Swiatsportu.pl
EN 01486260 0069

Piotr Molecki/East News

Paulo Sousa szukał nowej pracy po klęsce na Euro

16 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Paulo Sousa miał poprowadzić reprezentację Polski do sukcesu na Euro 2020. Sztuka ta mu się nie udała i nasza drużyna odpadła w słabym stylu już po fazie grupowej. Z najnowszych informacji opublikowanych przez portal sport.pl wynika, że Portugalczyk od razu po zakończeniu turnieju szukał sobie nowej pracy! Jego agenci pilnie szukali mu stanowiska we włoskiej Serie A.

  • Portal sport.pl ujawnił informacje, z których wynika, że Paulo Sousa chciał zrezygnować z pracy z reprezentacją Polski

  • Portugalczyk po klęsce naszej kadry na Euro 2020 miał usilnie szukać nowej pracy

  • Agenci Portugalczyka przedstawili jego kandydaturę na stanowisko trenera w kilku klubach Serie A

Paulo Sousa od razu po klęsce na Euro 2020 szukał sobie nowej pracy. Takie szokujące informacje podał portal sport.pl. Agenci selekcjonera naszej kadry podobno bardzo aktywnie szukali mu nowego zajęcia.

EN 01487640 5517

Vital Heynen odsłonił karty przed mistrzostwami Europy. Znamy powołania na zgrupowanie w Spale

CZYTAJ DALEJ

Paulo Sousa szukał nowej pracy w tajemnicy przed reprezentacją Polski

W poniedziałek Paulo Sousa ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy otrzymali powołania na wrześniowe mecze reprezentacji Polski (więcej TUTAJ). “Biało-Czerwonych” czekają trzy mecze w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. Nasi piłkarz zmierzą się z Albanią, San Marino oraz Anglią. 

Kilka godzin później zaskakujące informacje na temat selekcjonera naszej kadry podał portal sport.pl. Dziennikarze ustalili, że Paulo Sousa mógł już od kilku tygodni nie być opiekunem naszych piłkarzy. Portugalczyk podobno tuż po zakończeniu Euro 2020 szukał sobie nowej pracy!

- Jego agenci mieli proponować go kilku włoskim klubom na stanowisko trenera. Chodzi o Spezię, Sampdorię i Fiorentinę - piszą dziennikarze sport.pl.

Z informacji sport.pl wynika, że Portugalczyk prawdopodobnie wolał “uprzedzić cios”, jakim byłoby zwolnienie z funkcji selekcjonera. Już 18 sierpnia w Polskim Związku Piłki Nożnej odbędą się wybory nowego prezesa. Los Sousy na stanowisku stanie pod znakiem zapytania. 50-latek ma bowiem czuć się “człowiekiem Bońka”.

- Przewidywał, że po wyborach może zostać zwolniony, dlatego już w czerwcu jego agenci szukali mu nowej pracy. Po odpadnięciu Polski z Euro - bardzo intensywnie. Sousie zależało przede wszystkim na powrocie do Włoch, ponieważ uważał, że jego pozycja jest tam najsilniejsza, a Serie A jest najlepszą dla niego ligą - czytamy na sport.pl.

Sousa szukał pracy w Serie A

Agenci Paulo Sousy przesłali jego CV podobno do co najmniej trzech klubów. Aplikację Portugalczyka otrzymały Fiorentina, Sampdoria Genua i Spezia Calcio. Ten ostatni klub najpoważniej rozważał jego zatrudnienie.

Sousa faktycznie wkrótce może pożegnać się z prowadzeniem reprezentacji Polski. Już kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl podał, że 50-latek może zostać zwolniony po wrześniowych meczach kadry (więcej TUTAJ).

- Trzy miesiące i Sousa będzie zmieniony. To max, który ma. Moim zdaniem jest już przygotowana lista kandydatów i nie zdziwię się, jeśli selekcjonerem zostanie Stanisław Czerczesow. Plotki głoszą, że są już nawet rozdani asystenci. Ale to plotki - powiedział dziennikarz w programie “Stan Futbolu”.

Źródło: sport.pl


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: