Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski eliminacje mistrzostw świata

Beata Zawadzka/East News

Polacy wiceliderami swojej grupy, ale za ich plecami pojawił się nieoczekiwany rywal

6 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski pokonała wczoraj wysoko San Marino i tym samym podreperowała swój bilans bramkowy oraz utrzymała pozycję wicelidera w grupie I eliminacji mistrzostw świata w Katarze 2022. Ten stan rzeczy może jednak już w środę ulec zmianie. Ogromne szanse na wyprzedzenie Biało-Czerwonych ma bowiem Albania, która niespodziewanie pokonała Węgrów.

  • Polska zajmuje drugie miejsce w grupie I eliminacji mistrzostw świata

  • Już w środę Albania może jednak wyprzedzić Biało-Czerwonych

  • Wszystko będzie zależało od meczu naszej kadry z Anglią, czyli liderem grupy

Przed spotkaniem z San Marino reprezentacja Polski zajmowała już drugą pozycję, ale miała tylko samo punktów, co trzeci Węgrzy. Wczorajsza wygrana 7:1 zespołu Paulo Sousy pozwoliła na odskoczenie "Madziarom", ale na trzecim miejscu doszło do nieoczekiwanej roszady.

Albania wygrała niespodziewanie wczoraj z naszymi bratankami i wskoczyła na trzecią lokatę i zagarniając trzy punty, utrzymała jednopunktową stratę do Biało-Czerwonych. To sprawia, iż porażka podczas meczu z Anglikami sprawi, że nasz zespół niemal na pewno spadnie o jedną pozycję w dół.

EN 01491631 1217

Polska pokonała San Marino 7:1

CZYTAJ DALEJ

Polacy wiceliderami grupy I eliminacji mistrzostw świata w Katarze 2022

Rzecz jasna na pierwszym miejscu w grupie plasuje się Anglia. "Synowie Albionu" są zdecydowanymi faworytami rywalizacji o lokatę dającą bezpośredni awans na mundial. Zespół Garetha Southgate'a zgromadził jak na razie komplet 15 punktów w pięciu meczach.

Wiceliderem jest reprezentacja Polski. Drużyna Paulo Sousy ma na swoim koncie 10 "oczek" w czterech spotkaniach. Biało-Czerwoni jak na razie stracili punkty przez remis z Węgrami i porażkę z Anglią.

Na trzecim miejscu niespodziewanie sklasyfikowana jest Albania. Nasi czwartkowi rywale nieoczekiwanie pokonali wczoraj przed własną publicznością Węgrów 1:0. To sprawiło, że Albańczycy utrzymali jednopunktową stratę do Polaków, a z kolei "Madziarze" tracą już do nas dystans trzech "oczek". Piąta jest Andora, a ostatnie San Marino.

  1. Anglia - 15 punktów

  2. Polska - 10 punktów

  3. Albania - 9 punktów

  4. Węgry - 7 punktów

  5. Andora - 3 punkty

  6. San Marino - 0 punktów

Reprezentacja Polski już w środę może spaść na trzecie miejsce

W środę 8 września Polacy podejmą na stadionie PGE Narodowym Anglię. Nie ma wątpliwości, kto będzie faworytem tego spotkania. Wywalczenie choćby punktu przez nasz zespół będzie już sukcesem.

Remis pozwoliłby również Biało-Czerwonym utrzymać pozycję wicelidera grupy eliminacji mistrzostw świata. Porażka niemal na pewno zepchnie podopiecznych Paulo Sousy na trzecie miejsce. Dlaczego? Dlatego, że tego samego dnia Albania zagra z San Marino i trudno sobie wyobrazić, aby po pokonaniu Węgrów straciła punkty z tak słabym rywalem. W przypadku podziału punktów w Warszawie i wygranej Albańczyków, oba zespoły miałyby tyle samo "oczek", ale czwartkowa wygrana naszych piłkarzy pozwoliłaby im wyprzedzać drużynę z Bałkanów.

Mecz reprezentacji Polski z Anglią rozpocznie się o godz. 20:45. O tej samej godzinie Albańczycy podejmą u siebie San Marino, zatem wszystko może wyjaśnić się od razu po ostatnim gwizdku na stadionie w Warszawie.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: