Swiatsportu.pl
Policja

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Policja interweniowała pod stadionem. Doszło do starć z kibicami GKS-u Tychy

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Policja była zmuszona do interwencji pod stadionem GKS-u Tychy. Wszystko przez zgromadzonych nieopodal obiektu kibiców, którzy nie mogli świętować 50-lecia istnienia klubu na trybunach, podczas meczu z Radomiakiem Radom. Ze strony fanów było to naruszenie

  • Liczna grupa kibiców GKS-u Tychy złamała obostrzenia gromadząc się pod stadionem

  • Sympatycy zespołu z Tych chcieli świętować 50-lecie klubu w trakcie meczu z Radomiakiem

  • Konieczna okazała się interwencja Policji i doszło nawet do gonitwy... w pobliskim parku

Obostrzenia na terenie naszego kraju jak na razie wykluczają obecność kibiców na trybunach w trakcie wydarzeń sportowych. Nie przewiduje się żadnych wyjątków, dlatego można było się spodziewać, że skoro fani GKS-u Tychy zgromadzili się pod stadionem, to będą z tego kłopoty.

Sympatycy „Tyskich” w licznym gronie przybyli pod miejscowy obiekty na spotkanie GKS-u z Radomiakiem Radom, aby świętować 50-lecie klubu. Tym samym zostały złamane obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z trudną sytuacją pandemiczną. Na miejscu pojawiła się policja, przez co doszło do kilku starć.

Tychy: starcia kibiców GKS-u z policją

O starciach kibiców GKS-u Tychy z policją poinformował dziennikarz "Dziennika Zachodniego" – Rafał Musioł. Stosunkowa duża liczba fanów „Tyszan” pojawiła się pod ich stadionem, aby świętować 50. jubileusz istnienia klubu.

Sympatycy podczas meczu ligowego z Radomiakiem Radom nie mogli zasiąść na trybunach, dlatego wspierali swój zespół z zewnątrz. Wśród kibiców zabrakło zachowania odpowiedniego dystansu, a cały zgromadzenie było niezgodne z obostrzeniami i na miejscu pojawiła się policja. Jakie były tego konsekwencje? Nietrudno się domyślić.

W ruch poszedł czarny dym, race, kibice zaczęli głośne śpiewy i pewnym momencie zaatakowali funkcjonariuszy. Rozpętał się chaos i doszło do gonitwy... po pobliskim parku.

Kibice GKS-u Tychy świętowali 50-lecie istnienia klubu

Właśnie na 20 kwietnia, czyli dzień meczu GKS-u Tychy z Radomiakiem Radom przypada 50. rocznica utworzenia klubu. To dlatego akurat dziś kibice zgromadzili się pod stadionem.

Największymi sukcesami piłkarskiej sekcji „Tyskich” było wicemistrzostwo Polski z 1976 roku i 1/32 finału Pucharu UEFA w sezonie 1976/77. GKS-Tychy to jednak przede wszystkim bardzo silna sekcja hokejowa. Hokeiści tego klubu mają na koncie pięć mistrzostw Polski i aktualnie są obrońcami tego tytułu oraz aż osiem Pucharów Polski i trzy Superpuchary.

GKS Tychy posiada również inne sekcje. Najsłynniejszą lekkoatletyczną przedstawicielką tego klubu była Lucyna Langer-Kałek, która podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie zdobyła brązowy medal w biegu na 100 m przez płotki. Była również dwukrotną mistrzynią Europy.

Ponadto w ramach GKS-u działają również sekcje futsalowa i koszykarska oraz żeńska drużyna hokejowa, która również dużymi sukcesami, co ich koledzy po fachu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Marcin Najman broni Mariusza Pudzianowskiego. Burza w sieci

  • Prezydent FIFA grozi gigantom Superligi

  • Nie żyje Lorna Brooke. Kilka dni temu miała dramatyczny wypadek

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >