Szwecja

państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T152834.841
19.03.2022 08:00 Piłkarz Ekstraklasy usłyszał wyrok w sprawie korupcji

Pogoń Szczecin w poniedziałek usłyszała bardzo dobre wiadomości. Sąd w Szwecji uniewinnił jej piłkarza Pawła Cibickiego. Szwedzki napastnik polskiego pochodzenia był oskarżony o korupcję, jakiej miał się dopuścić w 2019 roku. Mimo wyroku uniewinniającego zawodnik wciąż może być zawieszony.Pogoń Szczecin: Paweł Cibicki uniewinniony z zarzutów korupcyjnychSzwedzki napastnik polskiego pochodzenia był oskarżony o ustawianie zdarzeń sportowych za korzyść majątkowąSprawa ciągnie się od 2019 roku i najprawdopodobniej jeszcze się nie skończyła, zawodnik wciąż pozostaje zawieszony przez szwedzką federacjęPogoń Szczecin być może w przyszłym sezonie będzie miała do dyspozycji Pawła Cibickiego. W lutym FIFA zawiesiła piłkarza za podejrzenie udziału w aferze korupcyjnej. W poniedziałek sąd w Szwecji uniewinnił 27-latka z zarzutów.Sprawa ciągnęła się za piłkarzem od 2019 roku. Szwedzki napastnik polskiego pochodzenia grał wtedy w rodzimym klubie Elfsborg, a sprawą dotyczyła meczu z Kalmar, który zakończył się remisem 1:1.

dsdsadasda
19.03.2022 07:56 Skandaliczny faul Zlatana Ibrahimovicia (WIDEO)

Zlatan Ibrahimović został antybohaterem w końcówce poniedziałkowego meczu reprezentacji Szwecji z Hiszpanami. Legendarny napastnik brutalnie sfaulował Cesara Azpilicuetę. Nie brakuje głosów, że powinien zostać wyrzucony natychmiast z boiska.Zlatan Ibrahimović zagrał ostatnie 20 minut w meczu Hiszpanii ze Szwecją. Gwiazdor Milanu nie uchronił swojego zespołu przed porażką. Obejrzał natomiast żółtą kartkę za skandaliczny faul.Zlatan ibrahimović brutalnie zaatakował rywalaZlatan Ibrahimović nie będzie dobrze wspominał poniedziałkowego meczu Szwecji z Hiszpanią. Drużyna gwiazdora Milanu przegrała 0:1 po golu Alvaro Maraty. Przez to straciła szanse na zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie i bezpośredniego awansu na mundial. Ibrahimović rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. Była to konsekwencja słabszego występu w meczu z Gruzją. Doświadczony napastnik pojawił się na murawie dopiero w 73. minucie.“Ibra” nie zdołał odwrócić losów meczu. Zapisał się w protokole meczowym natomiast żółtą kartką. 40-latek otrzymał karę indywidualną za brutalny faul na Cesarze Azpilicuecie.

Projekt bez tytułu - 2021-06-29T234811.890
19.03.2022 07:40 Ukraina w ćwierćfinale. Zdecydował gol w ostatniej minucie dogrywki

Mecz Szwecja - Ukraina zamknął fazę 1/8 finału Euro 2020. Ostatnim ćwierćfinalistą turnieju została reprezentacja Ukrainy, która po dogrywce wygrała 1:2. Aż po 120. minutach na tablicy widniał wynik 1:1, a obie bramki padły jeszcze w pierwszej części spotkania. Bohaterem meczu został Dovbyk, który strzelił gola w ostatniej minucie dogrywki.Szwecja - Ukraina w ostatnim meczu 1/8 finału Euro 2020Do 120. minuty utrzymywał się wynik 1:1, ale gola w ostatniej minucie dogrywki strzelił Artem DovbykW sobotę w Rzymie Ukraińcy zmierzą się z Anglikami w meczu o półfinałSpotkanie Szwecja - Ukraina zakończyło fazę 1/8 finału Euro 2020. Jeden zespół z tej dwójki miał dołączyć do Anglików, którzy kilka godzin wcześniej pokonali na stadionie Wembley Niemców 2:0.Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta do awansu. Ukraińcy w grupie C postawili się Holendrom, z którymi przegrywali już 0:2. Udało im się doprowadzić do remisu 2:2, ale ostatecznie przegrali 2:3. Później pokonali 2:1 Macedonię Północną, aby na zakończenie fazy grupowej przegrać 0:1 z Austrią i z trzeciego miejsca wyszli do 1/8 finału.

ANTON VAGANOVAFPEast News
19.03.2022 07:39 Reprezentacja Szwecji - wszystko, co trzeba wiedzieć przed meczem z Polską

Szwedzi będą ostatnim rywalem grupowym reprezentacji Polski podczas Euro 2020. To od dzisiejszego spotkania w Petersburgu zależy, czy “Biało-Czerwoni” awansują do kolejnej rundy turnieju. Szwecja to zespół, z którym Polacy mierzyli się w swojej historii wielokrotnie. Odbyło się aż 26 meczów, z których większość niestety wygrali zawodnicy ze Skandynawii. Prezentujemy najistotniejsze informacje na temat drużyny, z którą dzisiaj zmierzą się nasi piłkarze.Już dzisiaj reprezentacja Polski zagra ze Szwecją o awans do 1/8 finału mistrzostw EuropySzwedzi to lider naszej grupy i drużyna, która wyjątkowo nie leży naszym zawodnikomBilans meczów zdecydowanie przemawia na korzyść Szwedów. Polacy ostatni raz pokonali ich aż 30 lat temuSzwecja stoi na drodze Polski do ⅛ finału mistrzostw Europy. Już dzisiaj Polacy zagrają z aktualnym liderem grupy w decydującym o awansie meczu. Przed spotkaniem w Petersburgu przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące naszych dzisiejszych rywali.