsny. Selekcjoner jest już po rozmowie ze swoim pierwszym bramkarzem i Łukaszem Fabiańskim.

  • Paulo Sousa ogłosił 27-osobową kadrę na mecze z Węgrami, Andorą oraz Anglią
  • Selekcjoner wskazał również, kto będzie jego numerem jeden w bramce i podkreślił, że potrzeba stabilizacji na tej pozycji
  • Portugalczyk postawił na Wojciecha Szczęsnego, a obaj zawodnicy dowiedzieli się o tej decyzji bezpośrednio od niego

Kibice reprezentacji Polski poznali ostateczne decyzje co do listy powołanych zawodników na marcowe eliminacji mistrzostw świata, w których „Biało-Czerwoni” zmierzą się z Węgrami (25 marca, Budapeszt), Andorą (28 marca, Warszawa) i Anglią (31 marca, Londyn). Tak jak można było się spodziewać, wybory Paulo Sousa mogą nieco zaskakiwać.

Nieczęsto się to zdarza, aby trenerzy podawali konkretne szczegóły na temat swoich decyzji co do obsady bramki. Zazwyczaj jest to tajemnica strzeżona przynajmniej do konferencji prasowej otwierającej konkretne zgrupowanie, ale tym razem portugalski szkoleniowiec zdradził, kto będzie jego pierwszym brakarzem. Ta rola przypadnie Wojciechowi Szczęsnemu.

Paulo Sousa szczęśliwy z bogactwa wyboru na pozycji bramkarza

Na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski Paulo Sousa powołał trzech, a nie jak zazwyczaj Jerzy Brzęczek czterech bramkarzy. Portugalczyk zaprosił Łukasza Fabiańskiego, Łukasza Skorupskiego i Wojciecha Szczęsnego. Niektórych zdziwiła nieobecność Bartłomieja Drągowskiego, ale trzeba przyznać, że „Skorup” i „Drążek” reprezentują naprawdę bardzo zbliżony poziom.

Tragedia w rodzinie Ireneusza Jelenia. Stracił brata, grali razem w klubieTragedia w rodzinie Ireneusza Jelenia. Stracił brata, grali razem w klubieCzytaj dalej

Podczas konferencji prasowej nasz selekcjoner podkreślił, że jest szczęśliwy z tego, że ma tak wielu dobrych bramkarzy do wyboru.

- Cieszymy się, że mamy tak dobrych bramkarzy – zaznaczył Portugalczyk.

Wielu ekspertów spodziewało się, że Sousa postawi na Wojciecha Szczęsnego, ponieważ portugalski szkoleniowiec bacznie obserwuje Serie A, gdzie sam kiedyś reprezentował barwy m.in. Juventusu Turyn, a niedawno miał okazję prowadzić AFC Fiorentinę. W tym przypadku nasz selekcjoner akurat nie zaskoczył.

Podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski będzie Wojciech Szczęsny

Paulo Sousa podczas konferencji powiedział, że obsada bramki reprezentacji Polski potrzeba stabilizacji i selekcjoner rozmawiał o tym z podstawowymi zawodnikami na tej pozycji w ostatnich latach.

- Rozmawiałem z Wojciechem Szczęsnym i Łukaszem Fabiańskim, chce wprowadzić element stabilizujący na tej pozycji. Cała kadra tego potrzebuje - odpowiedział Portugalczyk, na pytanie o obsadę pozycji bramkarza.

Dlatego Portugalczyk zdecydował, że jego pierwszym wyborem na mecze eliminacyjne będzie Wojciech Szczęsny.

- Postawimy na Szczęsnego – oświadczył Sousa.

Dla obrońców reprezentacji Polski jest to pewnie dobra informacja, ponieważ rotacje mogły zakłócać niektóre „automatyzmy”, choć nasi defensorzy kilkukrotnie mówili, że nie robi im różnicy, czy broni Szczęsny, czy Fabiański. Z pełną listą nazwisk wybranych przez Paulo Sousę możecie zapoznać się tutaj.

Źródło: Łączy nas piłka

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł