Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polskie siatkarki pokonały Tajlandię 3:0 w meczu Ligi Narodów
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:39

Polskie siatkarki pokonały Tajlandię 3:0 w meczu Ligi Narodów

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet

Reprezentacja Polski w siatkówce zagrała dziś w ramach Ligi Narodów z Tajlandią. Po niemocy w ostatnich spotkaniach "Biało-Czerwone" odniosły długo wyczekiwane zwycięstwo. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie dały szans rywalkom i zanotowały bardzo pewną wygraną.

• Polskie siatkarki pokonały dziś Tajlandię 3:0

• Polki brylowały na parkiecie szczególnie w drugim secie

• To czwarte zwycięstwo naszych zawodniczek w tegorocznej edycji Ligi Narodów

Nie samym Euro 2020 mogą żyć kibice sportu. W cieniu piłkarskich mistrzostw Starego Kontynentu kontynuowana jest siatkarska Liga Narodów kobiet i mężczyzn. Dziś na parkiecie pojawiły się nasze siatkarki, którym wreszcie udało się odnieść zwycięstwo.

Podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzyły się dziś z reprezentantkami Tajlandii i o ile w pierwszym secie mecz był jeszcze w miarę wyrównany, o tyle dalsza część spotkania toczyła się już wyraźnie pod dyktando "Biało-Czerwonych". To była czwarta wygrana Polek w tej edycji turnieju.

Totalna dominacja reprezentacji Polski w siatkówce w meczu z Tajlandią

Nasze siatkarki oczywiście były zdecydowanym faworytem w meczu z Tajkami, które zajmują ostatnie miejsce w tabeli Ligi Narodów z jednym zwycięstwem na koncie, odniesionym w starciu z reprezentacją Niemiec.

Początek pierwszego nie zapowiadał, że zawodniczki reprezentacji Polski w siatkówce będą miały łatwą przeprawę. Gra toczyła się punkt za punkt, a "Biało-Czerwone" wcale nie prezentowały się zdecydowanie lepiej od przeciwniczek. Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły tylko z jednopunktowym prowadzeniem.

Na szczęście wszystko zmieniło się od momentu, który wskazywał na tablicy świetlnej wynik 10:10. Wówczas podopieczne Jacka Nawrockiego zaczęły odjeżdżać rywalom. Nasze siatkarki stały się bardziej skuteczne w ataku, a i w ich poczynaniach było już widać dużą pewność siebie, a nawet chyba zbyt dużą. Pod koniec pierwszej partii rywalizacja znów się wyrównała, ale ostatecznie Polki wygrały ją 25:23.

Drugiego seta "Biało-Czerwone" rozpoczęły z maksymalną koncentracją. Szybko udało się im wypracować odpowiednią, która do końca tej części spotkania nasze zawodniczki sukcesywnie powiększały. Polskie siatkarki zaczęły grać bardzo dobrą i urozmaiconą siatkówkę. Do skutecznego ataku doszła zadowalająca postawa w bloku oraz polu serwisowym, co pozwoliło na zwycięstwo w drugiej partii aż 25:15.

Bardzo pewne i czwarte w tej edycji Ligi Narodów zwycięstwo Polek

W trzeciej partii reprezentantki Polski w siatkówce również szybko ułożyły sobie grę. Pojawił się co prawda pewien moment rozluźnienia, ale Jacek Nawrocki na jednej z przerw przypomniał siatkarkom, że do odniesienia zwycięstwa konieczna jest maksymalna koncentracja.

Tajki próbowały gonić "Biało-Czerwone", ale pozwalały także nierzadko naprawiać błędy naszym zawodniczkom, dzięki czemu Polki inkasowały kolejne punkty. Nasz selekcjoner w tym meczu pozwolił zagrać szerszemu gronu swoich podopiecznych, które go nie zawiodły.

Trzeci set padł łupem polskiej kadry 25:22 , co pozwoliło na zwycięstwo w całym spotkaniu 3:0. To czwarta wygrana Polek w tegorocznej edycji Ligi Narodów i pierwsza od trzech meczów. Do tej pory udało im się wygrać 3:2 z Włoszkami i Kanadyjkami oraz 3:0 z Koreą Południową.

Polska-Tajlandia 3:0 (25:23, 25:15, 25:22)

Składy:

Wyjściowy skład reprezentacji Polski: Thinkaow, Sittarak, Chuewulim, Tomkom, Kanthong, Krause, Pannoy (libero)

Wyjściowy skład reprezentacji Tajlandii: Alagierska, Stysiak, Efimienko-Młotkowska, Łukasik, Wenerska, Górecka, Stenzel (libero)