Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski Liga Narodów Argentyna

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polacy awansowali do Final Four Ligi Narodów. Wielkie zwycięstwo Biało-Czerwonych z Argentyną

21 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarzy w poniedziałek rozpoczęła ostatnią fazę tegorocznej edycji Ligi Narodów. Na jej otwarcie gładko pokonali Argentynę 3:0. Tym samym Biało-Czerwoni wygrali swój 11. mecz i zapewnili sobie awans do Final Four.

• Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała 3:0 z Argentyną w Lidze Narodów

• Tym samym Biało-Czerwoni zapewnili sobie miejsce w Final Four

• Przed naszymi siatkarzami jeszcze dwa spotkania w rundzie zasadniczej tegorocznej Ligi Narodów

Reprezentacja Polski siatkarzy jak burza idzie przez tegoroczną Ligę Narodów. Biało-Czerwoni pod wodzą Vitala Heynena wygrali 10 z 12. spotkań. Jedyne porażki zaliczyli z wicemistrzami Europy Słoweńcami i wicemistrzami świata Brazylijczykami.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach belgijski szkoleniowiec zdecydował się na zmiany w składzie. Na boisku nie wystąpił Wilfredo Leon, ale za to od początku rywali miała straszyć nasza druga armata, czyli Bartosz Kurek.

Reprezentacja Austrii

Austriacy pokonują Ukrainę. Drużyna Andrija Szewczenki musi czekać na wyniki kolejnych meczów

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski pokonała Argentynę w Lidze Narodów

Biało-Czerwoni mocno weszli w to spotkanie. Bardzo dobrze w ataku spisywał się Kamil Semeniuk, skuteczny był także Michał Kubiak i wyszliśmy na prowadzenie 5:3. Argentyńscy nie składali broni i potrafili doprowadzić do stanu 8:7.

To był jedyny moment w tym secie, kiedy Argentyńczycy byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z Biało-Czerwonymi. W ataku rozkręcał się Kurek, ważne punkty, także blokiem dołożył Semeniuk, oraz Karol Kłos z Mateuszem Bieńkiem i było już 20:12.

W końcówce pierwszej partii Polacy nawet na chwilę nie stracili koncentracji. Argentyńczycy próbowali się jeszcze zerwać, ale Biało-Czerwoni utrzymali nerwy na wodzy i wygrali pierwszego seta 25:21 i prowadzili w meczu 1:0.

Na początku drugiego seta, podobnie jak w końcówce pierwszego zespoły grały punkt za punkt. Polacy potrafili wypracować sobie dwa punkty przewagi, ale Argentyńczycy odrabiali straty i było po 11.

W kolejnej części żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie. Na każdy skuteczny atak Polaków Argentyńczycy znajdowali odpowiedź. Sygnał do ataku zdecydowanym blokiem dał fenomenalny Kurek, dzięki któremu odskoczyliśmy na dwa punkty przewagi.

Polacy w Final Four Ligi Narodów

Trener Heynen w końcówce wprowadził podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Grzegorz Łomacz z Łukaszem Kaczmarkiem i ta dwójka od razu wypracowała punkt. W końcówce świetnym atakiem ze środka popisał się Bieniek, a dwa ostatnie punkty zdobył Semeiuk. Biało-Czerwoni wygrali tę partię 25:22 i prowadzili już 2:0.

W trzecim secie ponownie zaczęliśmy odrzucać Argentyńczyków zagrywką. Jeszcze na początku rywale potrafili nam dotrzymać kroku, ale z każdą kolejną minutą Biało-Czerwoni się rozkręcali. Fantastycznym asem serwisowym popisał się Bieniek. Po chwili punkty z zagrywki dołożył Kurek i na drugą przerwę techniczną nasi siatkarze schodzili przy prowadzeniu 16:10.

W końcówce meczu odpowiedzialność na wynik wziął na siebie Kurek, który najpierw zablokował rywali, a chwilę później umiejętnie obił ręce Argentyńczyków. Polacy zakończyli seta, a także cały mecz skutecznym blokiem po ataku Facundo Conte. Biało-Czerwoni wygrali 3:0 i są już pewni miejsca w Final Four.

Polska - Argentyna 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

Polska: Kurek, Drzyzga, Semeniuk, Kaczmarek, Bieniek, Kubiak, Kłos, Zatorski (libero)
Argentyna: Poglajen, Conte, Loser, Lima, De Cecco, Ramos, Danani (libero)