Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:56

Skandaliczny faul Zlatana Ibrahimovicia (WIDEO)

dsdsadasda

Zlatan Ibrahimović został antybohaterem w końcówce poniedziałkowego meczu reprezentacji Szwecji z Hiszpanami. Legendarny napastnik brutalnie sfaulował Cesara Azpilicuetę. Nie brakuje głosów, że powinien zostać wyrzucony natychmiast z boiska.

Zlatan Ibrahimović zagrał ostatnie 20 minut w meczu Hiszpanii ze Szwecją. Gwiazdor Milanu nie uchronił swojego zespołu przed porażką. Obejrzał natomiast żółtą kartkę za skandaliczny faul.

Zlatan ibrahimović brutalnie zaatakował rywala

Zlatan Ibrahimović nie będzie dobrze wspominał poniedziałkowego meczu Szwecji z Hiszpanią. Drużyna gwiazdora Milanu przegrała 0:1 po golu Alvaro Maraty. Przez to straciła szanse na zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie i bezpośredniego awansu na mundial.

Ibrahimović rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. Była to konsekwencja słabszego występu w meczu z Gruzją. Doświadczony napastnik pojawił się na murawie dopiero w 73. minucie.

“Ibra” nie zdołał odwrócić losów meczu. Zapisał się w protokole meczowym natomiast żółtą kartką. 40-latek otrzymał karę indywidualną za brutalny faul na Cesarze Azpilicuecie.

Chamskie zachowanie "Ibry"

W doliczonym czasie gry Ibrahimović bezpardonowo zaatakował rywala w polu karnym. Kamery wychwyciły moment, w którym Szwed dosłownie taranuje hiszpańskiego obrońcę. Był to atak z premedytacją, choć Hiszpan nie znajdował się nawet przy piłce. Skandaliczne zagranie "Ibry" można zobaczyć TUTAJ.

Pojawiły się głosy, że gwiazdor został zbyt delikatnie potraktowany przez arbitra. Sędzia powinien ukarać Ibrahimovicia czerwoną kartką za tak chamskie zachowanie. Tym razem mu się jednak upiekło.

Szwedzi ostatecznie zajęli drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Zwyciężyli z przewagą czterech punktów Hiszpanie. Reprezentantów “Trzech Koron” czeka udział w marcowych barażach.