Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polacy poznali rywali mistrzostw świata. To z nimi powalczą o kolejne złoto
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:49

Polacy poznali rywali mistrzostw świata. To z nimi powalczą o kolejne złoto

Projekt bez tytułu (4)
Antonietta Baldassarre / Insidefoto/Imago Sport and News/East Ne

Reprezentacja Polski siatkarzy już w przyszłym roku będzie walczyć o trzecie z rzędu złoto mistrzostw świata. Na niespełna rok przed startem imprezy poznaliśmy wszystkich rywali Biało-Czerwonych. Swoje rywalki poznała także reprezentacja Polski kobiet, która również w przyszłym roku będzie walczyła o medale mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski siatkarzy w niedzielę zakończyła mistrzostwa Europy, na których zajęła trzecie miejsce i zakończyła tegoroczny sezon reprezentacyjny. Do kolejnego Biało-Czerwoni będą przystępować już pod wodzą nowego szkoleniowca, po tym, jak z kadrą pożegnał się Vital Heynen.

Reprezentacja Polski poznała rywali mistrzostw świata

Główną imprezą przyszłorocznego sezonu będą mistrzostwa świata, które odbędą się od 26 sierpnia do 11 września przyszłego roku w Rosji. Będzie to już dwudziesta edycja imprezy, a do tego po raz pierwszy od sześćdziesięciu lat mundial odbędzie się u naszych wschodnich sąsiadów.

Na niespełna rok przed rozpoczęciem mistrzostw świata poznaliśmy och wszystkich uczestników. W gronie 24. zespołów znaleźli się obrońcy tytułu Polacy, którzy będą walczyli o trzecie z rzędu i czwarte w historii złoto, a także pozostali medaliści ostatniego mundialu Brazylijczycy i Amerykanie.

Do tego na przyszłorocznych mistrzostwach świata będziemy mieli szansę zobaczyć nowych mistrzów Olimpijskich Francuzów, a także świeżo upieczonych mistrzów i wicemistrzów Europy: Włochów i Słoweńców.

Wiadomo kto powalczy o medale mistrzostw świata

W gronie finalistów przyszłorocznych mistrzostw świata znalazł się jeden debiutant - Katar. Do tego po bardzo długiej, po dwudziestoczteroletniej przerwie na turniej awansowała reprezentacja Turcji. Trzecią drużyną, która zagra w Rosji, a nie wystąpiła na ostatnich mistrzostwach świata, są Niemcy, które po raz ostatni na mundialu zagrały w Polsce w 2014 roku i zajęły wtedy trzecie miejsce.

Gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw świata będzie dziesięć rosyjskich miast: Moskwa, Petersburg, Kaliningrad, Jarosław, Kazań, Ufa, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Kemerowo, Krasnojarsk. Decydujące spotkania odbędą się w stolicy Rosji.

W przyszłym roku o medale mistrzostw świata będą walczyć także kobiety, a turniej odbędzie się w Holandii i Polsce. Jeszcze nie wiadomo dokładnie, które miasta będą gościły mundial, ale we wtorek poznaliśmy wszystkie drużyny zakwalifikowane do turnieju.

Poza gospodarzami i mistrzyniami świata Serbkami udział w mistrzostwach weźmie 21 innych reprezentacji: Chiny, Japonia, Kamerun, Kenia, Włochy, Turcja, Brazylia, Kolumbia, Dominikana, Portoryko, Rosyjski Komitet Olimpijski, USA, Niemcy, Belgia, Korea, Bułgaria, Kanada, Tajlandia, Argentyna, Czechy i Kazachstan.

Mecz otwarcia i finał mają się odbyć w Holandii, zaś w Polsce rozegrane zostaną mecze dwóch grup oraz ćwierćfinały i półfinał czempionatu. Turniej zgodnie z planem ma się rozpocząć 23 września i zakończyć 15 października.

Uczestnicy mistrzostw świata siatkarzy 2022:

Siatkarska Federacja Rosji, Polska, Iran, Japonia, Tunezja, Kamerun, Włochy, Słowenia, Brazylia, Argentyna, Portoryko, Kanada, Francja, USA, Serbia, Kuba, Holandia, Niemcy, Meksyk, Turcja, Egipt, Katar, Bułgaria, Chiny.

Uczestnicy mistrzostw świata siatkarek 2022:

Holandia, Polska, Serbia, Chiny, Japonia, Kamerun, Kenia, Włochy, Turcja, Brazylia, Kolumbia, Dominikana, Portoryko, Siatkarska Federacja Rosji, USA, Niemcy, Belgia, Korea, Bułgaria, Kanada, Tajlandia, Argentyna, Czechy, Kazachstan.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane