Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Sebastian Walukiewicz bliski transferu. Polak ma zostać w Serie A
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Sebastian Walukiewicz bliski transferu. Polak ma zostać w Serie A

Sebastian Walukiewicz i Jan Bednarek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sebastian Walukiewicz przechodzi ostatnio trudne chwile w swojej karierze. Wydawało się, że obrońca jest pewniakiem do wyjazdu na Euro 2020, ale wiosną nie mógł już liczyć na regularnie występy w swoim Cagliari, po tym jak doszło do zmiany trenera. Dlatego Polak szuka sobie innego klubu i według Piotra Dumanowskiego ma on pozostać w Serie A i trafić do Torino.

  • Sebastian Walukiewicz jest bliski zmiany klubu

  • Według Piotra Dumanowskiego ma on zostać nowym zawodnikiem Torino

  • Jeszcze kilka miesięcy temu jego kariera przebiegała podręcznikowo

  • Wiosną nadszedł kryzys, który piłkarz jak najszybciej zażegnać

Sebastian Walukiewicz jeszcze jesienią zadebiutował w reprezentacji Polski i mógł liczyć na regularne powołania. Wydawało się, że kadra ma pewnego stopera numer trzy na Euro 2020, ale w połowie lutego 21-latek z podstawowego obrońcy Caglari stał się rezerwowym.

Polak zupełnie nie mógł liczyć na minuty wiosną i dlatego stara się znaleźć sobie nowy klub. Według włoskich mediów oraz Piotra Dumanowskiego z Eleven Sports, Walukiewicz jest bardzo bliski przenosin do Torino.

Poważne problemy Sebastiana Walukiewicza w Cagliari

W lutym w Cagliari doszło do zmiany szkoleniowca. Dotychczasowego trenera Eusebio Di Francesco, u którego pewniakiem był Sebastian Walukiewicz, zastąpił Leonardo Semplici. Niestety ta zmiana sprawiła, że reprezentant Polski stracił miejsce w składzie.

Nowy opiekun Cagliari nie tylko zmienił formację i zrezygnował z gry trójką stoperów na ustawienie z czterema obrońcami, ale również posadził Polaka na ławce rezerwowych, a nawet śmiało można powiedzieć, że go "przyspawał".

Od 14 lutego do końca sezonu Walukiewicz nie zagrał w ani jednym meczu ligowym i przegapił Euro 2020, bowiem nie było szans, aby otrzymał powołanie. Jeszcze jesienią mówiło się, że 21-latkiem zainteresowane są wielkie europejskie klubu z Manchesterem United na czele, ale teraz stoper musi przede wszystkim ratować swoją karierę.

Reprezentant Polski ma przenieść się do Torino

Według informacji włoskich mediów, które udało się potwierdzić Piotrowi Dumanowskiemu z Eleven Sports, Sebastian Walukiewicz pozostanie w Serie A. Polak ma dołączyć do Torino i tam powalczyć o miejsce w składzie, bowiem sytuacja jest jasna - póki Leonardo Semplici będzie trenerem Cagliari, nasz obrońca nie ma szans na grę.

- Włoskie media już o tym spekulowały, ale z tego co słyszę to niemal pewne. Sebastian Walukiewicz trafi z Cagliari do Torino. Zainteresowane były także Sevilla i Wolfsburg, ale Seba zostanie we Włoszech i ma dołączyć do ekipy Byków" - napisał na Twitterze komentator.

Przejście Walukiewicza do Torino oznaczałoby, że spotka tam również innego reprezentanta Polski. Zawodnikiem turyńskiego zespołu jest bowiem Karol Linetty. Portal Transfermarkt wycenia stopera Cagliari na 7,5 miliona złotych. Na razie nie wiadomo, czy miałby ona tam trafić na zasadzie wypożyczenia, czy od razu transferu definitywnego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane