Swiatsportu.pl
Pogoń Szczecin Paweł Cibicki sąd wyrok

mat. prasowe pogonszczecin.pl

Piłkarz Ekstraklasy usłyszał wyrok w sprawie korupcji

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Pogoń Szczecin w poniedziałek usłyszała bardzo dobre wiadomości. Sąd w Szwecji uniewinnił jej piłkarza Pawła Cibickiego. Szwedzki napastnik polskiego pochodzenia był oskarżony o korupcję, jakiej miał się dopuścić w 2019 roku. Mimo wyroku uniewinniającego zawodnik wciąż może być zawieszony.

  • Pogoń Szczecin: Paweł Cibicki uniewinniony z zarzutów korupcyjnych

  • Szwedzki napastnik polskiego pochodzenia był oskarżony o ustawianie zdarzeń sportowych za korzyść majątkową

  • Sprawa ciągnie się od 2019 roku i najprawdopodobniej jeszcze się nie skończyła, zawodnik wciąż pozostaje zawieszony przez szwedzką federację

Pogoń Szczecin być może w przyszłym sezonie będzie miała do dyspozycji Pawła Cibickiego. W lutym FIFA zawiesiła piłkarza za podejrzenie udziału w aferze korupcyjnej. W poniedziałek sąd w Szwecji uniewinnił 27-latka z zarzutów.

Sprawa ciągnęła się za piłkarzem od 2019 roku. Szwedzki napastnik polskiego pochodzenia grał wtedy w rodzimym klubie Elfsborg, a sprawą dotyczyła meczu z Kalmar, który zakończył się remisem 1:1.

Pogoń Szczecin: Paweł Cibicki uniewinniony

Napastnik rozegrał całe spotkanie, a w 60. minucie meczu wykopał piłkę poza boisko, za co został ukarany żółtą kartką. Śledczy uznali, że było to celowe zachowanie napastnika, za które miał otrzymać 300 tysięcy koron szwedzkich.

Zawodnik od razu został zawieszony przez szwedzką federację, a później zawodnika zawiesił także Polski Związek Piłki Nożnej. W połowie Lutego PZPN poinformował, że FIFA rozszerzyła zawodnika na cały świat.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T121348.916

Paulo Sousa podjął decyzję. Wiadomo co z występem Milika w najbliższym meczu

CZYTAJ DALEJ

Piłkarz od początku nie przyznawał się do zarzutów, a 300 tysięcy otrzymanych koron szwedzkich nazwał pożyczką, którą już spłacił. Cibicki podczas przesłuchania przyznał się do uzależnienia od zakładów bukmacherskich, a obejrzaną przez siebie żółtą kartkę nazwał impulsem, a nie celowym działaniem.

W poniedziałek zakończył się proces w sprawie zawodnika Pogoni Szczecin. Sąd w Szwecji uniewinnił go ze wszystkich zarzutów. Proces trwał jedynie sześć dni, a do wydania wyroku potrzebne były tylko trzy rozprawy.

Cibicki wciąż zawieszony

Sąd uznał, że nie ma wystarczających dowodów, aby oskarżyć 27-letniego zawodnika. Pozostali uczestnicy afery zostali skazani. Jak informuje na Twitterze pasjonat szwedzkiego futbolu Piotr Piotrowicz, decydującym dowodem w sprawie miały być SMS-y wysyłane przez oskarżonych. Wyrok w sprawie Cibickiego jest nieprawomocny.

Uniewinniający wyrok sądu nie kończy sprawy Cibickiego. Piłkarz wciąż pozostaje zawieszony przez szwedzką federację i nie może grać jeszcze przez 4,5 roku. Pogoń jednak poinformowała, że rozpoczyna działania, aby zawodnik mógł wrócić do treningu z pierwszą drużyną.

- W myśl zasady domniemania niewinności, zdjęcie tego zawieszenia będzie jednoznaczne z przywróceniem piłkarza do kadry I zespołu Pogoni Szczecin. Klub podjął już odpowiednie działania w Polskim Związku Piłki Nożnej, by przyspieszyć procedurę zdjęcia zawieszenia z piłkarza - poinformował polski klub.

Cibicki do Pogoni trafił w styczniu 2020 roku. W tym czasie rozegrał 19 spotkań w barwach Portowców i strzelił 3 gole. Wcześniej poza wspomnianym Elfsborgiem reprezentował takie kluby jak: Malmö FF, Leeds United, ADO Den Haag czy Molde FK.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Oto piękne partnerki naszych reprezentacyjnych obrońców (GALERIA)

  • Wielka wojna w walce wieczoru KSW 61. “Pudzian” rozbił “Jurasa”

  • Najnowsze wiadomości na temat kontuzji w reprezentacji Polski. Stan tylko niektórych piłkarzy uległ poprawie

Podobne artykuły

Euro 2020 Walia Szwajcaria

Piłka nożna

Walia zremisowała ze Szwajcarią. Wielkie emocje w końcówce meczu

Czytaj więcej >
Zbigniew Boniek

Piłka nożna

Zbigniew Boniek powiedział, dlaczego Paulo Sousa nie powołał Kapustki, Grosickiego i Szymańskiego

Czytaj więcej >
Kamil Piątkowski Karol Świderski i Kacper Kozłowski w barwach reprezentacji Polski

Piłka nożna

Kacper Kozłowski znajdzie się w pierwszym składzie na mecz ze Słowacją?

Czytaj więcej >
Christian Eriksen

Piłka nożna

Christian Eriksen padł nieprzytomny na murawę podczas meczu z Finlandią

Czytaj więcej >
Christian Eriksen

Piłka nożna

Christian Eriksen żyje. Wiemy, co było przyczyną jego upadku

Czytaj więcej >
Simon Kjaer - reprezentant Danii w piłce nożnej

Piłka nożna

Simon Kjaer pomógł uratować życie Christiana Eriksena

Czytaj więcej >