Polscy siatkarze łatwo pokonali Norwegów w Memoriale Wagnera 3:0

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli udział w Memoriale Wagnera rozgrywanym Krakowie. Podopieczni Vitala Heynena nie dali najmniejszych szans reprezentacji Norwegii. Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem “Biało-Czerwonych” 3:0.

• Polscy siatkarze rozegrali dzisiaj pierwszy mecz w Memoriale Wagnera, który odbywa się w Tauron Arena w Krakowie

• Przeciwnikami “Biało-Czerwonych” byli Norwegowie

• Podopieczni Vitala Heynena nie dali szans rywalom i pewnie zwyciężyli 3:0

Polscy siatkarze wygrali z Norwegią 3:0 na inaugurację Memoriału Wagnera. Na parkiecie rywale ani przez moment nie mieli szansy na zwycięstwo. Forma naszych siatkarzy tuż przez igrzyskami jest bardzo wysoka.

LAURENCE GRIFFITHSAFPEast News (2)

Sędzia wiedział, że angielscy kibice próbują oślepić Kaspera Schmeichela

CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze rozpoczęli udział w Memoriale Wagnera

W piątek rozpoczął się Memoriał Wagnera, coroczny turniej rozgrywany ku pamięci legendarnego polskiego trenera. W tym roku odbywa się on tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio i jest ostatnią okazją dla naszych siatkarzy na przetestowanie swojej aktualnej formy.

W rywalizacji oprócz Polaków biorą udział jeszcze trzy drużyny. Są to Norwegia, Azerbejdżan i Egipt. “Biało-Czerwoni” rozpoczęli udział w turnieju od potyczki z Norwegami. W spotkaniu tym zabrakło liderów naszej kadry, czyli Bartosza Kurka, Wilfredo Leona i Michała Kubiaka.

Była to wyjątkowa gratka dla kibiców, którzy po raz pierwszy od niemal dwóch lat mogli obejrzeć mecz naszych siatkarzy z wysokości trybun. Podopieczni Vitala Heynena nie zawiedli wiernych fanów i zaprezentowali się ze świetnej strony. Polacy gładko wygrali 3:0.

Już w pierwszej partii widać było wyraźną różnicę klas. Polacy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczną zeszli przy stanie 8:2. Przewagę tę sukcesywnie powiększali. Set zakończył się zwycięstwem 25:13.

Pewna wygrana Polaków na start turnieju

Drugi set Norwegowie rozpoczęli lepiej. Przez pierwsze kilkanaście minut trzymali kontakt z Polakami i tracili do nich tylko trzy punkty przy stanie 9:6. Szybko jednak “Biało-Czerwoni” znów odskoczyli rywalom i na drugą przerwę techniczną schodzili już, prowadząc 16:8. Obejrzeliśmy niemal powtórkę z pierwszej partii. Tym razem Polacy wygrali 25:14.

Trzecia odsłona to zdecydowanie najlepsza gra Skandynawów. Norwegowie wyszli nawet na prowadzenie 7:5 na początku seta. Tym razem nie dali się zdominować Polakom i choć stracili prowadzenie, strata nie była już tak wyraźna. Ostatecznie drużyna Vitala Heynena wygrała tego seta w stosunku 25:18 i cały mecz 3:0.

Kolejnym przeciwnikiem naszych siatkarzy w Memoriale Wagnera będzie Azerbejdżan. Mecz ten odbędzie się już w sobotę o godzinie 18:00. Turniej zakończy spotkanie z Egiptem, które zaplanowano na niedzielę na godzinę 16:00.