Swiatsportu.pl > Siatkówka > Tunezja wykluczona z memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Wszystko przez koronawirusa
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Tunezja wykluczona z memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Wszystko przez koronawirusa

Memoriał Huberta Wagnera
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Już w piątek na parkiety powróci reprezentacja Polski w siatkówce. Nasi zawodnicy tradycyjnie w połowie sezonu reprezentacyjnego wezmą udział w memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Na trzy dni przed rozpoczęciem weekendowego turnieju doszło do nagłej zmiany. Z zawodów wykluczona została Tunezja, ale na jej miejsce szybko wskoczył inny zespół.

  • W piątek 9 lipca rusza kolejna edycja memoriału Huberta Jerzego Wagnera

  • W turnieju miała wziąć udział Tunezja, ale w jej szeregach rozprzestrzenił się koronawirus

  • W związku z tym w zawodach weźmie udział reprezentacja Azerbejdżanu

Reprezentacja Polski w siatkówce aktualnie ma chwilę wytchnienia po zmaganiach w Lidze Narodów, ale już w najbliższy weekend powróci na parkiety. Już tradycyjnie latem przed ważną imprezą, którą tym razem będą igrzyska olimpijskie, rozgrywany jest Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.

W tym roku jedną z ekip biorących udział w zawodach miała być reprezentacja Tunezji. Niestety w zespole wykryto przypadki zakażenia koronwirusem i jej start w tym turnieju jest niemożliwy. Szybko zorganizowano jednak zespół, który wskoczył w jej miejsce, którym jest Azerbejdżan.

Koronawirus w reprezentacji Tunezji

O tym, że Tunezyjczycy nie wystartują w memoriale Huberta Jerzego Wagnera, poinformował Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. - Rozumiemy, że w zaistniałej sytuacji ich przylot do Polski nie był możliwy. W trakcie Memoriału zapewnimy wszystkim uczestnikom najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc w tym przypadku nie mogło być mowy o udziale Tunezji w naszej imprezie - dodał wiceprezes.

Dla Tunezyjczyków to duży cios, bowiem podobnie jak Polacy, dla nich występ w memoriale miał być formą przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio. Mróz przekazał także, że życzy reprezentantom Tunezji przede wszystkim dużo zdrowia w związku z tą nagłą sytuacją.

Azerbejdżan w miejsce Tunezji na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Organizatorom turnieju szybko udało się znaleźć zastępców dla reprezentacji Tunezji. W miejsce afrykańskiego zespołu na starcie zobaczymy Azerbejdżan.

- Bardzo dziękujemy kadrze Azerbejdżanu, która w tak krótkim czasie zgodziła się przyjechać do Polski i wziąć udział w naszym turnieju. Tuż przed startem igrzysk w Tokio i przy wszystkich ograniczeniach związanych z koronawirusem znalezienie zastępstwa graniczyło z cudem. Udało się i cieszymy się, że biało-czerwoni w żaden sposób nie będą zmuszeni zmieniać swoich planów treningowych i meczowych – przekazał zadowolenie i podziękowania Cezary Mróz.

Niestety tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera nie będzie tak mocno obsadzony, jak zazwyczaj. Tym razem na starcie zobaczymy reprezentacje Polski, Azerbejdżanu, Egiptu i Norwegii. Turniej potrwa od 9 do 11 lipca.

W swoim pierwszym meczu w piątek reprezentacja Polski w siatkówce zagra o 18:00 z Norwegią. Turniej w całości będzie można śledzić na kanałach Polsatu Sport.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane