Swiatsportu.pl
Pele trafił do szpitala

NELSON ALMEIDA/AFP/East News

Pele trafił do szpitala. Wiadomo co legendą futbolu

6 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Pele, legendarny piłkarz, uważany za jednego z najlepszych w historii futbolu od kilku dni przebywa w szpitalu. Otoczenie brazylijskiej legendy piłki nożnej przekazało najnowsze informacje na temat jego stanu zdrowia. Sam piłkarz uspokajał kibiców za pomocą mediów społecznościowych.

Pele, legendarny brazylijski piłkarz od sześciu dni przebywa w szpitalu. Informacje o stanie zdrowia przekazała telewizja Globo, która przekazała, że 80-letni były zawodnik trafił do placówki w Sao Paulo, gdzie przechodzi rutynowe badania.

Projekt bez tytułu - 2021-09-06T172850.200

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu

CZYTAJ DALEJ

Pele trafił do szpitala

Informacje te potwierdził Joe Fraga, menedżer ds. biznesowych Pelego, który zapewnił, że legendzie życiu legendy futbolu nic nie zagraża, a w szpitalu przeprowadzane są jedynie rutynowe badania.

- Wykonano potrzebne skany, kolonoskopię, badania krwi. Było to pełne spektrum, ale nie wykonywano ich wszystkich jednego dnia - podkreślił Farga, który tym samym uspokoił zmartwionych kibiców.

Legendarny piłkarz trafił na badania w ramach tzw. pakietu pocovidowego. W Brazylii lekarze kompleksowo badają seniorów, którzy z powodu pandemii nie mieli szansy zatroszczyć się o swoje zdrowie przez ostatnich kilka miesięcy.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia Pelego

Zaraz po tym, jak Pele trafił do szpitala, pojawiły się doniesienia, że Brazylijczyk stracił przytomność i dlatego wymaga hospitalizacji. Jeszcze tego samego dnia, za pomocą mediów społecznościowych trzykrotny mistrz świata uspokajał kibiców.

- Moi drodzy, nie zemdlałem, pozostaję w dobrym zdrowiu. Udałem się do szpitala na rutynowe badania. Wcześniej nie mogłem ich wykonać z racji pandemii. Powiedzcie tam wszystkim, że w następną niedzielę nie zagram - napisał Pele, żartując i odnosząc się do meczu Brazylia - Argentyna, który ostatecznie nie doszedł do skutku.

Legendarny zawodnik już od kilku lat ma problemy ze zdrowiem. W 2015 roku przeszedł operację biodra, po którym nie odbył pełnego cyklu rehabilitacji. Jego syn Edinho wyznał w rozmowie z mediami, że od tamtej pory Pele jest "kruchego zdrowia".

Dwa lata temu Brazylijczyk trafił do szpitala w Paryżu z bardzo wysoką temperaturą spowodowaną infekcją układu moczowego. Do tego w przeszłości trafiał do szpitala z powodu problemów z prostatą i nerkami.

Pele w swojej karierze sięgał po tytuł mistrza świata w 1958, 1962 i 1970 roku i jest nazywany "Królem Futbolu". W 2000 roku FIFA wybrała go najlepszym zawodnikiem XX wieku.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: