Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polki przegrały 0:3 z Niemkami. Biało-Czerwone bez szans na awans z Ligi Narodów
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:39

Projekt bez tytułu - 2021-06-14T170823.788

Liga Narodów w siatkówce kobiet zbliża się ku końcowi. Na zakończenie przedostatniego etapu tegorocznej edycji Polki przegrały z Niemkami 0:3. Biało-Czerwone mogą być dumne z tego, jak wielki pokazały charakter, ale wola walki to było za mało na silne rywalki. Nasze siatkarki nie mają już większych szans na awans do turnieju finałowego.

• Liga Narodów w siatkówce kobiet: Porażka Polek z Niemkami 0:3

• Biało-Czerwone walczyły do samego końca, ale rywalki były za silne

• Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego nie mają już większych szans na awans do turnieju finałowego

Liga Narodów w siatkówce kobiet wkracza w decydującą fazę. Zawodniczki mają za sobą już 11 spotkań i w poniedziałek kończyły przedostatni etap tegorocznej edycji. Na jej zakończenie Polki grały z reprezentacją Niemiec.

Biało-Czerwone do poniedziałkowego meczu przystępowały po efektownym zwycięstwie 3:0 nad słabą Tajlandią. Przed tym meczem podopieczne trenera Jacka Nawrockiego miały na koncie tylko 4 zwycięstwa i aż 7 porażek.

Liga Narodów: Polki przegrały z Niemkami 0:3

Niemki do tej pory radziły sobie jeszcze gorzej w Lidze Narodów. Zaliczyły osiem porażek i wygrały tylko trzy spotkania. Do meczu z Polkami przystępowały po dotkliwych porażkach z Tajlandią i Brazylią (oba po 1:3).

Trener Jacek Nawrocki zdecydował się wystawić najsilniejszy skład, jakim dysponuje. Rywalki miały nękać Magdalena Stysiak i Malwina Smarzek-Godek. I początkowo to ustawianie zdawało egzamin.

Do tego bardzo dobrze prezentowała się Zuzanna Górecka, kolejne punkty w bloku dołożyła Klaudia Alagierska. Biało-Czerwone były niezwykle skuteczne w ataku, do tego skutecznie broniły i szybko nasze siatkarki wyszły na prowadzenie 11:6.

Wtedy gra Polek całkowicie się posypała. Pojawiły się proste, niewymuszone błędy. W ataku Niemek szalała Drewniok i z przewagi naszych siatkarek nic nie zostało. Rywalki zaczęły seryjnie zdobywać punkty i Biało-Czerwone przegrywały 16:18.

Jeszcze w końcówce podopieczne trenera Nawrockiego potrafiły się zerwać i doprowadzić do stanu po 21. Bardzo dobry mecz w końcówce zaliczyła Górecka, która wyprowadziła nas nawet na prowadzenie. W decydującym momencie Stysiak została zatrzymana przez potrójny blok, a seta zakończyła Hanna Orthmann asem serwisowym. Niemki wygrały 25:23 i prowadziły 1:0.

Polki bez szans na awans

Na początku drugiego seta gra była niezwykle wyrównana, ale ze wskazaniem na Niemki. Dopiero od stanu 8:8 Polki przejęły inicjatywę i zdobyły nawet dwa punkty przewagi. Jednak na drugą przerwę techniczną to Niemki schodziły z dwupunktową przewagą.

Ponownie nasze siatkarki zerwały się w końcówce i potrafiły doprowadzić do wyrównania. Od stanu po 16 to Niemki prezentowały skuteczniejszą grę w ataku. Stysiak nie potrafiła skończyć akcji, do tego znów pojawiły się proste błędy grze naszych siatkarek. Niemki nie myliły się w ataku i ponownie zakończyły seta asem serwisowym. 25:20 i po dwóch setach Polki przegrywały 0:2.

Początek trzeciego seta dawał jeszcze nadzieję, że Biało-Czerwone są w stanie jeszcze odwrócić losy tej rywalizacji. Były niezwykle skuteczne ataku, do tego kilka razy postawiły skuteczny blok i wyszły na prowadzenie 7:5. Niemki były całkowicie zaskoczone dobrą grą naszych siatkarek i tym razem to one popełniały proste błędy. Polki z każdą minutą się nakręcały i tym razem to one schodziły na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:12.

Kiedy wydawało się, że Biało-Czerwone mają tego seta pod kontrolą, nasza gra się posypała. Polki myliły się w ataku, nie potrafiły zatrzymać blokiem rozpędzonych rywalek i nagle na tablicy widniał wynik 17:17. Do samego końca podopieczne trenera Nawrockiego starały się wygrać tego seta, ale końcówka ponownie należała do naszych rywalek. Przy drugiej piłce meczowej Scholzel nie zadrżała ręka i zakończyła tego seta wynikiem 25:23, a mecz 0:3.

To już ósma porażka Polek w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Po dwunastu spotkaniach Biało-Czerwone zajmują 11 miejsce w tabeli ze stratą 11 punktów do czwartego miejsca, dającego awans do turnieju finałowego. To oznacza, że Polski straciły szanse na awans.