Swiatsportu.pl

ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Polscy pływacy wzywają prezesa PZP do dymisji. Wystosowali do niego list otwarty

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Wciąż unosi się echo skandalu wokół PZP i polskiej kadry pływackiej. W wyniku błędu polskiego związku szóstka członków naszej reprezentacji nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nasi pływacy wystosowali list otwarty do prezesa Pawła Słomińskiego, w którym domagają się jego dymisji i wskazują, że "zasada jakoś to będzie" nie działa na szczeblu międzynarodowym.

  • Polscy pływacy, którym odebrano możliwość startu na IO w Tokio wystosowali list otwarty do prezesa PZP

  • W liście domagają się oni dymisji Pawła Słomińskiego

  • Ponadto wymieniony jest szereg błędów, jakie popełniła i popełnia federacja

Tuż przed igrzyskami olimpijskimi w polskiej kadrze ogromny skandal. Wskutek błędu PZP, który umywał się od odpowiedzialności, szóstka członków naszej kadry Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Paulina Peda, Mateusz Chowaniec, Jan Kozakiewicz i Jakub Kraska nie wystąpią na olimpiadzie w Tokio. Więcej pisaliśmy dla Was o tym tutaj i tutaj .

Teraz cała szóstka wystosowała list otwarty do prezesa związku Pawła Słomińskiego, w którym nie brakuje cierpkich słów na temat funkcjonowania PZP oraz apelu o dymisję obecnego szefa federacji. "Winna jest cała instytucja" - podkreślają nadawcy listu.

Pływacy krytykują PZP

List naszych niedoszłych uczestników igrzysk olimpijskich w Tokio rozpoczyna się od wytknięcia karygodnych błędów PZP. Nasi pływacy podkreślili, że przymykali oczy na błędy związku i wciąż ufali jego działanie, ale zaufanie zostało "zniszczone".

- (...) Ostatnie wydarzenia nasz kredyt zaufania zniszczyły. (...) Gorzkie doświadczenia z poprzednich igrzysk niestety niczego nikogo nie nauczyły. Okazało się, że praktykowana w związku zasada "jakoś to będzie" nie działa na szczeblu międzynarodowym - grzmią nasi pływacy.

W kolejnym fragmencie nasi reprezentanci żalą się, że odebrano im szanse udziału w igrzyskach, na co tak bardzo ciężko pracowali przez ostatnie lata, a wszystko jest winą zaniedbania właśnie PZP. Ponadto pływacy podkreślają, iż atmosfera wśród zespołu, który pozostał w Tokio, przez tę całą sytuację jest bardzo nerwowa.

Pokrzywdzeni członkowie kadry domagają się dymisji Pawła Słomińskiego

W liście zostało zaznaczone, że błędy popełnione przez PZP stworzyły bezprecedensowe wydarzenie w historii polskiego sportu. Nadawcy nie chcą dochodzenia w sprawie tego, kto dokładnie zawinił, a apelują Pawła Słomińskiego o podanie się do dymisji, ponieważ mają zastrzeżenia do jego pracy nie tylko za ostatnie dni, ale również za ostatnie lata.

- Apelujemy do Pana oraz całego Zarządu o wzięcie odpowiedzialności za zaistniałą sytuację i o podanie się do dymisji w trybie natychmiastowym, bez czekania na najbliższe wybory.

Pod listem podpisało się dwanaście osób, w tym Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Paulina Peda, Mateusz Chowaniec, Jan Kozakiewicz i Jakub Kraska oraz Dominka Kossakowska, Bartosz Piszczorowicz, Jan Hołub, Karolina Fiedkiewicz, Laura Bernat, Karol Ostrowski i Kamil Sieradzki.

Z całą treścią listu możecie zapoznać poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi:

Podobne artykuły

Inne sporty

Piękny koniec historii medalu Andrejczyk. Polka zachowa olimpijski krążek
Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje Marek Danielak, twórca wrocławskich maratonów
Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje Desiet Kidane. Tragiczna śmierć utalentowanej kolarki
Czytaj więcej >

Inne sporty

Poważny wypadek samochodowy polskich kolarzy we Włoszech. Jeden z nich trafił do szpitala (FOTO)
Czytaj więcej >

Inne sporty

Świat Sportu zmienia się w goniec.pl - Sport
Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego
Czytaj więcej >
Aleksy Kiełbasa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail:  [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]