Swiatsportu.pl
Piotr Żyła

screenshot - Eurosport

Piotr Żyła zdradził, jak czuje się po wczorajszym zwycięstwie. Wywiad to hit internetu

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Piotr Żyła stanął przed kamerami Eurosportu po dzisiejszym występie w zawodach w Oberstdorfie. Mistrz świata odpowiedział na pytanie, jak świętował wczorajszy sukces. Wypowiedź robi prawdziwą furorę w mediach społecznościowych.

Piotr Żyła po raz kolejny pojawił się dziś na szczęśliwej dla niego skoczni w Oberstdorfie. Polacy musieli dokończyć mistrzostwa świata rozgrywane na skoczni normalnej, tym razem w konkursie drużynowym w mikście. Nasza kadra zajęła ostatecznie szóste miejsce.

Ze swojego występu nie był do końca zadowolony Piotr Żyła, który w pierwszej serii nawiązał do wczorajszych triumfów dalekim skokiem. Jak sam jednak twierdzi, nie był do końca zadowolony z tego, co dziś zaprezentował swoim skokiem. Polacy zajęli szóste miejsce, które wydaje się być naszym szczytem możliwości w takim składzie. Co ważne, odpoczywał dziś Kamil Stoch, który w zawodach mistrzostw świata nie pokazał się z dobrej strony.

Przed kamerami Eurosportu stanął natomiast Piotr Żyła, który opisał swój dzisiejszy poranek i to, jak czuł się na skoczni w Oberstdorfie jako mistrz świata. Jego wypowiedź robi prawdziwą furorę w internecie, a fani cieszą się, mogąc znów słuchać zabawnego zdania podsumowania konkursu przez Piotra Żyłę.

Piotr Żyła nie kryje rozczarowania

- Czuję się, jak na drugi dzień po weselu, gdy człowiek wstaje i trzeba wziąć się za robotę. W drugim skoku trochę mi zabrakło, przesadziłem z takimi tam... nie powiem, bo trener na mnie nakrzyczy. To była niedobra idea - powiedział Piotr Żyła, zanosząc się śmiechem.

Reporter Eurosportu próbował namówić Piotra Żyłę na to, by zdradził, z czym przesadził wczoraj wieczorem, lecz ten nie wypowiedział już się w tym temacie, zapewne obawiając się złości trenera Michala Doleżala. Trudno dziwić się naszemu popularnemu skoczkowi, bo trener z pewnością nie był zadowolony z tej wypowiedzi.

Mimo nieco gorszego samopoczucia dobry humor wciąż nie opuszczał naszego świeżo upieczonego mistrza świata. Ostatecznie nie był zadowolony ze swojego występu w dzisiejszych zawodach, jednak jego dobry występ nie pomógłby naszej drużynie. Mimo wszystko znaleźliśmy się dopiero na szóstym miejscu z wielką stratą do podium.

Nasza kadra w składzie Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nie rozegrała wielkich zawodów, ale też zbytnio nie rozczarowała kibiców. Fani i tak byli pogodzeni z takim rezultatem miksta, natomiast wielu wciąż świętuje niespodziewane zwycięstwo Piotra Żyły w konkursie indywidualnym.

Mistrzostwa świata sukcesem Piotra Żyły

Warto pamiętać, że w przyszłym tygodniu przyjdzie nam obejrzeć kolejny etap konkursu mistrzostw świata, a skoczkowie tym razem staną na dużej skoczni. Polacy znów będą wśród faworytów, choć Halvor Egner Granerud z pewnością będzie chciał o sobie przypomnieć. Pozostaje nam trzymać kciuki za Polaków.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich. Polak triumfuje w Niemczech

  • Mistrz świata Piotr Żyła nie kryje radości przed kamerami TVP

  • Zlatan Ibrahimović wybrał najlepszego piłkarza w historii

Piotr BernaciakAutor

Redaktor portalu Swiatsportu.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Czytaj więcej >
Gregor Schlierenzauer i reprezentanci Austrii w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

Gregor Schilerenzauer zakończy karierę? Legenda zastanawia się nad swoją przyszłością

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >