Policja Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Policja interweniowała pod stadionem. Doszło do starć z kibicami GKS-u Tychy

20 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Policja była zmuszona do interwencji pod stadionem GKS-u Tychy. Wszystko przez zgromadzonych nieopodal obiektu kibiców, którzy nie mogli świętować 50-lecia istnienia klubu na trybunach, podczas meczu z Radomiakiem Radom. Ze strony fanów było to naruszenie ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią. Między obiema stronami doszło do starć.

  • Liczna grupa kibiców GKS-u Tychy złamała obostrzenia gromadząc się pod stadionem
  • Sympatycy zespołu z Tych chcieli świętować 50-lecie klubu w trakcie meczu z Radomiakiem
  • Konieczna okazała się interwencja Policji i doszło nawet do gonitwy... w pobliskim parku

Obostrzenia na terenie naszego kraju jak na razie wykluczają obecność kibiców na trybunach w trakcie wydarzeń sportowych. Nie przewiduje się żadnych wyjątków, dlatego można było się spodziewać, że skoro fani GKS-u Tychy zgromadzili się pod stadionem, to będą z tego kłopoty.

Sympatycy „Tyskich” w licznym gronie przybyli pod miejscowy obiekty na spotkanie GKS-u z Radomiakiem Radom, aby świętować 50-lecie klubu. Tym samym zostały złamane obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z trudną sytuacją pandemiczną. Na miejscu pojawiła się policja, przez co doszło do kilku starć.

Tychy: starcia kibiców GKS-u z policją

O starciach kibiców GKS-u Tychy z policją poinformował dziennikarz "Dziennika Zachodniego" – Rafał Musioł. Stosunkowa duża liczba fanów „Tyszan” pojawiła się pod ich stadionem, aby świętować 50. jubileusz istnienia klubu.

Michał Pazdan wróci do Ekstraklasy?Michał Pazdan wróci do Ekstraklasy?Czytaj dalej

Sympatycy podczas meczu ligowego z Radomiakiem Radom nie mogli zasiąść na trybunach, dlatego wspierali swój zespół z zewnątrz. Wśród kibiców zabrakło zachowania odpowiedniego dystansu, a cały zgromadzenie było niezgodne z obostrzeniami i na miejscu pojawiła się policja. Jakie były tego konsekwencje? Nietrudno się domyślić.

W ruch poszedł czarny dym, race, kibice zaczęli głośne śpiewy i pewnym momencie zaatakowali funkcjonariuszy. Rozpętał się chaos i doszło do gonitwy... po pobliskim parku.

Kibice GKS-u Tychy świętowali 50-lecie istnienia klubu

Właśnie na 20 kwietnia, czyli dzień meczu GKS-u Tychy z Radomiakiem Radom przypada 50. rocznica utworzenia klubu. To dlatego akurat dziś kibice zgromadzili się pod stadionem.

Największymi sukcesami piłkarskiej sekcji „Tyskich” było wicemistrzostwo Polski z 1976 roku i 1/32 finału Pucharu UEFA w sezonie 1976/77. GKS-Tychy to jednak przede wszystkim bardzo silna sekcja hokejowa. Hokeiści tego klubu mają na koncie pięć mistrzostw Polski i aktualnie są obrońcami tego tytułu oraz aż osiem Pucharów Polski i trzy Superpuchary.

GKS Tychy posiada również inne sekcje. Najsłynniejszą lekkoatletyczną przedstawicielką tego klubu była Lucyna Langer-Kałek, która podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie zdobyła brązowy medal w biegu na 100 m przez płotki. Była również dwukrotną mistrzynią Europy.

Ponadto w ramach GKS-u działają również sekcje futsalowa i koszykarska oraz żeńska drużyna hokejowa, która również dużymi sukcesami, co ich koledzy po fachu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł