Swiatsportu.pl > Tenis > Piękny gest Igi Swiątek. Przekazała ogromną kwotę na pomoc charytatywną
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:55

Piękny gest Igi Swiątek. Przekazała ogromną kwotę na pomoc charytatywną

Projekt bez tytułu - 2021-11-04T113232.307
Rex Features/East News

Iga Świątek po raz kolejny zachwyciła kibiców. Polska tenisistka przekazała 200 tysięcy złotych na pomoc dwóm fundacjom zajmującym się zdrowiem psychicznym dzieci. - Pierwszy raz oddaję większą kwotę - napisała polska tenisistka.

Iga Świątek rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w karierze. Polka wygrała turnieje w australijskiej Adelajdzie, a także triumfowała na kortach ziemnych w Rzymie. Do tego jako jedyna zawodniczka na świecie dotarła przynajmniej do czwartej rundy wszystkich turniejów wielkoszlemowych.

Iga Świątek pokazała wielkie serce

Na tym nie koniec Polka wystąpi w turnieju WTA Finals 2021 w meksykańskiej Guadalajarze. Te sukcesy spowodowały, że jak podaje oficjalny dokument WTA, Świątek w tym sezonie ponad 1,7 miliona dolarów, co daje w przeliczeniu ok. 6,7 miliona złotych.

20-latka w środę za pomocą mediów społecznościowych przekazała, że część z tych środków przekazała na cele charytatywne. Świątek postanowiła wesprzeć dwie fundacje charytatywne, zajmujące się pomocą psychologiczną dzieci.

- Pierwszy raz oddaję większą kwotę na ważny dla mnie cel. Oczywiście, że pieniądze to nie wszystko i że potrzeby to trochę studnia bez dna... - napisała najlepsza obecnie polska tenisistka, która zaznaczyła, że decyzja była spontaniczna. Złożyło się na nią Dzień Zdrowia Psychicznego, wygrana podczas Indian Wells, urodziny jej psycholog Darii Abramowicz, a także rocznica triumfu we Franch Open, który "odmienił jej życie".

Piękny gest Igi Świątek

Zawodniczka zdecydowała się przekazać 200 tysięcy złotych, a o pomoc w wybraniu fundacji poprosiła jej fanów w mediach społecznościowych. Ostatecznie wsparcie od polskiej gwiazdy tenisa otrzymają fundacje "Słonie na balkonie" oraz "Dajemy dzieciom siłę".

- Słonie na balkonie z wykorzystaniem tych środków od drugiej połowy listopada uruchomią dodatkowe dyżury psychologów, aby zapobiegać próbom samobójczym nastolatków, którzy dziś szukają pomocy dużo częściej niż przed pandemią. Kwota zabezpieczy też stałą roczną terapię dla 40 dzieci w kryzysie psychicznym - napisała Świątek na Instagramie.

- Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę także zatrudni dodatkowych terapeutów w dwóch Centrach Pomocy Dzieciom, aby wspierać dzieci dotknięte przemocą - przekazała. Na tym nie koniec. Świątek poprosiła swoich fanów o wsparcie obu inicjatyw.

- Jeśli chcecie, aby nasz gest i akcja znaczyły więcej - możecie zaangażować się, wpłacając na wybraną organizację nawet kilka złotych lub udostępnić u siebie post z social mediów danej inicjatywy. Razem mamy wpływ - przekazała.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane