Swiatsportu.pl
Piotr Żyła kabaret

CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Piotr Żyła zadebiutował w kabarecie

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Piotr Żyła niedawno zapowiedział, że rozpoczyna karierę muzyka i choć był to tylko primaaprilisowy żart, to skoczek w Wielkanoc zadebiutował na większej scenie. Zanany ze swojego poczucia humoru 34-latek wystąpił w telewizji. Mistrz świata zadebiutował w

  • Piotr Żyła w Niedzielę Wielkanocną zadebiutował w kabarecie

  • Świeżo upieczony mistrz świata wystąpił w programie "Klinika skeczów męczących" emitowanym w telewizji Polsat

  • Kibice mogli zobaczyć debiut telewizyjny polskiego skoczka

W czwartek Piotr Żyła zapowiedział, że kończy karierę skoczka narciarskiego i w najbliższym czasie zajmie się swoją karierą muzyczną. Choć okazało się to primaaprilisowym żartem, to skoczek w Wielkanoc zadebiutował w telewizji.

Skoczek wziął udział w kabaretowym programie "Klinika skeczów męczących", który jest emitowany na antenie telewizji Polsat. Polski skoczek zapowiedział, że widzowie będą mieli okazję zobaczyć próbkę jego talentu muzycznego.

Piotr Żyła zadebiutuje w kabarecie

- Ktoś tu musi fałszować i chyba będę grał na gitarze, a raczej próbował - zapowiedział Żyła na Instagramie. Program z udziałem Polskiego skoczka kibice mogli oglądać w niedzielę wieczorem. Nagrania z pewnością trafią do internetu.

Stacja zapowiedziała, że 34-latek będzie grał na gitarze w towarzystwie zespołu "Enej". Do tego czekała go m.in. sztuka śmienia się z samego siebie. Jednym ze stałych punktów programu jest także występ kabaretu K2, który pokazuje gości w krzywym zwierciadle.

- Zobaczymy premierowy skecz w wykonaniu gospodarzy, czyli Marcin Szczurkiewicz jako komentator i dziennikarz sportowy oraz następca Żyły – skoczek Paweł (Karol Golonka). Na koniec rozmowę tę skomentuje sam Piotr Żyła - zapowiedziała stacja.

Żyła znany jest ze swojego poczucia humoru i niejednokrotnie w przeszłości był już inspiracją dla skeczów kabaretowych. Do tego furorę w internecie robią wywiady skoczka po konkursach, którymi rozbawia fanów do łez.

Żyła już szykuje się do następnego sezonu

Polski skoczek ma za sobą kilka dni wolnego. 28 marca w Planicy Żyła zakończył niezwykle udany dla siebie sezon Pucharu Świata. 34-latek na koniec cyklu zajął w klasyfikacji generalnej siódme miejsce.

Jednak to, co najważniejsze w wykonaniu Żyły nastąpiło na przełomie lutego i marca w Oberstdorfie. Polak został mistrzem świata na skoczni normalnej, a na dużym obiekcie był czwarty. Do tego dołożył brąz w konkursie drużynowym.

Najważniejszym punktem przyszłego sezonu będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Żyła za pomocą mediów społecznościowych zdradził, że rozpoczął indywidualne treningi i przy okazji ponownie rozbawił kibiców.

- Już zaczęliśmy przygotowania do następnego sezonu, który jest długi, więc trzeba się solidnie przygotować. Mamy przygotowania główne fizyczne - brzuch, plecy. Zamówiłem sztangę z ciężarami, bo wiemy jaka jest sytuacja, siłownię są pozamykane. Będę "pakował", trzeba nabrać trochę masy, aby mieć siłę (śmiech) - skwitował.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?

  • Tragiczna wiadomość. Nie żyje Ryszard Łuczak

  • Tak wygląda córka Adama Małysza. Wyrosła na piękną kobietę

Podobne artykuły

Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu LGP w Wiśle

Czytaj więcej >
Tuomo Ylipulli

Skoki narciarskie

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Doleżal Letnie Grand Prix

Skoki narciarskie

Polscy skoczkowie wracają do rywalizacji. Znamy skład Biało-Czerwonych na konkursy w Wiśle

Czytaj więcej >
Kamil Stoch z trofeum Złotego Orła za wygranie Turnieju Czterech Skoczni

Skoki narciarskie

Kamil Stoch udostępnia swoje trofea kibicom. Wszystkie z nich będzie można zobaczyć na żywo

Czytaj więcej >
Adam Małysz

Skoki narciarskie

Adam Małysz mówi o szczepieniach skoczków. W kadrze był jeden sceptyk

Czytaj więcej >
Zbigniew Klimowski - trener reprezentacji polski juniorów w skokach narciarskich.

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski opowiedział o tym, jak ciężko przechodził koronawirusa

Czytaj więcej >