Swiatsportu.pl > Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera - siatkarski turniej towarzyski między czterema reprezentacjami różnych krajów, w tym Polski, rozgrywany latem, zawsze ok. 2 tygodni przed najważniejszą imprezą siatkarską roku. Organizowana od 2003 roku. Memoriał organizuje Fundacja Huberta Jerzego Wagnera, który honoruje dokonania wybitnego trenera, który doprowadził reprezentajcę Polski w siatkówce do złota olimpijskiego w 1976 roku w Montrealu i mistrzostwa świata w 1974 roku w Meksyku.

Memoriał Huberta Wagnera
19.03.2022 08:00 Tunezja wykluczona z memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Wszystko przez koronawirusa

Już w piątek na parkiety powróci reprezentacja Polski w siatkówce. Nasi zawodnicy tradycyjnie w połowie sezonu reprezentacyjnego wezmą udział w memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Na trzy dni przed rozpoczęciem weekendowego turnieju doszło do nagłej zmiany. Z zawodów wykluczona została Tunezja, ale na jej miejsce szybko wskoczył inny zespół. W piątek 9 lipca rusza kolejna edycja memoriału Huberta Jerzego WagneraW turnieju miała wziąć udział Tunezja, ale w jej szeregach rozprzestrzenił się koronawirusW związku z tym w zawodach weźmie udział reprezentacja AzerbejdżanuReprezentacja Polski w siatkówce aktualnie ma chwilę wytchnienia po zmaganiach w Lidze Narodów, ale już w najbliższy weekend powróci na parkiety. Już tradycyjnie latem przed ważną imprezą, którą tym razem będą igrzyska olimpijskie, rozgrywany jest Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W tym roku jedną z ekip biorących udział w zawodach miała być reprezentacja Tunezji. Niestety w zespole wykryto przypadki zakażenia koronwirusem i jej start w tym turnieju jest niemożliwy. Szybko zorganizowano jednak zespół, który wskoczył w jej miejsce, którym jest Azerbejdżan.

Projekt bez tytułu (27)
19.03.2022 07:41 Polacy pokonali Egipt i wygrali Memoriał Huberta Wagnera

Polscy siatkarze pewnym zwycięstwem nad Egiptem 3:0 wygrali tegoroczny Memoriał Huberta Wagnera. Biało-Czerwoni wygrali swój ostatni mecz przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie w Tokio, a rywale niespodziewanie sprawili Polakom problemy. Doskonały prognostyk przed turniejem olimpijskim.Polacy pewnie wygrali z Egiptem 3:0 na zakończenie Memoriału Huberta WagneraBiało-Czerwoni zdemolowali kolejnego rywala podczas turnieju w KrakowieJuż we wtorek mistrzowie świata polecą do Japonii, gdzie będą czekać na turniej olimpijski Memoriał Huberta Wagnera w tym roku jest ostatnim sprawdzianem Polaków przed turniejem igrzysk olimpijskich. W piątek Biało-Czerwoni pokonali Norwegię 3:0, a w sobotę takim samym wynikiem rozbili reprezentację Azerbejdżanu.W niedzielę na zakończenie turnieju w Krakowie mierzyli się z Egiptem, który bez problemów rozprawił się z Azerbejdżanem 3:0, a w sobotę po zaciętym meczu i tie-breaku pokonał Norwegów 3:2.

Reprezentacja Polski w siatkówce
19.03.2022 07:41 Polacy pokonali Norwegię, ale i tak nie ominęła ich krytyka

Reprezentacja Polski w siatkówce rozgromiła wczoraj Norwegię 3:0 w pierwszym meczu tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Przewaga naszych siatkarzy była tak wyraźna, że rywalom dopiero w trzecim secie udało się "dobić" do granicy 20 punktów. Mimo to podopieczni Vitala Heynena nie uniknęli słów krytyki, ze strony internautów. Polscy siatkarze pokonali Norwegię w pierwszym meczu Memoriału Huberta Jerzego WagneraRóżnica klas na parkiecie była bardzo wyraźna Mimo to "Biało-Czerwoni" nie uniknęli krytyki, a kibicom podpadł głównie Aleksander ŚliwkaWczoraj rozegrano pierwsze mecze Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W jednym z nich reprezentacja Polski w siatkówce zmierzyła się z Norwegią. To spotkanie, podobnie jak i cały turniej jest częścią przygotowań naszych siatkarzy do igrzysk olimpijskich. Dlatego zawody są okazją dla naszych siatkarzy do mocniejszego treningu, bowiem tegoroczna edycja memoriału nie jest tak mocno obsadzona, jak zazwyczaj. Mimo to podopieczni Vitala Heynena nie uniknęli krytyki.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (2)
19.03.2022 07:41 Polscy siatkarze łatwo pokonali Norwegów w Memoriale Wagnera 3:0

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli udział w Memoriale Wagnera rozgrywanym Krakowie. Podopieczni Vitala Heynena nie dali najmniejszych szans reprezentacji Norwegii. Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem “Biało-Czerwonych” 3:0.Polscy siatkarze rozegrali dzisiaj pierwszy mecz w Memoriale Wagnera, który odbywa się w Tauron Arena w KrakowiePrzeciwnikami “Biało-Czerwonych” byli NorwegowiePodopieczni Vitala Heynena nie dali szans rywalom i pewnie zwyciężyli 3:0Polscy siatkarze wygrali z Norwegią 3:0 na inaugurację Memoriału Wagnera. Na parkiecie rywale ani przez moment nie mieli szansy na zwycięstwo. Forma naszych siatkarzy tuż przez igrzyskami jest bardzo wysoka.